Szoros első félidő után valamivel magabiztosabb második félidei játékkal  góllal nyert a B. Braun Gyöngyös a Balmazújváros ellen a férfi kézilabda NB I. alsóházi rájátszásának első fordulójában. Az előny végig a mieinknél volt, de a vendégek most is roppant kellemetlen ellenfélnek bizonyultak, és egy percre sem nyugodhattunk meg. A találkozón Bakos György és Szalafai Gábor hiányzott a sorainkból, de mindog volt, aki pórolja őket. Az izgalmas végjátékban fejben is jól bírtuk, így megérdemelt győzelmet arattunk.

0227 bbgy balmaz16

Fotó: Magyari Máté

Férfi kézilabda NB I., rájátszás 7-12., 1. forduló

B. Braun Gyöngyös – Kőnig-Trade Balmazújváros 27-24 (13-12)

Városi Sport- és Rendezvénycsarnok, 600 néző

V.: Herczeg P., Südi P.

B. Braun Gyöngyös: Hudák, Holló M., Tamási – Sándor Á., Frey 3 (2), Iváncsik Á. 2, Czina, Varsandán M. 3, Tóth Á. 3, Hajdu G. 1, Nagy B. 2, Debreczeni 5, Marczinkó 4, Koller 3, Simon B. 1, Koncz A.
Vezetőedző: Gulyás István

Kőnig-Trade Balmazújváros: Oláh Z., Knezevic – Mekaru 2 (2), Temesvári 2, Dzono 6, Korsós, Oláh T., Balázs S., Dioris 1, Kovacech 1, Bali 5, Hajdu T., Curuvija 3, Horváth D., István P. 4.
Vezetőedző: Füzesi Ferenc

Kiállítások: 8, ill. 12 perc

Büntetőből: 2/2, ill 3/2.

Gulyás István: – A legfotnosabb egy olyan vasárnap után, amit a Csurgó ellen produkáltunk egy eufórikus kézilabdával, a motivációs bázis megtalálása, és azt gondolom, hogy ez ma hiányzott. Fejben talán minden játékosom lerendezte, hogy a Balmazújvárost csak le győzzük valahogy. Így is lett, de nagyon nehezen lendültünk játékba, nagyon kellett Hudák Henrik remek teljesítménye a második félidőben, hogy kézben tudjuk tartani a meccset. Ebből tanulnunk kell, hiszen nagyon kell figyelnünk hétről-hétre, itt minden csapat az életéért küzd.

Jól kezdtük a mérkőzést, az első támadást ugyan a vendégek vezethették, de sikerült kivédekeznünk, így a találkozó első gólját Varsandán Milán lőhette, majd röviddel később már 2-0-ára vezettünk. A kétgólos előnyt az ötödik perc végéig tudtuk őrizni, amikor a vendégek büntetőből 3-2-re szépítettek. Emberelőnybe kerültünk, amivel azonban nem tudtunk élni, így a balmazújvárosiak az egyenlítésért támadhattak. Tóth Ádám szólt közbe, egy megszerzett labdával megindult a szélen, a lövést pedig szépen elpörgette a kapus lába mellett. Röviddel később a jelenet megismétlődött (5-2). A tizedik perc végén is megvolt még háromgólos előnyünk (6-3), azonban Varsansán kiállítása miatt emberhátrányba kerültünk. A lendületünket azonban ez sem törte meg, Iváncsik Ádám átlövésgóljával 7-3-ra vezettünk a 15. percben. Frey Tamás büntetőből szerzte a nyolcadik gólunkat, Curuvija vezérletével azonban a vendégek is megkezdték a gólgyártást, és feljöttek 8-6-ra, amikor Gulyás István időt kért. A vendégek egy góllal még közelebb zárkóztak, azonban két találattal is tartottuk a lépést. 10-8-as állást mutatott az eredményjelző, amikor hét perccel a félidő vége előtt egy újabb vendég-találattal ismét csak egy volt közte (10-9). Bő öt perc volt hátra az első félidőből, amikor a vendégek egyenlítettek (10-10), de Marczinkó góljával sikerült visszaszereznünk az előnyt (11-10). Tóth Ádám állította vissza a kétgólos előnyünket három perccel a félidő vége előtt (12-10). Debreczeni szerzett ismét gólt, de közben a vendégek is betaláltak egyszer, a félidő utolsó két percét azonban kénytelenek voltak emberhátrányban végigjátszani. Ennek ellenére az utolsó percekből inkább a vendégek jöttek ki jobban, és 13-12-es állással vonultak piheőre a csapatok.

0227 bbgy balmaz18

Gyors gólváltással indult az első félidő, mindkét csapat betalált egyszer-egyszer, így a 31. perc végén 14-13 volt az eredmény, amit röviddel később Debreczeni Dávid módosított 15-13-ra. A folytatásban is gyorsan potyogtak a gólok, így a 35. percben 16-14 volt az állás. A balmazújvárosiak tapadtak a mieinkre, nem tudtunk nagyobb különbséget kidolgozni, a 37. percben is csak 17-16-ra vezettünk, amikor Koller közé tudott rakni még egyet (18-16). Megvolt a lehetőségünk a háromgólos előny visszaállítására, de egy rosszul sikerült passz után a vendégekhez került a labda, akik kihasználták a lehetőséget (18-17). A következő támadásunk már eredményes volt, a befejezőember, Marczinkó révén 19-17-re vezettünk a 10. perc kezdetén. Emberelőnybe kerültünk, amit Hajdu révén gyorsan gólra is tudtunk váltani (20-17). Néhány perces gólcsend következett, amit a 44. percben a vendégek törtek meg (20-18), majd Gulyás István időt kért. Alig hogy újraindult a játék, Koller révén gólt szereztünk, és ismét hárommal vezettünk (21-18). Marczinkó szerzett újabb gólt a 45. perc végén, ekkor a vendégek mestere érezte úgy, hogy időt kell kérnie. Miután visszatértek a csapatok Hudák muattott be egy szép védést, majd Koller megszerezte a 23. gólunkat (23-18). Hudák újabb barvúrokat mutatott be, a de a 49. percben csak sikerült bevenni a kapuját a vendégeknek (23-19). Tíz perc volt hátra a mérkőzésből, amikor Frey góljával visszaállítottuk ötgólos előnyünket (24-19). Marczinkó Mátét kiállították a játékvezetők, így emberhátrányba kényszerültünk. A vendégek ki is használták a lehetőséget, és továbbra is tapadtak a nyakunkra, hat perccel a vége előtt már 24-22 volt az állás. Öt perccel a befejezést jelentő sípszó előtt a Balmazújváros az egygólos különbségért támadt, azonban eladták a labdát, amivel így Debreczeni egészen a hatosvonalig roboghatott (25-22). A vendégek időkérése után folytatódott a játék, de sikerült megszereznünk a labdát, és akár el is dönthettük volna a meccset, de a helyzet kimaradt, így három perccel a vége előtt a vendégek feljöttek 25-23-ra. Másfél perc volt hátra, amikor a betörő Nagy Bencét szabálytalanul állították meg, így emberelőnyben fejezhettük be a meccset, Frey pedig belőtte a büntetőt (26-23). A vendégek erejéből egy kapufára még futotta, Nagy Bence pedig végleg eldöntötte a találkozót (27-23). Még egy vendéggól belefért, de a győzelem így is megvan. A végeredmény: 27-24. Folytatás jövő szombaton Komlón.