B. Braun Gyöngyös – Mezőkövesd 24-25

A szezon ötödik Gyöngyös – Mezőkövesd derbijére került sor szombaton este a gyöngyösi Városi Sport- és Rendezvénycsarnokban, ahol a B. Braun Gyöngyös csapatának kispadján először foglalt helyet Debre Viktor, akit hétfőn neveztek ki Gulyás István utódjának. Az eddigi négy szomszédvári rangadóból egyet sem tudtunk megnyerni, az új vezetőedző célja az volt, hogy ezt a sorozatot megszakítsa. Az első félidőben a vendégek a játékrész első harmadában átvették az irányítást, és a szünetre ötgólos előnyt dolgoztak ki. A második félidőben a mieink szorossá tudták tenni a meccset, de nyerni nem sikerült.

0328 bbgy mkc07

Fotó: Magyari Máté

Férfi kézilabda NB I., rájátszás 7-12., 5. forduló

B. Braun Gyöngyös – Mezőkövesdi KC 24-25 (9-14)

Városi Sport- és Rendezvénycsarnok

V.: Horváth P., Marton B.

B. Braun Gyöngyös: Holló M., Hudák, Tamási – Sándor Á. 3 (1), Frey, Iváncsik Á. 5 (3), Czina, Varsandán M. 3, Tóth Á., Hajdu G., Nagy B., Debreczeni 2, Marczinkó 5, Szalafai 1, Koller 5, Simon B.
Vezetőedző: Debre Viktor

Mezőkövesd: Volarevic, Holló B., Liszkai – Vasic 2, Szepesi 1, Ilic S. 8 (6), Terenyi 3, Lókodi 1, Radnic 2, Grünfelder 1, Pálos 1, Molnár F. 3, Trivkovic 2, Nakhayenka, Ciric 1, Kovács P.
Vezetőedző: Slakiczki László

Kiállítások: 4, ill. 10 perc.

Büntetőből: 7/4, ill. 7/6.

Debre Viktor: – Katasztrofális volt, így is mondhatnám, ennél sokkal jobbra számítottam. Gondoltam, hogy nem lesz egyszerű, de aztán teljesen rosszra sikerekedett. Nem azt kaptam vissza, amit vártam, talán csak az utolsó 15 percben, amikor összeállt a védekezésünk, és támadásban is azt csináltuk, amit megbeszéltünk. Sok új dolgot mondtam a játékosoknak, lehet, hogy ez sem volt szerencsés. Az utolsó tizenöt percre lehet építeni, és Mezőkövesden majd nyerni fogunk.

Frey Tamás köszöntésével indult a találkozó, irányítónk éppen húsz évvel ezelőtt debütált az NB I-ben a Pécs színeiben. Mi kezdtük a meccset, azonban az első támadásunk eredménytelenül zárult, csakúgy, mint a vendégeké. A második perc végén aztán Debreczeni Dávid megszerezte a mérkőzés első gólját, amit három büntetőből elért találat követett. Vendégoldalon Ilic talált be kétszer Hudáknak, míg a mi részünkről Iváncsik Ádám lőtte be Volarevicnek a hetest. Öt perc játék után is fej-fej mellett haladtak a csapatok, 3-3 volt az eredmény. Sajnos becsúszott néhány technikai hiba, így hamarosan átvették a vezetést a vendégek (3-5). Hosszú gólcsend következett, amit a 13. percben Skaliczki László unt meg, és kért időt. Az időkérést két vendégtalálat követte, így a mezőkövesdiek 7-3-as előnyt dolgoztak ki. Trivkovic kiállítása nyomán emberelőnybe kerültünk, azonban Volarevic megakadályozta, hogy ezt gólra váltsuk. A vendégek lehozták a kapusukat, de hiába nyílt lehetőségünk üres kapura gólt szerezni, a távoli lövés fölé szállt. Egy újabb mezőkövesdi gól után, a 19. perc elején, 3-8-as állásnál Debre Viktor kért időt. Sajnos ez sem törte meg a vendégek lendületét, 3-9 után Varsandán Milán azonban szépíteni tudott (4-9). Tíz perccel a félidő vége előtt Frey büntetőből szerezhette volna meg az ötödik gólunkat, de a hetes kimaradt. Két perccel később Sándor Ákos nem hibázta el (5-10). Marczinkó szépített az eredményen a 24. percben (6-10). Gyorsan visszaállt az ötgólos vendégelőny, amit ismét Marczinkó szorított le négy gólra (8-12). Tamási egymás után két nagyon szerencsétlen gólt kapott, a félidő utolsó perceire Hudák  állt vissza a kapuba. Varsandán eggyel növelni tudta találataink számát, de a vendégek kettőt is lőttek, így a félidő végeredménye 9-14.

0328 bbgy mkc12

A vendégek kezdték a második félidőt, méghozzá Terenyi góljával, amire Marczinkó válaszolt (10-15). Sándor Ákos Holló Balázsnak lőhetett büntetőt, de a kövesdi kapus túljárt csapatkapitányunk eszén, így a lövés kimaradt, Ilic pedig ötödik gólját lőtte (10-16). Koller talált be a 35. perc elején, ezzel 11-16 volt az állás. Czina támadásban is bennmaradt, és büntetőt, valamint hétméterest harcolt ki. Iváncsik Ádám állt oda a büntetővonalra, és pörgette el Holló lába alatt (12-16). A 37. perc elején Ilic büntetője után ismét hattal ment a Kövesd (12-18), mi pedig Marczinkó kiállítása miatt emberhátrányba kerültünk. Debre Viktor kért időt, de a szerencse mintha elpártolt volna a mieink mellől, Szalafai lövése a felső sarokból kifelé vágódott a kapufáról. Egy perccel később Varsandán lövése ugyanígy kifelé pattant, de legalább kiegészültünk. Koller, majd Szalafai lőtt gólt a 43. perc elején, de rögtön jött a vendégek válasza, így a különbség továbbra sem csökkent (14-20). Varsandán szerezte 15. gólunkat, majd Skaliczki László időt kért. Az egyperces taktikai szünet után kivédekeztük a vendégek támadását, majd Sándor Ákos góljával négyre zárkóztunk (16-20). A kapunkat ekkor már Holló Márk védte. Koller nagy bombát lőtt, már csak három volt közte, de Szepesi visszaállította a négygólos vendégelőnyt (17-21). Grünfeldert kiküldték a játékvezetők, Iváncsik pedig büntetőből megszerezte a 18. gólunkat. Koller lőtt újabb nagy gólt talpról, majd Marczinkó is betalált, de a mezőkövesdieknek rendre volt válaszuk, így tíz perccel a meccs vége előtt is négy gól volt a különbség (20-24). Koller bele lendült, újabb gólt lőtt, ezzel 21-24-re módosítva a pillanatnyi eredményt. Hét perccel a vége előtt lehetőségünk nyílt két gólra zárkózni, Debre Viktor pedig időt kért. Sándor Ákos révén sikerült feljönnünk mínusz kettőre (22-24), de Varsandánt kétperces büntetéssel sújtották a játékvezetők. Radnic gólra váltotta a kövesdi emberelőnyt, de Iváncsik válaszolni tudott (23-25). Kivédekeztük, majd Sándor Ákos büntetőt harcolt ki, de Iváncsik lövése fölé szállt, így nem tudtunk egy gólra zárkózni, amikor két és fél perc volt hátra. A következő támadásnál azonban Debreczeni begyötörte a 24. hazai találatot, Skaliczki László pedig 24-25-ös állásnál, két perccel a mérkőzés vége előtt időt kért. Sikerült kivédekeznünk a vendégek támadását, de gólt szerezni nem tudtunk. Sándor Ákos még időn túli szabaddobást lőhetett a négyfős vendégsorfal fölött, de nem járt sikerrel, maradt a 24-25, és az ötödik derbi végén is a kövesdi drukkerek örülhettek. Folytatás jövő héten Balmazújvárosban.