A végletekig kiélezett mérkőzésen, Varsandán Milán utolsó másodpercben szerzett góljával a B. Braun Gyöngyös csapata az őszi, idegenbeli siker után hazai pályán is megismételte a bravúrt, és legyőzte a Grunfos Tatabánya csapatát. A találkozó végig kiélezett és szoros volt, csapatunk többször is visszajött a meccsbe, és a legvégén is megvolt a lélekjelenléte. Az alapszakasz utolsó gyöngyösi mérkőzése könnyen lehet, hogy a negyedik hely sorsáról is döntött, ha ugyanis utolsó, győri mérkőzésünkön sikerül igazolni a papírformát, odaérhetünk a negyedik helyre.

Bbraun-Tatabanya 1

Újabb kiélezett meccset játszottunk. Fotó: Magyari Máté

Férfi kézilabda NB I., 21. forduló
B. Braun Gyöngyös – Grundfos Tatabánya
2014. 03. 01. Városi Sport- és Rendezvénycsarnok
Játékvezetők: Horváth Péter, Marton Balázs

B. Braun Gyöngyös: Hudák, Holló, Tamási – Bakos 3, Sándor Á. 3, Frey 2 (2), Iváncsik Á. 2 (1), Varsandán M. 4, Szöllősi Á., Hajdu 3, Debreczeni 1, Szalafai 2, Koller, Atsushi 6, Divéki, Temesvári.
Vezetőedző: Gulyás István

Grundfos Tatabánya: Szente, Teodor – Pásztor 1, Diaz, Kiss Á., Bodó 2, Harsányi 2, Krivokapic 7 (6), Kanyó, Mazák 1, Dénes 3, Törő 5, Djukic 3, Katzirz 1, Alencar.
Vezetőedző: Debre Viktor

Kiállítások: 4, ill. 8 perc.

Hétméteresből: 5/3, ill. 5/5.

Értékelés:

Gulyás István: – Azt gondolom, a győzelem kulcsa a védekezés volt, az első tíz percet leszámítva jól védekeztünk. A csapat erejét mutatja, hogy többször vissza tudtunk jönni a mérkőzésbe, a végén pedig – ahogy midnen hasonlóan szoros találkozón – a szerencsének is volt szerepe. Nagyon jó kézilabdát mutattunk be, elégedett vagyok a játékosaimmal.

A mérkőzést a B. Braun Gyöngyös csapata kezdte, Frey, Sándor Ákos, Szalafai, Varsandán, Hajdu és Atsushi volt a kezdő hatosunk, míg a kapunkat Hudák védte. A mieink soraiban egyébként két fiatal játékos is helyet kapott, a junior csapat két tagja, Temesvári Martin és Divéki Péter is mezt öltött. Sándor Ákos szerezte a mérkőzés első találatát. Nyitott védekezésünk eredményes, a Tatabánya első támadása sikertelen, mi pedig gyorsan ellentámadásba lendültünk, de Frey talpról elengedett lövése csak az oldalhálót rezdítette meg. Frey Tamás visszarendeződés közben szabálytalankodott, a játékvezetők kétperces büntetéssel sújtották. Két gyors góllal a vendégek megfordították az állást, de Iváncsik Ádám révén gyorsan egyenlítettünk. 3-2-es tatabányai vezetésnél Frey tört be a falba, és hetest harcolt ki, majd a büntetőt Iváncsik a kapufa segítségével értékesítette. A nyolcadik percre Krivokapic büntetőjével kétgólos előnyt tudott kidolgozni a Tatabánya, a játékvezetők pedig Freyt és Mazákot is kiállították, így öt az öt ellen küzdöttek a csapatok. Törő révén a kilencedik percre már háromgólosra hízott a vendégelőny, Gulyás István pedig időt kért. A szünet után Sándor Ákos próbálkozott talpról, de nem volt eredményes, viszont újabb gólt sem kaptunk. Újabb eredménytelen támadás után Djukic megszerezte a vendégek hetedik gólját is, mi azonban hosszú percekig képtelenek voltunk elmozdulni a háromról. A tizenharmadik perc végén Szalafai törte meg a gólcsendet, 4-7-re zárkóztunk, Harsányi azonban gyorsan válaszolt, amire pedig Sándor Ákos szerzett gólt, a félidő derekához közeledve gyorsan potyogtak a találatok. A tizenhetedik percben Hajdu góljával 6-9-re zárkóztunk fel, majd Hudák Szalafait indíotta, és már csak két gól volt a hátrányunk. Újabb kivédekezett vendégtámadás után indításból Mekaru megszerezte első gólját, így bő tíz perccel az első félidő vége előtt 8-9-re zárkóztunk. Hudák védése után Hajdu Gábor lőtt szép gólt, ezzel pedig döntetlen volt az állás, 9-9-nél kezdődött meg a huszonharmadik perc, és Varsandán egy indítás után visszaszerezte a vezetést (10-9). Ezek a mi perceink voltak, megint kivédekeztünk egy támadást, majd Bakos révén kettővel vezettünk (11-9). A következő pillanatok a kapusokról szóltak, Hudák is nagyott fogott, majd Paul Teodor Iváncsik büntetőjét védte. 11-10-es gyöngyösi vezetésnél kezdődött meg az utolsó öt perce a félidőnek, de Varsandán indításból kétgólosre növelte az előnyünket (12-10), majd Hudák védett megint nagyot, Mekaru pedig a tizenharmadik gólunkat is belőtte. Fél perccel a vége előtt Sándor Ákos indítása hosszú volt Varsandánnak, és az utolsó másodpercben kínálkozó lehetőségünk is kimaradt, így a félidőben 13-10-re vezettünk.

Bbraun-Tatabanya 2

Sok tatabányai szurkoló kísérte el csapatát. Fotó: Magyari Máté

Törő Szabolcs góljával indult a második félidő, majd Mekaru válaszolt. Krivokapic góljával megint csak kettő volt közte, Törő újabb góljával pedig egy gólra jött fel a Tatabánya (14-13). Hajdu Lövését Paul Teodor védte, így Törő Szabolcs kiegyenlíthetett (14-14). Hudák egy remek védést mutatott be, aztán Bakos Dávid lőtt szép átlövésgólt, így a harminchetedik perc elején újra nálunk volt az előny. Krivokapic büntetőjét Holló nem tudta védeni, majd Paul Teodor sem hárította Frey hetesét, így maradt az egygólos előnyünk (16-15). A tizedik percben emberelőnybe kerültünk, Koller pedig büntetőt harcolt ki, amit Frey nem tudott értékesíteni. A büntetőre beálló Szente bravúros mozdulattal rúgta ki a labdát. A tizenharmadik percben jártunk, amikor az állás újra egyenlővé módosult, Katzirz talpról elengedett lövése szállt a kapuba, 16-16-ra módosítva a mérkőzés állását. Gulyás István élt második időkérési lehetőségével is, azonban nem mi szereztünk gólt az időkérés után, hanem Dénes ragadta vissza a vezetést a vendégeknek (16-17). Mekaru egyenlített egy talpról elengedett, váratlan lövéssel, így a negyvenötödik percben 17-17-et mutatott az eredményjelző. Kicsivel később Krivokapic büntetőjével újra ott volt a vezetés, de a negyvehetedik perc elején Hajdu ismét egyenlített. Pásztor Ákos lőtt gólt szélről, majd egy-egy eredménytelen támadás után Sándor Ákos is a szélső helyéről vette be Paul Teodor kapuját (19-19). Krivokapic ismét hetesből lőtt gólt Holló Balázsnak, büntetőből 4/4 volt ekkor Krivokapic mutatója. Bbraun-Tatabanya 3Megkezdődött az utolsó tíz perc, amikor Bodó kétgólosra növelte a vendégelőnyt, majd Varsandán hagyott ki egyet szélről (19-21). Diaz büntetése révén a következő két percet emberelőnyben tölthettük a pályán, és Debreczeni góljával sikerült is egy gólra felzárkóznunk (20-21), de Dénes János hamar visszaállította a kétgólos vendégelőnyt, majd Varsandán lövése maradt ki. Varsandán indításból szerezte meg a huszonegyedik gólunkat, mikor megkezdődött a találkozó utolsó hat perce. Öt perccel a vége előtt Sándor Ákos büntetőt harcolt ki, ráadásul a játékvezetők Bodót ki is állították. A hétméterest Frey értékesítette, így ismét egyenlő volt az eredmény (22-22). Dénes János révén a Bányász visszavette a vezetést, de Bakos egyenlített, mikor három perc volt hátra. Hudák fantasztikus védése után Mekaru visszaveszi a vezetést a B. Braun csapatának, majd Krivokapic ötödik büntetőjét is értékesítve egyenlített. Két perccel a vége előtt 24-24 volt az állás, amikor Törő révén gólt szerzett a Tatabánya, Gulyás István pedig időt kért. Az időkérés után egy perc volt hátra a meccsből, amikor egygólos vendégelőnynél támadhattunk, Debreczeni pedig kiharcolt egy hétméterest. Frey ezúttal nem hibázta el (25-25). Tíz másodperccel a vége előtt tatabányai támadásnál a vendégek időt kértek, de gólt nem tudtak szerezni, viszont Hudák indítani tudta Varsandán Milánt, aki az utolsó másodpercben megnyerte a meccset. A vége 26-25, a meccs legjobbjának a szurkolók Sándor Ákost választották, a különdíjat pedig Mekaru kapta. Folytatás egy hét múlva Győrben, az lesz az alapszakasz utolsó mérkőzése a B. Braun Gyöngyös számára.