B. Braun Gyöngyös – Mezőkövesdi KC 26-29

Az alapszakasz utolsó mérkőzésén a felsőházba jutás volt a tét a B. Braun Gyöngyös számára. A mieink hazai pályán az örök rivális Mezkővövesd együttesét fogadták, és a mérkőzés elején tetemes előnyre tettek szert a zsúfolásig telt Városi Sport- és Rendezvénycsarnokban. A jó formában játszó mieink a játékrészben végig vezettek, és bár a félidő végére alábhagyott a lendületünk, így is négygólos előnnyel várhattuk a második játékrészt. A második félidőben megtört a lendületünk, amit a Kövesd kihasznált, és a vendégek előbb egyenlítettek, majd a vezetést is átvették, és nem si engedték ki a kezükből a mérkőzés végéig. 29-26-os vereségünkkel lemaradunk a felsőházról, a hatodik helyen zárjuk az alapszakaszt.

0213bbgy mkc52

Fotó: Magyari Máté

Férfi kézilabda NB I., 22. forduló

B. Braun Gyöngyös – Mezőkövesdi KC

Városi Sport- és Rendezvénycsarnok

V.: Hargitai G., Markó G.

B. Braun Gyöngyös: Hudák, Tamási – Sándor Á. 1, Frey, Iváncsik Á, Czina, Bakos Gy. 5, Varsandán M. 5, Tóth Á. 5, Hajdu G., Nagy B. 4, Debreczeni 1, Marczinkó 4, Koller, Simon B. 2, Koncz A.
Vezetőedző: Gulyás István

Mezőkövesdi KC: Volarevic, Holló B., Liszkai – Vasic 2, Szepesi I., Cuzic 4 (2), Terenyi 2, Lókodi 11 (1), Grünfelder, Radnic 2, Pálos 4, Molnár F. 3, Nakhayenka, Ilic S. 1.
Vezetőedző: Skaliczki László

Kiállítások: 6, ill. 4 perc.

Büntetőből: 1/0, ill 4/3.

Értékelés: Borzasztóan jól kezdtük a mérkőzést, aztán a második félidőben valami megtört. Persze most még nem tudjuk mi történt, de a vendégek jó kapusteljesítménye elbizonytalanította a mieinket. Meg kell keresnünk az okokat, és le kell vonnunk a következtetéseket. Sajnálom nagyon, de el kell viselnünk ezt a kudarcot, és vállalni kell a következményeit.

Díjátadóval indult a találkozó, a Gyöngyösi Kézilabda Szurkolói Klub a Csurgó elleni meccsen a szezon ötszázadik gyöngyösi gólját szerző Varsandán Milánt köszöntötte. Vendégoldalon egy új névvel találkoztunk a bemutatáskor, Ilic Stefanéval. Liszkai Szilveszter és Holló Balázs neve ismerősen csengett, a két kapus korábban a Gyöngyös csapatát erősítette.

Jól kezdtük a mérkőzést: bár a vendég csapat vezethette az első támadást, egy labdaszerzés után Nagy Bence lőtte a találkozó első gólját, majd újabb gyöngyösi labdaszerzés után Marczinkó Máté talált a kövesdiek kapujába. A vendégek nyitott védekezése sem zavarta meg a mieinket, Marczinkó újabb góljával ötpercnyi játék után 3-0 volt az eredmény. Hudák Henrik bravúrjainak köszönhetően újból támadhattunk, és Simon Bence is feliratkozott a gólszerzők közé. 4-0-ás hazai vezetésnél a vendégek edzője, Skaliczki László időt kért. Egészen a tizedik percig kellett várni az első vendégtalálatra, Varsandán szélsőgólja után követtünk el szabálytalanságot, így Cuzic lőhetett büntetőt (6-1). Nagy Bence pillanatai következtek, két gólt is felírhattunk a neve melé (8-2). Sajnos mi is eladtunk egy labdát, így az egyébként remekül védő Hudák kiszolgáltatott helyzetbe került (8-3). Fantasztikus tűzzel folytattuk a játékot, Varsandán kétszer is eredményes volt, így a félidő derekén már 10-3-ra vezettünk. Ekkor Debreczenit állították ki a játékvezetők, de Tóth Ádám emberhátrányban is eredményes tudott lenni. A huszadik percben 12-7-es állásnál Gulyás István időt kért, majd Tóth Ádám szerezte meg a harmadik gólját (13-7). Varsandán és Marczinkó is háromgólos volt ekkor, Nagy Bence pedig épp a negyediket pattintotta a kapuba (14-7). A túloldalon Lókodi volt a legeredményesebb, negyedik góljával 14-8-ra módosította az eredményt. Hajdu Gábort két percre kiküldték a játékvezetők, Cuzic pedig második büntetőjét értékesítette (14-9). Nem kellett sokáig várni a válaszra: Bakos lőtt a kapuba (15-9). Lókodi emberelőnyben lőtte ötödik gólját, ezzel 15-10-re módosítva az eredményt. Sajnos a támadásunk egy kicsit bizonytalanná vált, a Kövesd labdát szerzett, Iváncsik pedig kiállni kényszerült. Cuzic büntetőjét szerencsére védte Hudák, így az eredmény nem módosult. Két perc volt hátra a játékrészből, amikor Lókodi hatodszor is eredményes volt (15-11). Kiállítás a vendégoldalon is, Grünfelder kellett, hogy leüljön, így öt az öt ellen támadhattunk. Nem sikerült gólt szereznünk, Pálos azonban betalált, 15-12-re módosítva az állást. Bakostól jött a válasz (16-12). Ez a félidő vége, jöhet a folytatás.

0213bbgy mkc28

Mi kezdtük a négygólos előnnyel induló második félidőt, az első gól azonban vendégoldalon esett, Lókodi volt eredményes, aki hetedik góljával módosította 16-13-ra az eredményt. Pálos Gábor is betalált, Gulyás István pedig a 33. perc elején, 16-14-es állásnál másodszor kért időt a mérkőzésen. Sajnos Simon Bence lövése is kijött a vendégkaput őrző Hollóról, így Radnic góljával 16-15 volt az eredmény. A második félidő hatodik percének elején Terenyi góljával kiegyenlítettek a vendégek (16-16), de a vezetést nem sikerült átvenniük, a 47. percben a félidő első hazai gólját szerző Bakos György tört be a falba (17-16). Hudák Henrik védése után gyors támadást vezettünk, és Sándor Ákos első góljával ismét kettő volt közte (18-16). Büntetőhöz jutottak a hazaiak, amit Lókodi értékesített (18-17). Radnic ismét egyenlített, de Frey is a hétméteres vonalra állhatott. Sajnos kimaradt, így a vezetésért támadhatott a Kövesd. Visszaszereztük a labdát, de Bakos lövése lejött a blokkról. A vendégek támadását a 43. perc elején Skaliczki László időkérése szakította félbe. Pálos szerzett gólt az időkérés után, a Kövesd először vezetett a mérkőzésen (18-19). Simon Bence kijött zavaróba, de ez sem törte meg a vendégek lendületét, Molnár Ferenc első góljával már kettő volt az előnyük (18-20). Gulyás István időt kért. Indokolt volt: tizenhárom perc alatt mindössze két gólig jutottunk. Varsandán javította a mutatónkat (19-20), de Radnic révén gyorsan jött a vendégek válasza (19-21). Holló remekül védett, de Debreczeni egy kipattanót összeszedve 20-21-re zárkóztatta a mieinket. Tóth Ádám labdát szerzett, végig is ment vele, de lövése a kapufán csattant. Radnic szabálytalansága miatt kaptuk vissza a labdát, a vendégek tizenötöse kétperces büntetést kapott. Az irányító szerepet Frey Tamás vette át, a kapuban pedig Tamási Zsolt váltotta Hudákot. Marczinkó egyenlített (21-21), a következő támadásunkkal azonban nem jutottunk el gólig, pedig visszavehettük volna a vezetést. Ehelyett Molnár találatával ismét a vendégek vezettek, Varsandán pedig újból csak egyenlíteni tudott (22-22). Sajnos támadásban továbbra is akadozott a gépezet, és a még mindig remekül védő Holló is nehezítette a dolgunkat, ráadásul Lókodi sem esett ki a formájából (22-24). Visszajött Hudák, de Terenyi lövését nem tudta védeni: 22-25. Bakos tartotta életben a reményeinket, 23-25-re módosítva az állást. Öt perc volt hátra, Cuzic talált be (23-26), Simon Bence pedig óriási kapufás gólt lőtt (24-26). Pálos, majd Tóth Ádám volt eredményes, három perccel a vége előtt 25-27 volt az állás. Bakos góljával felzárkóztunk egy gólra (26-27), de vészesen fogyott az idő, csak másfél perc volt hátra a meccsből, Skaliczki László pedig időt kért. Lókodi góljával 26-28-ra vezettek a vendégek, nekünk pedig mindössze egy percünk maradt az egyenlítésre. Sajnos nem jött össze, lemaradunk a felsőházról. 26-29 a végeredmény.