Vereséggel kezdtük a rájátszást

Szomszédvári rangadóval kezdődött a rájátszás a B. Braun Gyöngyös számára a K&H férfi kézilabda ligában. Első ellenfelünk a playoff-ot négy bónuszponttal kezdő Mezőkövesd együttese volt a Dr. Fejes András Sport- és Rendezvénycsarnokban. Csapatunk a harmadik helyen kezdte a rájátszást, így nyolc bónuszponttal vágott neki a tizennégy mérkőzésből álló küzdelemsorozatnak. Az első negyedóra kiegyenlített küzdelmet hozott, amelyben hol az egyik, hol a másik csapat kerekedett felül, ám a játékrész hajrájában remek védekezésünknek köszönhetően indításgólokkal ötgólos előnyt tudtunk kidolgozni. A második félidőt tízperces gólcsenddel kezdtük, ami rányomta a bélyegét a végeredményre. Ellenfelünk előbb kiegyenlített, majd a vezetést is magához ragadta, és nagy csatában aratott győzelmet.

01 bbgy mkc 0318 2

K&H férfi kézilabda liga, 7-14. rájátszás, 1. forduló

B. Braun Gyöngyös – Mezőkövesdi KC 22-24 (16-11)

Dr. Fejes András Sport- és Rendezvénycsarnok, 600 néző

V.: Horváth P., Marton B.

B. Braun Gyöngyös: Hudák, Tamási – Sándor Á. 1, Ménfői 1, Kovacsics P. 3, Nigrinyi, Jovetic, Rédai, Nagy B. 7 (4), Debreczeni 2, Marczinkó 1, Bali 4, Koller, Oliveira 3, Juhász K., Becirovic. Edző: Debre Viktor.

Mezőkövesdi KC: Balogh T., Holló B. 1 – Kovács B., Szepesi 5 (4), Kiss R. 1, Füstös, Grünfelder, Radnic 4, Mekaru, Hajdu G. 4, Antal Sz. 3, Molnár F., Trivkovic, Benis 1, Grigoriev 5, Bozoljac. Edző: Skaliczki László.

Kiállítások: 10, ill 2 perc.

Hétméteresek: 6/4, ill. 5/4.

Debre Viktor: – Álmosan kezdtük a mérkőzést, aztán felpörögtünk, feljavult a védekezésünk, így könnyű gólokat tudtunk szerezni. Amit el akartunk kerülni, hogy az ellenfél feljöjjön, azt a második félidőben néhány perc alatt összehoztuk, így nehéz helyzetbe hoztuk magunkat, amit a rengeteg hiba csak tovább rontott. Semmit sem sikerült megvalósítani abból, amit a szünetben megbeszéltünk, katasztrofálisan játszottunk.

01 bbgy mkc 0318 3

Egészen a harmadik perc közepéig kellett várni a találkozó első találatára, a mezőkövesdi Radnic vette be Hudák kapuját. Bali rögtön válaszolni tudott, majd Antal Szabolcs szerzett gólt beállóból. Erre Oliveira felelt egy távoli bombával, így az első öt perc döntetlennel zárult (2-2). Bali második találatával 3-3 volt az állás, Nagy Bence átlövésgólja után azonban már 4-3-ra vezettünk a 8. perc végén. Újra Bali volt eredményes, amire azonban Hajdu válaszolt, majd egy megszerzett kipattanóból a vendégek megfordították a meccset a tizenegyedik perc végén (5-6), sőt röviddel később kétgólosra növelték az előnyüket Benis révén. Nagy Bence büntetőből mínusz egyre zárkóztatta a mieinket, de menetrend szerint jött a vendégválasz, így Debreczeni első gólja után még mindig egy volt oda (7-8). Koller kiállítása miatt emberhátrányba kerültünk, azonban lehoztuk a hátrányt kapott gól nélkül, sőt Oliveira egyenlíteni tudott (8-8). Bő tíz perccel a félidő vége előtt Tamási Mekaru hetesét hárította, majd Kovacsics Péter góljával visszavettük a vezetést (9-8). Skaliczki László, a kövesdiek mestere kért időt, majd Becirovicot küldték ki a játékvezetők két percre. A vendégek emberelőnyben eladták a labdát, így Nagy Bencének alkalma nylt páros lábról felugorva gólt szerezni, és ezzel kétgólos előnyt kialakítani (10-8). Nagy Bence, majd Kovacsics Péter is újabb gólt szerzett, és hat perccel a félidő vége előtt az addigi legnagyobb különbség alakult ki a csapatok között (12-9). Debreczeni Dávid megszerezte második gólját, majd Ménfői indításból lőtt góllal állította be a négygólos hazai előnyt három perccel a játékrész vége előtt (14-10). Kovacics toldotta meg még eggyel a góljaink számát, majd Szepesi második büntetőjét értékesítette (15-11). Marczinkó góljával 16-11 volt ide, és ez is maradt a félidő végeredménye.

01 bbgy mkc 0318 1

Mezőkövesdi góllal indult a második játékrész, majd a mi oldalunkon kimaradt, a vendégekén pedig bement egy büntető, így már csak három gól volt az előnyünk, ráadásul Marczinkó kiállításával két percig emberhátrányba kerültünk. Csak egy gólt kaptunk a két perc alatt, azonban a támadó gépezetünk akadozott, az első hat percben nem tudtunk gólt szerezni, így az előnyünk kétgólosra olvadt (16-14). Holló Balázs, az ellenfél kapusa használta ki, hogy egy pillanatig teljes volt a zavar a sorainkban, és egész pályás gólt lőtt az üres kapunkba (16-15). Debre Viktor gyorsan időt kért, hogy rendezze a sorokat, Sándor Ákos lépett pályára, de Holló kapuját neki sem sikerült bevennie, a vendégek pedig egy indításgóllal kiegyenlítettek, hiába kerültünk emberelőnybe (16-16). A 40. perc végén a vendégek átvették a vezetést, ekkor már tíz perce tartott a hazai gólcsend, amit Oliveira tört meg, és ezzel újra egyenlő volt az állás (17-17). Nagy Bence góljával ismét vezettünk, de az ihletett formában védő Holló miatt az harmadik negyedóra végéig nagyobb előnyre nem tudtunk szert tenni. Nagy Bence hetesgóljával vettük vissza a vezetést a 49. percben, de Hajdu egyenlített, Koller pedig másodszor ült le két percre (19-19). Tamási Zsolt hatlamas bravúrral akadályozta meg, hogy a vendégek visszavegyék a vezetést, de ez csak átmenetileg sikerült, Hajdu kilenc perccel a meccs vége előtt megszerezte a kövesdiek huszadik találatát (19-20). Hat perccel a találkozó vége előtt kétgólosra nőtt a vendégelőny, amit Bali állított vissza egygólosra (21-22). Marczinkót kiállították, így a hátralévő négy és fél percből kettőt emberhátrányban kellett töltenünk. Egy újabb vendégtalálat után már csak három és percünk maradt hátra, de Holló ismét védett, így a kövesdiek háromgólosra tudták növelni előnyüket (21-24). Sándor Ákos szépített, majd Tamási védett nagyot, Kovacsics pedig büntetőt harcolt ki, amit azonban Holló hárított, ezzel eldöntve a mérkőzést. Kevesebb mint egy perc volt hátra, és kétgólos vezetésnél a vendégek támadtak. Gólt már egyik csapat sem szerzett, így a végeredmény 22-24, vereséggel kezdtük a rájátszást. Egy hét múlva a Balmazújvárosbnan ikszelő Cegléd csapatához látogatunk.