Jó játékkal, fontos győzelmet szereztünk

Az Orosháza ellen lépett pályára a B. Braun Gyöngyös csapata a férfi kézilabda NB I. 11. fordulójában. A mieink ki voltak éhezve a sikerre, ezért a heti felkészülés során mindent megtettek, hogy maradéktalanul felkészüljenek a találkozóra. A háttérben is folyt a munka, a klub vezetése lázasan kereste azokat a játékosokat, akikkel a példátlan sérüléshullám okozta nehézségek át lehet hidalni. Ennek érdekében két, nagy nemzetközi rutinnal rendelkező szerb klasszis, Marko Jovetic és Miralem Becirovic lépett pályára a szombati bajnokin, és Tóth Gergő, a saját nevelésű, 17 éves kézilabdázó is bemutatkozási lehetőséget kapott.

bbgy orosh 2015 02

Férfi kézilabda NB I., 11. forduló

B. Braun Gyöngyös – Orosházi FKSE-LINAMAR 24-21 (13-8)

Gyöngyös, Dr. Fejes András Sport- és Rendezvénycsarnok, 500 néző

V.: Bobrovits Cs., Tájok P.

Gyöngyös: Hudák (kapus), Nigrinyi 1, Debreczeni 1, Koller 1, BECIROVIC, Szalafai 1, Catalina. Cserék: Tamási (kapus), SÁNDOR Á. 5, JOVETIC 1, Rédai 4, NAGY B. 6 (1), Bali 4.

Edző: Debre Viktor

Orosháza: Herjeczki (kapus), Komporály 1, Suhonjic 2, Knezevic 1, Mazic 1, Stranigg, Tárkányi 1. Cserék: Miklós (kapus), BUDAY 5 (2), Szeidl 1, Berta, Smojver, CEMAS 4, NÉMETH G. 3, Pásztor I. 2.

Edző: Vladan Jordovic

Kiállítások: 6, ill 8 perc.

Hétméteresek: 1/1, ill. 2/2.

Debre Viktor: – Az érkező Becirovic rutinjával lényegesen jobbak lettünk védekezésben, és a többiek is fel tudtak nőni hozzá, ami nagyon fontos volt. A masszív védekezésnek köszönhetően magabiztosabbá váltunk támadásban, így sikerült ma az Orosháza fölé kerekedni.

Vladan Jordovic: – A találkozó elején a jó kapusteljesítményt kihasználva gyors gólokkal tett szert előnyre a Gyöngyös, amely rendkívül motiváltan játszott. Becirovic és Jovetic rutinja meglátszott az ellenfél játékán, de mindenki kitett magáért, míg a mi oldalunkon nem mutatkozott kimagasló teljesítmény, különösen védekezésben voltunk gyengék. Gratulálok a Gyöngyösnek.

A találkozót díjátadó előzte meg, az október elején zajlott Masters Európa-bajnokságon ugyanis több gyöngyösi kézilabdázó ért el sikereket. Buday Ferenc, a GYKK utánpótlás-igazgatója az 50 év felettiek mezőnyében Európa-bajnoki címet szerzett, Kiss Pál, ifjúsági csapatunk gyógymasszőre pedig gyúróként segítette sikerre két Európa-bajnok női csapatunkat, amelyek egyikének a gyöngyösi Bachrim Liliána is tagja volt. Ő a tornagyőzelem mellett a gólkirályi és a legjobb játékosnak járó címet is kiérdemelte.

01 bbgy orosh 2015 01

A mérkőzést a vendégek kezdték, ám jó védekezésünknek köszönhetően az első támadást nem tudták góllal befejezni. A mieink ellenben igen, Nigrinyi Tibor szerezte első találatunkat. A folytatásban Koller Tamás, Debreczeni Dávid és Szalafai Gábor is betalált, Hudák Henrik remek védéseket mutatott be, az új igazolású Miralem Becirovic pedig kiválóan szervezte a védekezésünket. Nyolcpercnyi játék után sem kaptunk gólt, így a vendégek vezetőedzője, Vladan Jordovic 4-0-ás állásnál időt kért. Buday Dániel büntetőből lőtte az első vendéggólt, Koller Tamást pedig két percre kiállították a játékvezetők. Bali Richárd emberhátrányban is betalált, így 5-1-re vezettünk 10 perc után, és az orosháziakat is kiállítással súlytották a játékvezetők. A játék képe azután sem változott sokat, hogy a csapatok kiegészültek, tudtuk őrizni négygólos előnyünket, miközben kiváló védekezésünknek köszönhetően negyed óra csak három gólt kaptunk. A meccs negyedénél 7-3 volt az állás, amikor Debre Viktor élt első időkérési lehetőségével. A következő három percben három gólszerzési lehetőséggel sem tudtunk élni, így a vendégek Buday vezérletével mínusz kettőre zárkóztak (7-5). Bali Richárd visszaállította a háromgólos különbséget, és pályára lépett másik friss igazolásunk, az irányító Marko Jovetic is, aki egy zseniális hátmögötti passzal juttatta Sándor Ákoshoz a labdát, beállónk pedig nem hibázott (9-6). A tizedik gólunkat ugyanennek a párosnak köszönhettük, ráadásul emberelőnybe kerültünk. Öt perccel a félidő vége előtt Rédai óriási bombát eresztett a kapuba, így már 11-6-ra vezettünk. Két és fél perccel a játékrész vége előtt Nagy Bence büntetőgóljával 13-7-re vezettünk, ráadásul emberelőnybe kerültünk. A folytatásban már csak egy vendégtalálat esett, így 13-8-cal vonulhattunk pihenőre.

bbgy orosh 2015 03

Hazai támadással, de vendéggóllal indult a második félidő, ám hiába zárkózott fel az Orosháza, Rédai visszaállította a félidei különbséget. Röviddel később Jovetic is megszerezte első gyöngyösi gólját, a 34. percben 15-10-re vezettünk. Rédai igazi húzóemberré lépett elő, negyedik góljával 16-10-re módosult az eredmény. 17-10-re vezettünk a 36. percben, amikor a vendégek időt kértek, de közelebb férkőzni nem tudtak. Sándor Ákos és Jovetic kapcsolata úgy működött, mintha évek óta együtt játszanának, de abban, hogy a 40. percben 19-12-re vezettünk, kivétel nélkül mindenkinek volt érdeme. Catalina kiállításával a 42. percben emberhátrányba kerültünk, de a vendégek két perc alatt csak eggyel tudtak közelebb férfkőzni (20-14). Továbbra is remekül szerveztük a játékot, a pihenő Jovetic helyett játszó Nagy Bence a 48. percben öt gólnál járt, amikor vendégek harmadszor kértek időt. Tíz perccel a vége előtt a hétgólos vezetés állandósulni látszott, amikor egy vendégtalálatot követően Debre Viktor kért időt 23-17-es állásnál. A hatgólos különbség megőrzéséhez a második félidőben védő Tamási bravúrjaira is szükség volt, de a gól nélkül végződött gyöngyösi támadások miatt az Orosháza fel tudott zárkózni öt gólra (23-18). Bali emberelőnyös találatával megint meg volt a hat közte (24-18). Négy perccel a vége előtt, hatgólos vezetésnél Debreczenit állították ki a játékvezetők, a vendégek pedig büntetőt lőhettek (24-19). Az emberelőnyt kihasználva a vendégek feljöttek mínusz négyre (24-20), de már csak két perc volt hátra a meccsből. Tamási remek védésével minden eldőlni látszott, de Debre Viktornak még volt mondanivalója, ezért időt kért. A hátralévő másfél percben egy vendéggólra még futotta, a végeredmény 24-21. Fontos győzelem volt. A szurkolók a legjobbnak Nagy Bencét és Miralem Becirovicot választották.