Félórás késéssel kezdődött a tavaszi szezon első mérkőzése Gyöngyösön. A B. Braun Gyöngyös – Grundfos Tatabánya találkozó játékvezetői az M3-as autópályán történt baleset miatt késve érkeztek, ezért a 18 órára kitűzött időpont helyett 18:30-kor futottak ki a pályára a csapatok. A hazai keret az őszihez képest három helyen is változott: Miralem Becirovic, Vladan Loncar és Rózsavölgyi Gergő az idei szezonban először öltötte magára a B. Braun Gyöngyös szerelését K&H liga-mérkőzésen. Hudák Henrik, Rodolfo Oliveira, Mester Savo és Sipeki Levente sérülés miatt nem léphetett pályára.

01 bbgy tatabr 0211 05

A mieink kezdték a találkozót, és Tomas Reznicek büntetőből lőtt góljával még az első percben megszereztük a vezetést. A vendégek egyenlítettek, ám Holló Márk megakadályozta, hogy magukhoz vegyék a vezetést, így Lele állította be a 2-1-es állást a 4. perc elején. A 7. percben volt először kétgólos a különbség a csapatok között, de sajnos nem a javunkra (2-4). Reznicek zárkóztatta a mieinket, majd az egyenlítő találatot is ő szerezte (4-4). Negyedik góljával ismét mi vezettünk, de nem sokat kellett várni a tatabányaiak egyenlítő találatára, így a 12. percben 5-5 volt az állás. Országh Ádám gólja 5-6-nál egyenlítést ért, Reznicek pedig visszavette a vezetést (7-6), ám Szöllősi Szabolcs büntetőt harcolt ki, amit a vendégek értkesítettek, Hegedűs Márk kiállításával pedig két percre emberhátrányba kerültünk a 16. perc elején (7-7). A 20. perc végéig Országh, Lele és Kovacsics Péter is betalált, ám előnyt nem sikerült kidolgoznunk, maradt a döntetlen (10-10). Duris góljával megint vezettünk, majd Lele találatával sikerült tartani a különbséget, amikor Szöllősi Szabolcs kiállításával emberelőnybe kerültünk. Röviddel utána, a 24. percben Hegedűst másodszor küldték ki a játékvezetők, Lele azonban így is gólt szerzett, amivel megint mi vezettünk (13-12). A 27. percben ismét a vendégek jutottak lépéselőnyhöz (13-14), és Lele gólja után, a játékrész utolsó percének kezdetén is ők vezettek (14-15). Lett volna lehetőségünk az egyenlítésre, de nem sikerült élnünk vele, viszont nem is kaptunk gólt, így maradt az egygólos vendégvezetés a szünetre.

01 bbgy tatabr 0211 08

Tatabányai találattal kezdődött a második félidő, a vendégek így kétgólos előnyre tettek szert, amit Reznicek büntetőből állított vissza egyre (15-16). Néhány másodpercig kettős emberelőnyben játszhattunk, és másfél percig eggyel többen voltunk a pályán. Már kiegészültek a vendégek, amikor Országh Ádám kettőről ismét egyre csökkentette a különbséget, és ismét emberelőnybe kerültünk (16-17). A 35. percben Reznicek már a hetedik gólját lőtte, ám még ezzel is egygólos hátrányban voltunk (17-18), Mikita kiállításával pedig emberhátrányba is kerültünk. Egyenlítenünk megint csak nem sikerült, ehelyett a vendégek kerültek ismét kétgólos előnybe a 40. perc elején. Reznicek tartotta meccsben a mieinket, nyolcadik góljával megint egyre csökkentette a különbséget, ám találatainkra rendre érkezett válasz a Bányásztól. Vladan Loncar első NB I-es góljával zárkóztunk ismét mínusz egyre (19-20), de a vendégek megint válaszolni tudtak, sőt a 43. percben egy megszerzett labdával Juhász Ádám a mérkőzés addigi legnagyobb különbségét alakította ki (19-22). A mérkőzés utolsó 15 perce négygólos vendégvezetésnél kezdődött (19-23), majd tatabányai büntető és gyöngyösi kiállítás következett, a gólszerzéssel pedig továbbra is adósok maradtunk. 19-25-nél Debre Viktor időt kért, majd visszahozta a pályára a félidő addigi részében pinehő Lelét, a kapuban pedig Rózsavölgyi váltotta Hollót. Reznicek hétméteresből lőtte huszadik gólunkat, de most is érkezett rá tatabányai találat. 20-26-nál Rózsavölgyi mutatott be dupla védést, majd Reznicek ismét büntetőből volt eredményes (21-26). Emberelőnyben játszhattunk, Hegedűs pedig mínusz négyre hozott fel bennünket. Három perccel a meccs vége előtt még mindig négy volt közte (25-29), amikor emberelőnybe kerültünk, Lele pedig megszerezte hatodik találatát, ezzel mínusz háromra zárkóztatta a mieinket. Mindössze másfél perc maradt a meccsből a harmincadik tatabányai találat után, amit gyorsan követett a vendégek harmincegyedik gólja, ezzel végleg eldöntve a találkozó kimenetelét. A végeredmény 26-31, de a fiúk megérdelmik a dicséretet, mert végig jól küzdöttek. Szurkolóink a legjobbnak a végül tíz gólig jutott Rezniceket választották.

B. BRAUN GYÖNGYÖS – GRUNDFOS TATABÁNYA 26-31 (14-15)

01 bbgy tatabr 0211 01

Gyöngyös, 800 néző
V.: Hargitai G., Markó G.

GYÖNGYÖS: Holló M., Rózsavölgyi – Országh 2, Urbán, Németh T. 1, Kovacsics P. 1, Reznicek 10 (4), Duris 2, Hegedűs 3, Loncar 1, Lele 6, Juhász K., Jóga, Mikita M., Becirovic. Edző: Debre Viktor.

TATABÁNYA: Tóth M., Székely M. – Bozovic 6, Pásztor Á. 2, Vujovic 7 (4), Juhász Á. 3, Sipos, Szöllősi B. 3, Boros, Grigoras 2, Rosta M., Dénes J., Szöllősi Sz. 3, Vranjes 5. Edző: Vladan Matic.

Hétméteresek: 4/4, ill. 4/4.
Kiállítások: 8, ill. 14 perc.

01 bbgy tatabm 0211 05

Vladan Matic: – Tartottam ettől a meccstől, mert a szezon elején vagyunk, és két fontos mérkőzésen vagyunk túl, sokan pedig a világbajnokságon vettek részt, ami ugyancsak sok erőt kivett belőlük. Sérültjeink is voltak, így nehéz helyzetben vártuk a meccset. A várakozásaimmal ellentétben támadásban voltunk jobbak, látványos meccset játszottunk. Gratulálok a Gyöngyösnek, nem lesz könnyű innen elvinnie a két pontot senkinek. Szerencsére nekünk most sikerült.

Milos Bozovic: – Megterhelő időszakban vagyunk, de szerencsére sikerült megszereznünk ezt a két fontos pontot. Négy játékosunkat kellett nélkülöznünk, és bár az első félidő kiegyenlített volt, a második félidőben sikerült elhúznunk.

Debre Viktor: – Negyven percig tudtuk tartani a lépést, akkor elfáradtunk, és elindultunk lefelé a lejtőn. Sok gondunk volt a beálló elleni védekezéssel. Küzdöttünk, hajtottunk, helyenként jól is játszottunk, de ez a rutinos Tatabánya ellen ma ennyire volt elég. Ha visszatérnek a sérültek, talán többre leszünk képesek.

Holló Márk: – Jó, küzdős meccset tudott megnyerni a Tatabánya, akik a második félidőben egy jó tízperces periódussal tudtak ellépni. Úgy gondolom, jól küzdöttünk, de ma a vendégeknek sikerült jobban a találkozó.