Sorsdöntő mérkőzést nyert meg a Mezőkövesd ellen a B. Braun Gyöngyös élvonalbeli férfi kézilabdacsapata. Kilenc elveszített találkozó után ünnepelhettünk újra győzelmet a K&H ligában, és nagy lépést tettünk a biztos bennmaradás felé.

01 bbgy mkc 0325 1

Vendégtalálattal indult az első mérkőzés, amelyen a posztjáról lemondott Debre Viktor helyett Nigrínyi Tibor vezette a B. Braun Gyöngyös csapatát. Országh Ádám válaszolni tudott még mielőtt az első két perc lepörgött volna, majd szélsőnk révén sikerült a vezetést is átvenni, de a kövesdiek egyenlíteni tudtak, így a 3. perc végén 2-2 volt az állás. Mikita szerezte a következő gólunkat, majd a 6. perc elején az ő találatával növeltük kétgólosra az előnyünket (4-2). Országh Ádám harmadik góljával 5-2 volt ide a 7. perc derekán, majd Hegedűs Márk révén a 9. percben növeltük 6-2-re az előnyünket. A vendégek büntetőből szépítettek, majd egy akciógóllal zárkóztak közelebb (6-4). A 14. percben Országh negyedik, majd egy újabb indítás végén ötödik gólját szerezte, ezzel visszaállítva a négygólos hazai vezetést. Oliveira kiállításával emberhátrányba kerültünk, a vendégek pedig időt kértek. A 19. percre az előnyünk két gólra olvadt, majd a vendégek egy gólra zárkóztak (9-8). Kovacsics Péter lőtte a tizedik gólunkat, de a mezőkövesdiek is eredményesek tudtak lenni, így a 24. percben Oliveira bombagólja ismét kétgólos hazai vezetést jelentett (11-9). Öt perc volt hátra a félidőből, amikor Nigrínyi Tibor időt kért, aztán Loncar engedett el egy nagy erejű távoli lövést, amivel megint három volt közte a javunkra. Négy perccel a félidő vége előtt Kovacsics második góljával 13-9 volt ide, majd Hegedűs Márk révén az addigi legnagyobb különbség alakult ki a csapatok között. A vendégek két gyors góllal zárkóztak közelebb, így a dudaszó pillanatában három volt az előnyünk, ezzel vonultunk pihenőre (14-11).

01 bbgy mkc 0325 2

Kovacsics Péter góljával indult, majd Hudák védésével és Hegedűs találatával folytatódott a második játékrész, amelynek első két percében visszaállítottuk ötgólos előnyünket (16-11). A Mezőkövesd büntetőből lőtte első gólját a félidőben, majd Szepesit kétszer két percre állították ki a játékvezetők, így négy percig emberelőnyben játszhattunk. Büntetőt hibáztunk, de röviddel később Országh hatodik góljával megint öt volt ide, a hetedik Országh-találat után pedig már hattal vezettünk (18-12). A 37. perc közepén Becirovicnak kellett két percre elhagynia a játékteret, de Reznicek emberhátrányban is betalált, így őrizni tudtuk a hatgólos vezetést. Hegedűst is kiállították, de Országh Ádámot nem zavarta, hogy kevesebben vagyunk, egy remek indításgóllal szerezte meg a huszadik találatunkat, az előnyünket pedig hétgólosra hizlalta (20-13). Lubomir Duris kínaiból, majd talpról szerzett gólt, ezzel 23-14 volt ide. A 45. percben Hudák büntetőt hárított, majd ismét Országh volt eredményes (24-15). Jobbszélsőnknek ez volt a tizedik találata. A vendégek zsinórban szerzett három gólja után Loncar talpról lőtte be a huszonötödik gyöngyösi gólt (25-18). Hogy nem vált szorosabbá a mérkőzés, az a ól védő Hudáknak is köszönhető volt, mindenesetre a vendégek eggyel közelebb férkőztek a mieinkhez, majd büntetőből jöttek fel mínusz ötre (25-20). Jóga Norbert talált be, majd Oliveira volt eredményes, így hétgólos előnnyel fordulhattunk a mérkőzés utolsó hat percére (27-20). Vladan Loncar talált be, a kapunkat pedig Holló Márk védte. Két és fél perc volt hátra, amikor Oliveira talált be ismét, majd két mezőkövesdi gól következett (29-22). A végéig még itt is, ott is esett találat, így 30-23-as győzelmet arattunk. A mérkőzés legjobbjának a tízgólos Országh Ádámot választották a szurkolók.

B. BRAUN GYÖNGYÖS – MEZŐKÖVESDI KC 30-23 (14-11)

01 bbgy mkc 0325 eleje

Gyöngyös, 600 néző
V.: Kékes Cs., Kékes P.

Gyöngyös: Hudák, Holló M., Rózsavölgyi – Országh 10, Urbán, Németh T., Kovacsics 3, Reznicek 1, Duris 2, Hegedűs 3, Loncar 3, Oliveira 3, Juhász K. 1, Jóga 2, Mikita M. 2, Becirovic. Edző: Nigrínyi Tibor.

Mezőkövesd: Holló B., Kovács J. – Gulás 2, Kovács B. 3, Pordán, Szepesi 3 (2), Vaskó 1, Kiss R. 3 (2), Nagy N. 1, Rozmán, Grünfelder 1, Radnic, Vukic 4, Trivkovic, Grigoriev 3, Selviasiuk 3. Edző: Janó Pál.

Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 5/4.

01 bbgy mkc 0325 st 1

Janó Pál: – Nem úgy jött ki a lépés számunkra, ahogy elterveztük. A Gyöngyös a kezdetektől uralta a mérkőzést, döntő szituációkban összeszedettebb volt, könnyen jutottak ziccerbe, agresszívan védekeztek, megérdemelték a győzelmet. Csak azt tudom pozitívként említeni, hogy minden játékosom pályára lépett, de a 23 lőtt gól nagyon kevés.

Darko Trivkovic: – Nem így készültünk, mást akartunk játszani. Az első félidőben sokat hibáztunk, de saját magunk és a szurkolóink miatt is nyerni akartunk. Megyünk tovább, van még négy meccs, próbálunk javítani.

Nigrínyi Tibor: – A kilenc mérkőzés óta tartó vereségsorozat rányomta a bélyegét a felkészülésünkre, nagyon nehéz volt így dolgozni. Ma azonban mindenki bízott magában, mindenki egyként küzdött azért, hogy megtörjük a rossz sorozatot. A játékosok ma bebizonyították, mekkora szívük van, és hogy minden megtesznek ezért a csapatért. Jól sikerült megvalósítanunk az előre eltervezetteket, sok mozgással, hatékony védekezéssel és jó kapusteljesítménnyel játszottunk. Köszönettel tartozom mind a 16 játékosomnak, mindenki hozzátette a magáét.

Országh Ádám: – Nehéz ilyen sorozat után stressz nélkül pályára lépni, de most sikerült átszakítani azt a gátat, amit eddig nem tudtunk. Sokkal jobban futottunk, mint eddig bármelyik meccsünkön, amihez kellett a jó kapusteljesítmény is. Mindent sikerült megvalósítanunk, amire felkészültünk.