Hibátlanok maradtunk az NB II-ben

Erődemonstrációval kezdte tavaszi szereplését a B. Braun Gyöngyös U23-as csapata a férfi kézilabda NB II. Északi csoportjában. A 12. forduló pénteki mérkőzésén a mieink a Solymári SC gárdáját fogadták, és az 1-0-ás vendégvezetést leszámítva végig előnyben kézilabdázhattak, a második félidőben pedig mindössze 5 (!) gólt kaptak. Az őszi szezont pontveszteség nélkül teljesítő mieink így továbbra is hibátlanok, és vezetik csoportjukat.

0220 junior

Férfi kézilabda NB II. Északi csoport, 12. forduló
B. Braun Gyöngyös U23 – Solymári SC 38-13 (16-8)
Városi Sport- és Rendezvénycsarnok, Gyöngyös
V.: Csörgő L., Vitális G.

Következik:
Heves SE – B. Braun Gyöngyös U23
2015. 02. 28. 18:00, Városi Sport- és Rendezvénycsarnok, Heves

A találkozó első percei a kapusokról szóltak, a gyöngyösi hálót őrző Holló Márk és a szemben lévő kapuban elhelyezkedő Ugi Dávid is jól kezdett, így az első gólra egészen a negyedik percig kellett várni. Sajnos a vendégek szerezték, de Tóth Ádám büntetőjével gyorsan egyenlítettünk (1-1). A vendégek hibáját kihasználva az induló jobbszélső aztán akcióból is betalált, így már nálunk volt az előny (2-1). A folytatásban beindult a gólgyártás, Divéki Péter, Nagy Bence és Koller Tamás is feliratkozott a góllövők közé, és az első tíz perc végére négygólos előnyt sikerült kidolgoznunk (7-3). A különbséget a félidő derekán is őriztük, a 15. percben 9-5-ös állást mutatott az eredményjelző. A folytatásban is jól támadtunk, Holló Márk pedig kiválóan védett, így a 21. percre hatgólos előnyt tudtunk kidolgozni (12-6). Röviddel később tizenharmadik találatunk is megszületett, ekkor pedig a vendégek edzője időt kért. Sokat nem változott a játék képe a folytatásban sem, a mieink támadtak eredményesebben, így öt perccel a félidő vége előtt 14-7 volt az állás. A játékrész hajrájában a vendégeknek több lehetőségük is volt közelebb zárkózni, azonban Holló Márk mintha megbabonázta volna a lövőiket, nem tudták bevenni a kapunkat, mindössze egy gólt tudtak szerezni a végéig, míg mi kettőt lőttünk, így 16-8-as vezetésnél vonulhattunk pihenőre.

A második játékrészt a vendégek kezdték, de továbbra is mi játszottunk eredményesebben, így a 36. percre sikerült tízgólos előnyre szert tennünk (19-9). A vendég solymáriakat egyre többször kényszerítettük hibára, a kapuban pedig a második félidőre beálló Istvanovszki Dániel ugyanott folytatta, ahol Holló Márk abbahagyta, így mind nagyobb különbséget tudtunk kidolgozni, a 48. percben már 21-9-re vezettünk. Sok izgulnivalója a folytatásban sem volt a meccsre kilátogató mintegy ötven hazai szurkolónak, több indításgólt is szereztünk, aminek köszönhetően a 40. percben már 24-9 volt az állás. A vendégek 15 perc alatt mindössze egy gólt szereztek, míg a mieink továbbra is lőtték a gyors lerohanás-gólokat, így a 45. percre az addigi legnagyobb, tizennyolc gólos különbség alakult ki (27-9). A 49. percben Tóth Ádám büntetőjével kialakult a húszgólos különbség (29-9), mire a vendégek ismét betaláltak (29-10). A következő percekben visszaállítottuk a közte húszat, sőt, előnyünket növelni is tudtuk, és hét perccel a meccs vége előtt 33-10 arányban vezettünk. Istvanovszki kapuját büntetőből sem tudták bevenni a solymáriak, akik a második félidő 26. percéig mindössze két találatot szereztek. A gyöngyösiek azonban végig komolyan vették a találkozót, így a végén már csak a számszerű eredmény volt a kérdés.