PLER Budapest – B. Braun Gyöngyös 30-27

A PLER Budapest vendégeként folytatta szereplését a férfi kézilabda NB I. alsóházi rájátszásában a B. Braun Gyöngyös csapata. A mieink három győzelemmel kezdték a rájátszást, majd három elveszített mérkőzés következett, a legutóbbi fordulóban pedig döntetlent játszottunk a Komlóval, így sikerült megőriznünk egypontos előnyünket a tabellán a Mezőkövesd előtt. A PLER Budapest gárdája elleni találkozó első félideje kiegyenlített játékot hozott, mindkét csapat tudta birtokolni az előnyt, a játékrész végét jelző sípszó pillanatában azonban a hazaiak vezettek kettővel. Egészen a hajráig a második félidő is szorosan alakult, az utolsó tíz perces peridódus elején azonban a PLER négygólos előnyt tudott kidolgozni, ami döntőnek bizonyult, így egymás után hat meccsen maradtunk nyeretlenek. A bajnokságban most három hét szünet következik, aztán a Cegléd ellen folytatjuk.

V.: Horváth P., Marton B.

PLER Budapest:  Kránitz, Babasafari, Váczi – Bak 4 (4), Kemény, Gyene 1, Kocsi 2, Tóth P. 3, Leimeter 2 (1), Laurencz Sz. 3, Auth 4, Bohács, Sinkovits, Mikita 8, Rédai 3, Kucher.

Vezetőedző: Hutvágner István

B. Braun Gyöngyös: Hudák, Tamási – Sándor Á. 2, Frey, Iváncsik Á., Czina, Bakos Gy. 2, Varsandán M. 4, Tóth Á. 1, Hajdu G. 1, Nagy B. 14 (3), Debreczeni 1, Szalafai 1, Koller, Simon 1, Koncz A.

Vezetőedző: Debre Viktor

Kiállítások: 12, ill. 14 perc

Büntetőből: 7/5, ill. 3/2.

Debre Viktor: – Ami eddig működött, a védekezésünk, az ma csődöt mondott. Nem volt ütközésünk, nem találkoztunk az átlövőikkel, és így megkönnyítettük a dolgukat. De nem csak ezzel, a sok kiállítással is.

1-5. perc: A mandulaműtéten átesett Marczinkó Máté az egyetlen sérültünk, a többiek Debre Viktor vezetőedző rendelkezésére állnak. A hazaiak kezdték a találkozót, a védekező csapatunk: Szalafai, Czina, Bakos, Varsandán, Debreczeni, Hajdu és a kapuban Tamási Zsolt. Mikita lövi a kapu mellé, mi jöhetünk. Nagy Bence szerzi a mérkőzés első találatát (0-1). Hétmétereshez jut a hazai csapat, Tamási védi Gyene büntetőjét, de a kipattanót nem tudjuk megszerzni, amit már nem hibáz el a hazaiak ötöse (1-1). Lépéshiba miatt elveszítjük a labdát. A kínálkozó alkalommal él a fővárosi gárda, és átveszi a vezetést, majd Hajdu lövését védi Babasafari. Megszerezzük a labdát, de a ziccer kimarad, így újra jönnek a budapestiek, és újabb büntetőt harcolnak ki. Bakos kétperces büntetést kap. A hetest Bak Sándor értékesíti (3-1).

6-10. perc: Leimeter is kiáll két percre. Nagy Bence talál rést a fővárosiak falán (3-2). Debreczeni indítás-góllal egyenlít (3-3). Mikita szerzi a hazai csapat negyeidk gólját (4-3). Varsandán egyenlít (4-4). Tamásinak a kapufa is besegített, Nagy Bence pedig harmadik gólját szerzi (4-5), újra mi vezetünk.

11-15. perc: Bakos indítja Varsandánt, aki kettőre növeli az előnyünket (4-6). Eladjuk a labdát, amivel a PLER végigrobog a pályán, és egy gólra zárkózik (5-6). Tóth Patrikot állítják ki a játékvezetők, emberelőnybe kerülünk. Nagy Bence büntetőt lő, és elfekteti Basafarit (5-7). Labdát szerzünk, Varsandán indul és harmadik gólját szerzi (5-8). Hutvágner István időt kér.

16-20. perc: Bejön a taktikai szünet a hazaiaknak, Mikita második góljával 6-8-ra módosítják az állást. Simon Bence átlövésgóllal válaszol (6-9). Egymás után esik három fővárosi gól (9-9). Nagy Bence segít rendezni a sorokat egy szép góllal (9-10). Ez már az ötödik gólja a fiatal átlövőnek. Labdát szerzünk, Tamásit pedig Hudák váltja a kapuban. Laurencz kiáll, Nagy Bence pedig újabb büntetőt értékesíthet (9-11). Újabb hazai gól után a mi helyzetünk kimarad (10-11).

21-25. perc: Másodszor is egyenlít a budapesti csapat (11-11). Belemenés miatt veszítjük el a labdát. Átveszik a vezetést a vendéglátók, Debre Viktor pedig időt kér (12-11). Nagy Bence lövése kijön a kapufáról, a kipattanóval pedig Tóth Patrik indul, és kétgólosra növeli a hazaiak előnyét (13-11). Kránitz került a hazai kapuba, aki most Frey lövését védi. Büntetőből születik a hazaiak 14. találata (14-11). Nagy Bence harmadik hetesét is belövi (14-12).

26-30. perc: Ismét három gól a hazaiak előnye, Leimeter pedig másodszor is ki kell, hogy álljon. Varsandánnak nagy helye van felkanyarodni, be is lövi (15-13). Hudák védése után mi jöhetünk. Gólt sajnos nem tudunk szerzni, így megint a hazaiaknál a labda. Időntúli szabaddobással ér véget az első félidő. Sándor Ákos lövi, de nem talál utat a kapuba. 15-13-ról folytatódik a meccs a szünet után.

0417 pler bbgy08

31-35. perc: Hajdu góljával indul a második félidő (15-14). Van válaszuk a hazaiaknak, ráadásul Hajdu szabálytalankodik, ezért kétperces kiállítást kap (16-14). Szándékos láb miatt Mikita is kiállítást kap. Nagy Bence nagy gólt lő (16-15). Hudák véd, majd Bakos egyenlít (16-16). Kivédekezzük, de elpasszoljuk magunkat, megint a hazaiak jönnek. Hudák véd, de hiába, nincs meg a kipattanó. Czina József első kétperces büntetését kapja.

36-40. perc: Kínaival próbálkozunk, gól nem születik, de Varsandánnal szemben belül védekeztek a hazaiak, így büntető követkzik. Nagy Bence három hibátlan hetes után ront. Újabb két perc, ezúttal Debreczeninek kell leülnie, négyen maradunk. Gólt is kapunk (17-16). Lépéshiba miatt veszik el a labdát a játékvezetők. Hudák véd, támadhatunk. Sándor Ákos hatalmas gólt akaszt szélről a hosszú felsőbe (17-17). A PLER büntetőt, Hajdu kétperces kiállítást kap. Bak Sándor harmadik hetese is bent van (18-17). Sokáig támadunk, végül Sándor Ákos góllal fejezi be (18-18).

41-45. perc: Mikita révén gyorsan válaszolnak a hazaiak (19-18). Bakos második góljával 19-19 az állás. Mikita a kapufára lövi, ahogy fél perccel később Nagy Bence is. Az ő lövése azonban a hazai kapus hátáról valahogy mégis bepattan (19-20). Bak negyedik hetese is bent van (20-20). Szalafai révén visszavesszük a vezetést (20-21).

46-50. perc: Mikita ötödik gólját szerzi, az állás egyenlő (21-21). Laurencz góljával visszaveszik a vezetést a vendéglátók, Debre Viktor pedig időt kér. Nagy Bencének most egy kis szerencsére is szüksége van, de a lövése bepattan (22-22). Mikita lövése is szerencsésen pattan be (23-22). Belemenés miatt veszítjük el a labdát, de Rédai kap kétpercet. Hutvágner István kér időt. Büntetőt harcol ki a fővárosi gárda, Bak hetesére Tamási áll a kapuba, és sikerül hárítania. Nagy Bence egyenlít (23-23). Laurencz veszi vissza a vezetést (24-23).

51-55. perc: A lövésünk most nem jó, jönnek a hazaiak. Kocsi András második gólját lövi, ezzel 25-23 az állás. Varsandán ejt a szélről, de mellé megy. Laurencz ismét, ezzel újra három góllal vezetnek a budapestiek (26-23). Varsandán kétperces kiállítást kap. Elveszítjük a labdát, Mikita így újabb gólt szerezhet (27-23). Nagy Bence tartja a lelket a csapatban (27-24). Mikita már nyolcgólos (28-24). Debre Viktor időt kér. Tóth Ádám szerez gólt a szélről (28-25).

56-60. perc: Auth Márton visszaállítja a négygólos különbséget (29-25). Büntetőhöz jutnak a hazaiak, Leimeter nem hibázza el (30-25). Nagy Bence szépít (30-26). Nagy Bence a csapat húzóembere, 14. gólját lövi (30-27). Egy perccel a vége előtt a hazaiak kérnek időt. Labdát szerzünk, de a ziccer kimarad. Tóth Ádám kap még egy kétperces büntetést, a hazaiak pedig végigtámadják a hátralévő időt. 30-27 a vége. Folytatás három hét múlva a Cegléd ellen.