B. Braun Gyöngyös – Ceglédi KKSE 33-26

Újabb győzelemnek örülhettek a gyöngyösi szurkolók: a B. Braun Gyöngyös hét góllal legyőzte a Cegléd csapatát a férfi kézilabda NB I. 5. fordulójában. A drukkerek közül sokan emlékeztek még a tavaly decemberi, ceglédi vereségre, amiért most sikerült revánsot venni a Városi Sport- és Rendezvénycsarnokban.

Az erőviszonyok kiegyenlítettek voltak, ezt már a nyáron is lehetett sejteni, amikor Cegléden döntetlent játszottak egymással a csapatok. A mostani találkozó Frey Tamás hetesgóljával indult, majd Szalafai Gábor növelte kétgólosra az előnyünket. Meg azonban nem nyugodhattunk, az ötödik percben Antal Szabolcs révén a Cegléd is megszerezte első találatát, majd a hetedik percben már 3-3-at mutatott az eredményjelző. Koller Tamás és Debreczeni Dávid góljaival aztán újra kétgólos előnyt dolgoztunk ki, majd a 13. percben már hárommal vezettünk (7-4). A vendégek ekkor felzárkózásba kezdtek, amit Gulyás István időkérése sem tudott megállítani, így a 17. percben ismét egyenlő volt az állás (7-7). A gyöngyösi gólcsend tovább tartott, és a húszadik percben már a Cegléd vezetett (7-9). Most nekünk kellett zárkóznunk, ami a huszonegyedik percre sikerült, ekkor Hajdu talált be (9-9). Bő öt perc volt hátra a félidőből, amikor Kökény István, a vendégek edzője is élt időkérési lehetőségével. Ezt követően Szalafai révén ismét mi szereztünk gólt, és újra hárommal mentünk (12-9). A félidő végéig azonban már egyet sem lőttünk, míg a Cegléd ötször is betalált, így előbb egyenlített a vendégalakulat, majd a 30. percben kettővel is vezetett, amiből a sípszóig egyet sikerült ledolgoznunk, így 13-14-es állásnál vonulhattak pihenőre a csapatok.

219

Frey Tamás kilenc góllal járult hozzá a sikerhez. Fotó: Magyari Máté

A második félidőben újra ránk várt a feladat, hogy egyenlítsünk, amire öt percre kellett várni (15-15). A 34. percben kettős emberelőnybe kerültünk, amit ki is használtunk, átvettük a vezetést, ám a Ceglédnek ismét volt ereje egyenlíteni. A 38. percben 17-17 volt az állás, majd a csapatok egészen a 46. percig fej-fej mellett haladtak (21-21). Ezt követően azonban a mi perceink következtek, előbb 24-21-re, majd 28-22-re is vezettünk. 31-24-es állásnál Kökény István még megpróbált egy időkéréssel változtatni a játék képén, azonban ez nem sikerült, az utolsó percekig nekünk állt a zászló, és végül 33-26-os győzelmet arattunk. Azt azonban, hogy milyen komoly küzdelem árán sikerült itthon tartani a két pontot, csak azok tudják, akik ott voltak a csarnokban, és biztatták a csapatot. A szurkolók a meccs legjobbjának Koller Tamást választották. A jó sorozat tehát nem szakadt meg, a B. Braun Gyöngyös eddig csak a címvédő Veszprémtől szenvedett vereséget a bajnokságban.
Jövő héten két mérkőzés is vár a B. Braun Gyöngyösre, előbb szerdán Csurgón lépünk pályára, majd szombaton, hazai pályán fogadjuk a nyáron jelentősen megerősödött Orosháza csapatát.

256

Volt ok az örömre a végén. Fotó: Magyari Máté

Gulyás István: – Bejött, amire számítottunk, a Cegléd mindent megpróbált, hogy lassítsa a játékot, hosszú lefolyású támadásokat vezetett. Azt kértem a srácoktól, hogy a türelmünket soha ne veszítsük el, mert ellenkező esetben ilyen szoros állásnál a hazai csapat képes bestresszezni. Kerestem azt a hat embert, aki ezen fejben túl tud nőni, és a negyvenedik percre sikerült is megtalálni. Azt gondolom, a végén erőben is felül tudtuk múlni ellenfelünket, így jobban bírtuk a hajrát. Örülök, hogy végül biztosan nyertünk.

Kökény István: – A második félidő tizennyolcadik percétől állt meg egy kicsit a támadójátékunk, illetve vált a Gyöngyösnek jóval keményebbé a védekezése, Szilveszter is jól fogott a komoly védőfal mögött. Így négy-öt könnyű gólt is szereztek lerohanásból, amellyel négy-öt perc alatt eldöntötték a mérkőzést. Utána már a fáradtság miatt sem tudtunk felzárkózni.

Férfi kézilabda NB I., 5. forduló
B. Braun Gyöngyös – Ceglédi KKSE 33 – 26 (13-14)
Városi Sport- és Rendezvénycsarnok, Gyöngyös, 700 néző
V.: Medve Róbert, Nagy László
B. Braun Gyöngyös: Holló, Liszkai – Sándor Á. 1, Frey 9 (5), Iváncsik, Sándor R. 2, Oláh 1, Varsandán 2, Szöllősi 1, Hajdu 4, Debreczeni 3, Szalafai 5, Koller 3, Mekaru 2.
Edző: Gulyás István
Ceglédi KKSE: Bartucz, Bősz – Endrédi, Varga 1, Tóth 1, Dengi, Lászlai, Hódi, Vujovic, Csőke, Lepsényi 1, Takács 6 (5), Perisic 3, Antal 3, Pocsai 4, Bíró 7.
Edző: Kökény István
Hétméteresből: 5/5 ill 5/5.
Kiállítások: 8 ill. 10 perc.