B. Braun Gyöngyös – Mezőkövesdi KC 24-24

Hétgólos hátrányból várta a férfi kézilabda Magyar Kupa negyeddöntőjének visszavágóját a B. Braun Gyöngyös csapata, amely az első mérkőzésen 31-24 arányban alulmaradt idegenben a Mezőkövesddel szemben. A keddi, második mérkőzésre ingyenes volt a belépés, aminek meg is lett a hatása, szép tömeg verődött össze a Városi Sport- és Rendezvénycsarnokban. Az első játékrészben szinte végig vezetett a hazai alakulat, de ellépni nem sikerült ellenfelétől. Háromgólos gyöngyösi vezetésnél fordultak a csapatok, a második félidőben azonban a Mezőkövesd fölénk kerekedett, és döntetlent harcolt ki.

0317 mkc 2

Fotó: Magyari Máté

Férfi kézilabda Magyar Kupa, a négyes döntőbe jutásért, 2. mérkőzés

B. Braun Gyöngyös – Mezőkövesdi KC 24-24 (14-11)

Továbbjutott a Mezőkövesd 55-48-as összesítéssel.

2015. 03. 17., Városi Sport- és Rendezvénycsarnok, 900 néző

V.: Bacs J., Bóna Sz.

B. Braun Gyöngyös: Hudák, Tamási – Sándor Á. 2, Frey 2 (1), Iváncsik Á. 1 (1), Czina, Bakos Gy. 2, Varsandán M. 8, Tóth Á. 1, Hajdu G., Nagy B., Debreczeni 1, Marczinkó, Szalafai, Koller 6 (1), Simon B. 1.
Vezetőedző: Gulyás István

Mezőkövesdi KC: Volarevic, Holló B., Liszkai – Vasic 2, Szepesi, Ilic 8 (6), Cuzic, Terenyi, Lókodi, Radnic 3, Grünfelder 1, Pálos 2, Molnár 3, Trivkovic 2, Nakhayenka, Ciric 3.

Vezetőedző: Skaliczki László

Kiállítások: 10, ill 12 perc

Büntetőből: 7/3, ill. 6/6.

Gulyás István: – Nagyon nehéz bármit mondani, mert nem tudunk a saját árnyékunkon túllépni. Aki látta a szombati meccsünket a PLER ellen, láthatta, hogy ég és föld a különbség a két meccsen nyújtott teljesítményünk között. Nem tudom, mi lehet ennek az oka, de látszik, hogy béklyóban kézilabdázunk a Mezőkövesd ellen. A második félidőben már az volt a cél, hogy pozitívan jöjjünk ki a meccsből, de ez sem sikerült, Simon Bence az utolsó másodpercben belelőtte Holló Balázsba, aki remekül védett, hétről hétre ellenünk brillírozik és viszi a csapatát előre. Ez ma nálunk hiányzott sajnos.

Hazai találatnak örülhetett elsőként a publikum a gyöngyösi csarnokban, az első perc végén Bakos György harcolt ki büntetőt, amit Iváncsik Ádám értékesített. Egy kivédekezett támadás után Sándor Ákos kapott jó labdát a falban, és kétgólosra növelte az előnyünket, de ez a találtat már nem maradt vendégválasz nélkül (2-1). Trivkovic egyenlített, de Koller és Bakos góljával visszaállítottuk kétgólos előnyünket (4-2). Hogy meg is tudtuk őrizni, abban a remekül védő Tamásinak is nagy szerepe volt. Feszült volt a találkozó, még a tizedik perc végén is 4-2-es állást mutatott az eredményjelző, amikor Skaliczki László, a vendégek mestere időt kért. Tamási újabb védése után Varsandán növelte háromgólosra az előnyünket, majd egy indítást is sikerrel vitt végig (6-2). Kisebb zavar támadt a mieink soraiban, amit a kövesdiek ki is használtak, és a félidő derekára 6-5-ig zárkóztak. Gulyás István időkéréssel próbálta rendezni a sorokat, és egy Frey-góllal megint kettő volt közte (7-5). A vendégek azonban gólt szereztek, mi pedig eladtuk a labdát, így a 18. percben egyenlítési lehetőséghez jutott a Mezőkövesd, amivel Ilic révén élni is tudott (7-7). Frey ismét betalált, majd az ellenfél hatosát, Ilicet állították ki a játékvezetők, így 9-7-es állásnál emberelőnybe kerültünk. Tíz perccel a félidő vége előtt hétmétereshez jutottunk, de Iváncsik nem tudta belőni Liszkainak, így maradt a kétgólos előny. Az emberelőnyt nem tudtuk kihasználni, ráadásul Debreczeni kiállítása miatt két percre hátrányba kerültünk. A kiállítás mellé büntető is járt, amit Ilic lőtt be Tamásinak (9-8). A következő percek a mieink voltak, előbb Varsandán, majd Koller talált be, ezzel 11-8-ra módosítva az állást. Büntetőpárbajok következtek, az egyik oldalon Ilic és Tamási, a másikon Frey és Liszkai nézett farkasszemet. Mindkét csatát a támadó nyerte (12-9). Radnic, majd Grünfelder lőtt Tamási kapujába (12-11), és egy elveszített labda után ismét egyenlítési lehetőség adódott a Mezőkövesd előtt. Tamási védett, így Koller visszaállíthatta a kétgólos vezetést (13-11). Valamivel több mint két perc volt hátra a játékrészből, amikor Molnár Ferencet és Sándor Ákost is kiküldték a játékvezetők. Az öt az öt elleni csatából mi jöttünk ki jobban, Tóth Ádám állította be a félidő végeredményét (14-11).

0317 mkc 4

A második félidő elején Molnár Ferenc talált a kapunkba, majd Czina kiállítása miatt emberhátrányba kerültünk. Hamar kiegyenlítődött azonban a létszám, Frey elhibázott büntetője után Holló Balázs, a vendégek kapusa is le kellett, hogy üljön. Sajnos a helyettesítésére beküldött Volarevic megfogta Nagy Bence lövését, röviddel később pedig újra csak egy volt közte (14-13). Néhány másodperc múlva már egy sem, Vasic góljával egyenlített a Mezőkövesd (14-14). Gulyás István időkérése után folytatódott a játék. Sándor Ákost, majd röviddel később Molnár Ferencet küldték ki a játékvezetők, mi pedig büntetőhöz jutottunk. Sajnos Frey lövését Holló védte, így Pálos révén átvette a vezetést a vendégcsapat (14-15). Koller egyenlített, majd kiegészültek a csapatok, és Molnár Ferenc gólt is szerzett (15-16). Emberelőnybe kerültünk, amit Varsandán révén gólra is váltottunk (16-16). Balszélsőnknek ez volt az ötödik találata. Ilic ezúttal Hudáknak lőtt büntetőt, és most sem hibázott, majd Varsandán válaszolt nagyon gyorsan (17-17). A vendégek ismét visszavették a vezetést, majd Varsandán újra egyenlített (18-18). A 46. perc elején büntetőt lőhettünk, de Nagy Bence sem tudott betalálni Holló kapujába. Czina megkapta második kétpercesét is, a vendégek heteslövője, Ilic pedig most sem hibázott (18-19). Ismét emberelőnybe kerültünk, a heteshez pedig ezúttal Koller állt oda. Nem hibázott (19-19). Labdát szereztünk, majd Varsandán jóvoltából visszavettük a vezetést (20-19). Tizenegy perc volt hátra a meccsből, amikor a vendégek időkérése miatt állt meg a játék. Labdát szereztünk, amit Debreczeni lőtt a kapuba (21-19). Molnár válaszolt, majd Ciric kiállítása miatt emberelőnybe kerültünk. Belenyúltak a vendégek a passzunkba, megszerezték a labdát, Ilic pedig újabb hetest lőtt be, ezzel ismét egyenlő volt az állás (21-21). A mi oldalunkon ismét Varsandán volt eredményes, amivel egyenlített, de már csak hat és fél perc volt hátra a találkozóból. Tamási nagyot védett, az induló Simon Bence azonban belefordult védőjébe, így a labda visszakerült a kövesdiekhez. Öt perccel a vége előtt Simon Bence vette vissza a vezetést (23-22), de a vendégek ismét egyenlítettek. Három perccel a vége előtt Lókodit küldték ki a játékvezetők. A szerencse is elpártolt a mieink mellől, a kapufáról minden kifelé jött. Egy perc volt hátra a találkozóból, amikor 23-23-as állásnál Gulyás István időt kért. Sándor Ákos lőtt gyors gólt, majd jött a válasz, a meccs utolsó momentuma pedig Holló védése volt. 24-24-es döntetlen született, a Mezőkövesd jutott a négyes döntőbe.