Fontos győzelem a PLER ellen

Egyértelmű győzelmi kényszerrel lépett pályára a B. Braun Gyöngyös csapata a férfi kézilabda NB I. 17. fordulójában. Ennek megfelelően koncentrált, jó játékkal rukkoltunk elő a PLER Budapest ellen a Dr. Fejes András Sportcsarnokban, ahol a vendégek 14 percig nem találtak be a kapunkba. Hudák Henrik végig jól védett, és a támadójátékunk is működött, így öt kapott góllal hoztuk le az első félidőt. A második játékrész is hasonló képet mutatott, sikerült tíz gólnál is nagyobb különbséget kidolgoznunk, így megnyugtató fölénnyel szereztünk egy pontok szempontjából és lélektanilag is nagyon fontos győzelmet.

01 bbgy plerbp net

Férfi kézilabda NB I., 17. forduló

B. Braun Gyöngyös – PLER Budapest 31-17 (12-5)

Dr. Fejes András Sport- és Rendezvénycsarnok, 550 néző

V.: Andorka M., Hucker R.

B. Braun Gyöngyös: Hudák, Holló, Tamási (kapusok), Sándor 2, Ménfői 2, Kovacsics 3, Nigrinyi, Jovetic 4, Rédai, Nagy B. 8 (4), Debreczeni, Bali 4, Koller 7, Oliveira 1, Becirovic. Vezetőedző: Debre Viktor

PLER Budapest: Kránitz, Tóth N. (kapusok), Kocsi, Bujdosó 1, Tóth P. 6 (2), Lókodi 1, Oláh T. 1, Leimeter 2, Benmiloud 2, Radjenovic 1, Bohács 1, Sinkovits, Nagy Sz. 2 (1), Mikita. Vezetőedző: Hutvágner István.

Kiállítások: 8, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 4/4, ill. 4/3.

Debre Viktor: – Nagy szükségünk volt már egy ilyen jó mérkőzésre. Sok minden már az elején eldőlt, 14 percig nem kaptunk gólt, ami dicséri a védekezést és a kapusteljesítményt is. Ha pedig hátul minden rendben van, elöl is magabiztosabbak tudunk lenni, így könnyű gólokat szereztünk, és teljesen megérdemelten nyertük meg a meccset.

Jól kezdtük a mérkőzést, Nagy Bence, Koller Tamás és Kovacsics Péter góljaival 3-0-ára elhúztunk, kiváló védekezésünknek és a jól védő Hudák Henriknek köszönhetően pedig a vendégek labdái nem találtak utat a kapunkig. A 9. perc elején Nagy Bence büntetőből szerezte meg negyedik találatunkat, míg a mi oldalunkon továbbra sem rezzent a háló. Kovacsics második találatával már 5-0 volt ide, a meccsből úgy telt el kilenc és fél perc, hogy egyetlen gólt sem kaptunk. Hutvágner István, a vendégek vezetőedzője időt kért, ám újabb másfél percet húztunk ki kapott gól nélkül. A 11. perc végén emberelőnybe kerültünk, Oiveira ki is használta a létszámfölényt, 6-0-ára vezettünk, Hudák pedig sokadik jó védését mutatta be a kapuban. A 14. percben mi kerültünk emberhátrányba, Balit küldték ki a játékvezetők, a fővárosiak pedig megszerezték első góljukat. Hudák jó napot fogott ki – és sok kapura tartó labdát, ennek köszönhetően még a 17. percben is csak egy gól szerepelt a PLER neve mellett az eredményjelzőn. Koller Tamást állították ki a játékvezetők, Lókodi pedig a budapestiek második találatát szerezte meg, majd egy indításgóllal megvolt a harmadik is (6-3) Ekkor Debre Viktor úgy látta jónak, ha él első időkérési lehetőségével. Jovetic lépett pályára, és rögtön meg is szerezte első gólját, ezzel 7-3-ra módosítva az állást tíz perccel az első félidő vége előtt. Koller második gólját szerezte, Hudák pedig első hétméteresét hárította, így 8-3-as állásnál öt gól volt az előnyünk, a másodpercek pedig peregtek, hat és fél perc volt hátra a játékrészből. Koller és Bali góljai után, három perccel a félidő vége előtt Hudákot éltette a közönség, kapusunk ugyanis ziccert hárított. Egy perccel a játékrész végét jelző sípszó előtt született meg a vendégek negyedik gólja, Koller addira egyedül szerzett annyit (11-4). A félidő végéig egy-egy találat esett még, így 12-5-ös állásnál vonulhattunk pihenőre.

Góllal kezdte a PLER a második félidőt, ám Sándor Ákos válaszolni tudott, így az első két percben őriztük hétgólos előnyünket, a következő percekben pedig növelni is tudtuk, a 37. percben 15-7-re vezettünk. A 39. percben Oliveira tört be a szélről, Lókodi azonban szabálytalanul állította meg, amiért a játékvezetők kiállították, Nagy Bence pedig büntetőből szerezhette meg harmadik találatát (16-7). Tíz perccel a második félidő kezdete után Ménfői Attila gólját követően szurkolóink rászámolhattak az ellenfélre (17-7). A 43. perdben emberelőnybe kerültünk, Nagy Bence pedig a harmadik hetesét sem hibázta el (19-9). A 45. percben Kovacsics az addigi legnagyobb előnyt alakította ki (21-10), Hudák pedig ismét nagyot védett. Kollert, majd röviddel később Leimetert is kiállították a játékvezetők, így öt az öt ellen küzdöttek a csapatok, amiből egyik fél sem tudott igazán profitálni, a különbség a 49. percben is 11 gól volt (22-11). Tíz perccel a vége előtt Bali negyedik gólját szerezte, majd röviddel később két percre le kellett ülnie. Ekkor már 24-11-re vezettünk. Szerencsére sok izgulni valónk nem maradt a Koller vezérletével lejátszott utolsó percekre, magabiztosan őriztük előnyünket, így végül megnyugtató fölénnyel szereztünk nagyon fontos győzelmet. A szurkolók a csapat legjobbjának Hudák Henriket választották a 2015-ös év utolsó hazai mérkőzésén.