B. Braun Gyöngyös – Orosházi FKSE 27-24

Szezonbeli negyedik, hazai környezetben második mérkőzésén a B. Braun Gyöngyös csapata elsősorban második félidei remek játékának köszönhetően 27-24-es győzelmet aratott a vendég Orosházi FKSE LINAMAR csapata ellen. Csakúgy, mint szerdán a PLER ellen, most a is a feljavuló védekezés volt a győzelem kulcsa. A második játékrészben egyértelmű volt a gyöngyösi fölény, ami a gólok számában is megmutatkozott. A győzelemmel csapatunk immár négypontos a férfi kézilabda NB I-ben, egy hét alatt négy pontot szerezve. Cikkünk folyamatosan frissül.

V.: Tomecskó-Hunyadi T., Unyatinszki T.

B. Braun Gyöngyös: Hudák, Tamási – Sándor Á. 3, Frey 3 (2), Iváncsik Á., Czina, Bakos Gy. 2, Varsandán M. 5, Tóth Á. 4, Hajdu 3, Nagy B., Debreczeni 2, Marczinkó 4, Simon 1, Koncz.

Vezetőedző: Gulyás István

Orosházi FKSE: Herjeczki, Ivanisevic – Buday 5 (1), Szeitl, Sranigg J., Berta, Morva, Cemas, Milovic 4, Varsandán Á., Németh G. 3, Mazik 2, Benmiloud 2, Pásztor M., Benis 4, Németh L 4.

Vezetőedző: Vladan Jordovic

Kiállítások: 10, ill. 6 perc

Büntetőből: 2-2, ill. 1-1.

0917bbgy oros2

Fozó: Magyari Máté

A vendégek támadásával és góljával indult a találkozó, Milovic talált Hudák kapujába. Gyöngyösi oldalon a kezdőben kapott helyett Marczinkó Máté, aki ezek szerint felépült sérüléséből. Első gólunkat nem ő, hanem volt PLER-es csapattársa, Bakos György szerezte, aki a legutóbbi, PLER elleni találkozón a csapat egyik húzóembere volt nyolc góljával. Az első öt percben egyik csapat sem tudott elhúzni ellenfelétől, Sándor Ákos szélső gólja után 2-2-őt mutatott az eredményjelző. A mérkőzés ezen szakaszában Milovic volt a vendégek húzóembere, akinek harmadik góljával a hetedik perc végére az Orosháza 4-2-es előnyt dolgozott ki. Egy eladott labda után Benis Bence is betalált, ezzel pedig 5-2-re vezettek a vendégek, Gulyás István vezetőedző pedig élt első időkérési lehetőségével. Eredménye is volt, az időkérés után ugyanis Hajdu első góljával felzárkóztunk mínusz kettőre. A félidő derekán is ez volt a különbség (6-8). Bár két percig emberlőnyben is játszhattunk, átmenetileg az Orosháza dolgozott ki nagyobb előnyt, de nem hagytuk elhúzni a vendégeket. A gyöngyösi szurkolók nagy örömére az eddig sérült Frey Tamás is a pályára lépett, Marczinkó góljával pedig mínusz egyre jöttünk föl (7-8). Kilenc perccel a félidő vége előtt Vladan Jordovic, a vendégek vezetőedzője kért időt, mikor csapata kettővedl vezetett (7-9). Az időkérés után a kapuban Hudákot váltó Tamási mutatott be szép védést. Hajdu lövése a kapufán csattant, így Benis indulhatott, és visszaállította a háromgólos különbséget (7-10). Bakos kiállításával emberhátrányba kerülünk, de Varsandán indításgólja után már csak egy gól volt a különbség (9-10). Három perc volt vissza, amikor Bakos gyönyörű átlövésgóljával az egalizálás is összejött (10-10). A félidő végéig még két vendég-találat esett, így 10-12-ről várhattuk a folytatást.

0917bbgy oros3

Jól kezdtük a második félidőt, alig másfél perc alatt Marczinkó és Varsandán góljaival ledolgoztuk a hátrányunkat, Debreczeni kiállítása miatt azonban emberhátrányba kerültünk, amit ellenfelünk ki is használt, és visszaállította kétgólos vezetését, így az ötödik percben 13-15-ös mutatott az eredményjelző. Hosszú gólcsend következett, amelyből két percet Bakos kiállítása miatt emberhátrányban töltöttünk, azonban így is sikerült két gólt szereznünk, ezzel pedig a kilencedik perc végére egyenlítenünk (15-15). A vezetést a 13. percben Frey góljával vettük át, ekkor 17-16-ra mentünk. Tóth Ádám góljával már kettő volt az előnyünk, mikor a vendégek időt kértek. Az egyperces szünet után is nekünk ment jobban, feljavuló védekezésünknek és Hajdu góljának köszönhetően 19-16-ra módosítottuk az állást. Hudák bravúros védései is hozzájárultak ahhoz, hogy négygólosra növeljük az előnyünket, és a 17. percben 20-16-ra vezethessünk. Egy vendég-gól után hazai időkérés következett. Az állás 20-17 volt, a félidő pedig 10-5 ide. 20-18-nál Berta Gábort piros lappal végleg kiállították a játékvezetők, a szabálytalanságért ítélt büntetőt pedig Frey értékesítette. Tíz perccel a vége előtt még mindig tartott az előnyünk (22-19), Debreczeni pedig egy indítás végén tovább tudta növelni, a vendégek időt kértek. Az időkérés után is Debreczeni lőtt azonban gólt, ezzel már 24-19 volt ide. Öt perccel a vége előtt 25-21 volt az állás, amikor Varsandán kiállításával emberhátrányba kerültünk, de ez sem roppantotta össze a mieinket. Az utolsó percekben jól tartottuk előnyünket, így a végén 27-24-et mutatott az eredményjelző, amikor megszólalt a dudaszó.