B. Braun Gyöngyös – Balatonfüred 27-28.

Időn túli szabaddobásból kapott góllal szenvedtünk vereséget a Balatonfüredtől. Végig szoros, kiélezett mérkőzést egymással a szezon első gyöngyösi mérkőzén a B. Braun Gyöngyös és a Balatonfüred gárdája. Csapatunk látványosan összeszedte magát a balmazújvárosi vereséget követően, a játékosok teljesítették, amit Gulyás István vezetőedző kért tőlük: nem veszítették el a hitüket. Az első perctől az utolsóig nagy hévvel, kiváló formában játszottunk, Hudák emberfeletti formájára nehéz szavakat találni. A találkozón a még mindig sérülésből lábadozó Frey Tamás is pályára lépett, a hangulat pedig felemelő volt a csarnokban szurkolóinknak köszönhetően.

0913 bbgy bfured31

Fotó: Magyari Máté

Férfi kézilabda NB I., 3. forduló

B. Braun Gyöngyös – Balatonfüred

Városi Sport- és Rendezvénycsarnok, Gyöngyös 27-28 (12-13)

V.: Kékes Csaba, Kékes Pál

B. Braun Gyöngyös: Hudák – Szalafai 3, Hajdu 7, Sándor Á. 2, Nagy B., Varsandán 2, Bakos Gy. 4. Csere: Tamási (kapus), Debreczeni 3, Simon B., Iváncsik Á. 2, Czina, Tóth Á. 2, Frey 2.

Vezetőedző: Gulyás István

Balatonfüred: Székely – Gábori 2, Grigoriev 3, Vilovski 2, Szöllősi B. 5, Zdolik 8, Kovacsics 2. Csere: Kis Á., Faluvégi 2, Bánhidi 3, Ligetvári, Gerdán, Juhász, Kommendánt 1, Németh.

Vezetőedző: Csoknyai István

Kiállítások: 14, ill. 18 perc

Büntetőből: 4/2, ill. 6/3.

Gulyás István: – Sokat javultunk múlt hét óta, de sajnos nem eleget. Sok taktikai fegyelmezetlenséget követtünk el, a végén pedig a sors sem volt igazságos velünk. Jövő héten még taktikusabban, még összeszedetebben kell játszanunk.

Csoknyai István: – Ahogy arra számítottunk, nagyon nehéz mérkőzést játszottunk. A második félidőben megszerzett előnyünket nem tudtuk megőrizni, így a szoros végjátékban bármelyik csapat nyerhetett volna. Most nekünk volt szerencsénk. Gratulálok mindkét csapatnak, jó színvonalú, közönségszórakoztató mérkőzést játszottunk.

0913 bbgy bfured56

Három percig kellett várni az első találatra, amellyel Hajudu Gábor megszerezte a vezetést a B. Braun Gyöngyösnek. Grigorievtől érkezett a válasz, majd két Bakos-találattal 3-1-re elléptünk ellenfelünktől. Ehhez Hudák bravúrjaira is szükség volt, kapusunk ziccert is hárított. A nyolcadik perc derekára Zdolik találatával egalizált a Balatonfüred, majd Zdolik egyedül vezethette a kapura a labdát, de Hudák megakadályozta a gólszerzésben, így maradt a 3-3. Labdaszerzés után Szalafai indult meg, és szerezte vissza a vezetést (4-3), ekkorra már a hazai közönség is belemelegedett a csatába. A folytatásban a Balatonfüred percei következtek, a vendégek a félidő derekára háromgólos előnyt dolgoztak ki Gáborinak és Grigorievnek is köszönhetően (4-7). Bakos büntetőből, Sándor Ákos pedig beállóból volt eredményes, így a 16. percre sikerült egy gólra zárkóznunk, de a vezetést nem tudtuk visszaszerezni, sőt Grigoriev góljával már 6-8 volt az állás. Tíz perccel a félidő vége előtt ismét csak egy volt a különbség (8-9). A 25. percre jött össze az egyenlítés (9-9), de a vendégek újra magukhoz ragadták az előnyt (9-10). Gyorsan sikerült fordítanunk még a játékrész vége előtt, előbb Iváncsik, majd Debreczeni talált be, így három perccel a vége előtt 11-10 volt az állás. Debreczenit azonban kiküldték a játékvezetők, majd Grigoriev hetesből ismét egyenlített (11-11). Hajdu, majd Vilovski talált be, a félidő végeredményét pedig Zdolik állította be (12-13).

0913 bbgy bfured72

A második félidő elején a kapusok kerültek főszerepbe: Bakos György kihagyott büntetőjével és Hudák bravúros védésével indult a játékrész. Az első gólt Zdolik Bence szerezte, majd Nagy Bence kiállítása után emberhátrányba kerültünk, Zdolik ismét betalált, Gulyás István pedig másodszor is időt kért a mérkőzésen. A nyolcadik percben 14-17 volt az állás, a gólok pedig gyors egymás utánban potyogtak mindkét oldalon. Nálunk Szalafai volt a legaktívabb, de a fiatal Tóth Ádám is betalált. Hudák továbbra is remek formában védett, neki is köszönhettük, hogy nem alakult ki nagyobb különbség a vendégek javára, és a 12. percben is 16-18-at mutatott az eredményjelző. Tóth Ádám második góljával feljöttünk 17-18-ra, de Faluvégi visszaállította a kétgólos vendégelőnyt (17-19). A félidő derekára sikerült ismét egyenlítenünk (19-19), majd Csoknyai István időt kért. Az egyperces szünet után sem változott a játék képe, egy füredi gól után Varsandán ismét egyenlített (20-20), de a vezetés ismét a vendégek kezébe került egy Zdolik-góllal (20-21). Tizenegy perc volt hátra a mérkőzésből, amikor Hudák hétméterest hárított, majd Hajdu ötödik góljával 21-21 lett az állás, a hajrára tehát semmi sem dőlt el. Hudák kilenc perccel a vége előtt Grigoriev hetesét is hárította, fantasztikus volt a hangulat, és hatalmas a csata a csarnokban. Sándor Ákos révén megszereztük a vezetést, Hudák pedig sokat tett azért, hogy ezt is meg is tudjuk tartani. Hat perccel a vége előtt a sérülésből lábadozó Frey is beállt egy hetesre, be is lőtte, öt perccel a vége előtt így 24-23 volt az állás.  Három perccel a vége előtt, 24-24-nél Szalafai lövését Székely kitornászta a sarokból, jöhettek a vendégek, és visszavették a vezetést. Hajdu egyenlített, majd Bánhidi talált Hudák kapujába, és másfél perccel a vége előtt 25-26-ot mutatott az eredményjelző, amikor Gulyás István időt kért. A támadásunk nem volt eredményes, de a fürediek indulása sem jött össze, így Varsandán egyenlíthetett (26-26). Az utolsó percben Zdolik visszavette a vezetést, majd tíz másodperccel a vége előtt büntetőhöz jutottunk. Kakaskodás miatt állt a játék, majd Frey belőtte a hetest. Hét másodperce maradt a Fürednek, és Freyt piros lappal azonnal kiállították. A végén Szalafait is kiküldték a játékvezetők, a vendégek pedig időntúli szabaddobáshoz jutottak, amit Zdolik be tudott lőni a négy emberből álló falunk és Hudák lába mellett. A vége 27-28. Nem volt szerencsénk…