Egygólos győzelem az első megyei rangadón

Két Heves megyei csapat még sohasem találkozott egymással a hazai kézilabda élvonalában bajnoki mérkőzésen, így a B. Braun Gyöngyös – Eger SBS szomszédvári rangadó valóban történelminek számított. Ráadásul dupla rangadót láthatott a gyöngyösi közönség, hiszen az NB I-es meccs előtt a két klub junior gárdája csapott össze egymással az NB II. nyitófordulójában. Azt a meccset 36-25-re megnyertük, az NB I-es mérkőzés azonban korántsem volt ilyen sima. Drámai csatában végül egy góllal sikerült nyernünk, így itthon tartottuk a két pontot.

01 bbgy eger 11

Férfi kézilabda NB I. 6. forduló

B. Braun Gyöngyös – Eger SBS

Dr. Fejes András Sport- és Rendezvénycsarnok

V.: Dobrovits Cs., Tájok P.

B. Braun Gyöngyös: Hudák, Tamási (kapusok) Sándor Á., Kovacsics P., Varsandán M. 3, Rédai, Nagy B. 4 (3), Debreczeni 1, Marczinkó 1, Semikov 1, Savo 1, Bali 7, Szalafai 2, Koller 2, Catalina 1, Juhász K.
Vezetőedző: Debre Viktor

Eger SBS: Kovács J., Radulescu (kapusok) Szűcs B., Kiss G. 1, Iváncsik Á. 1, Halász, Szabó P. 4, Dimitrovski 1, Lezák, Bajorhegyi, Vancsics 2, Kocsis Cs. 1, Padla 5 (2), Takács B. 5, Dobó Zs. 2, Zelei.
Vezetőedző: Rosta István

Kiállítások: 4 ill. 10 perc.

Büntetőből: 4/3, ill. 2/2.

Debre Viktor: – Nagyon kiélezett mérkőzés volt, fej-fej mellett haladtak a csapatok, és ha el is tudtunk lépni két-három góllal, a döntő pillanatokban mindig hibáztunk, és visszahoztuk az ellenfelet a mérkőzésbe. A végén a kezünkben volt a győzelem, amit nem tudtunk megőrizni, de szerencsére ki tudtuk védekezni az utolsó támadást, így a két pont itthon maradt.

01 bbgy eger 22

Remek hangulatban indult a találkozó, mindkét gárdát lelkes közönség biztatta, a Dr. Fejes András Sport- és Rendezvénycsarnokban rengetegen voltak kíváncsiak a mérkőzésre. Az első támadást az egriek vezették, és a találkozó első gólját is megszerzték, amire Bali válaszolt. Második gólunkat is ő lőtte, közben azonban a vendégek is betaláltak, így az első öt perc után 2-3-as állást mutatott az eredményjelző. Miután egyenlítettünk, a nyolcadik percben a vezetést is átvehettünk volna, ám Semikov büntetőjét védte Radulescu. Iváncsik Ádám büntetett a kihagyott hetesért, ismét az Egernél volt az előny (3-4). Egyenlítettünk, ám az első tíz percben nem sikerült magunkhoz ragadni a vezetést, így tízpercnyi játék után is egygólos volt az egri előny (4-5). Először a tizenkettedik percben sikerült vezetnünk, Marczinkó Máté emberelőnyben lőtt góljával 6-5-ös előnyt dolgoztunk ki. Röviddel később kettős emberelőnybe kerültünk, amit Varsandán használt ki (7-5). Az első negyedóra végén Szalafai Gábor módosította 8-5-re az állást, a vendégek vezetőedzője, Rosta István pedig időt kért. Az egriek szépítettek, de Bali ötödik góljával tartani tudtuk az előnyünket. Marczinkó kiállítása miatt emberhátrányba kerültünk két percre, de Bali így is betalált (10-7). Az egriek szívósan küzdöttek, így tíz peccel a félidő vége előtt már csak egy gól volt meg az előnyünkből (11-10). Öt perccel a játékrész vége előtt Nagy Bence állította vissza a kétgólos előnyt, amit azonban a végéig nem sikerült megőriznünk, 13-12-es állásnál szólalt meg a duda.

01 bbgy eger 333

A második félidőre Szalafait Catalina Falcon váltotta, míg a kapuban Tamási állt be Hudák helyére. Mi kezdtük a játékrészt, és Semikov góljával rögtön vissza is állítottuk a kétgólos előnyünket. Egy percen át kettős emberelőnyben játszhattunk, azonban a vendégek így is betaláltak (14-13). A harmincötödik perc derekán Juhász Károlyt állították meg szabálytalanul, irányítónkat hosszú ápolás után le kellett hozni a pályáról. Koller góllal bosszulta meg a sérülést, így újra kettővel vezettünk (16-14). Varasandán Milánt két percre kiállították a játékvezetők, így eggyel kevesebben játszhattunk, amit az egriek ki is használtak, feljöttek egy gólra, de Nagy Bence büntetőből visszaállította a kétgólos hazai előnyt (17-15). Most mi játszhattunk emberelőnyben, amit sikerült is kihasználnunk. Egy kivédekezett egri támadás után Varsandán Milán talált a kapuba (18-15). Az Eger ugyan közelebb férkőzött, de a félidő derekán Catalina indításból visszaállította a háromgólos vezetést (20-17). Hátra azonban továbbra sem dőlhettünk, az Eger néhány perc alatt egy gólra zárkózott, azonban Tamási megakadályozta az egyenlítést. Debre Viktor időkérést követően az utolsó tíz percet kezdtük egygólos vezetésnél. Nyolc perccel a mérkőzés vége előtt Mester Savo góljával visszaállt a háromgólos vezetés (22-19), Rosta István pedig időt kért. Tudtuk tartani az előnyt, hat perccel a vége előtt Debreczeni talált be (23-20). Három perccel a vége előtt Tamási védett, azonban kapusunk remek formája ellenére is felengedtüök az egrieket egy gólra (23-22). Az utolsó percben egygólos vezetésnél az Eger támadt az egyenlítésért, mikor Varsandán mozdulatát olyan súlyosan szabálytalannak ítélték a játékvezetők, hogy piros lapot mutattak. Az egriek még lőhettek, de Tamási megmentette a két pontot. A végeredmény 23-22. Szurkolóink Balit ítélték a legjobb játékosnak.