Négy góllal nyertünk a Komló ellen

A Komló volt a B. Braun Gyöngyös következő ellenfele a K&H férfi kézilabda liga alsóházi rájátszásában. A Dr. Fejes András Sportcsarnokban rendezett találkozón hamar háromgólos előnyhöz jutottunk, amit az első félidő legnagyobb részében őrizni tudtunk. A játékrész végére két gólra olvadt az előnyünk, a második félidőben pedig kifejezetten szoros csata alakult ki a két csapat között. A vendégek hiába zárkóztak fel, majd fordítottak is a játékrész derekán, végig higgadt játékunknak köszönhetően a hajrában ötgólos vezetést dolgoztunk ki, és végül 29-25-re megnyertük a mérkőzést, ezzel megszereztük első győzelmünket a rájátszásban.

01 bbgy komlo 0424 1

K&H férfi kézilabda liga, rájátszás, 7-14., 6. forduló

B. Braun Gyöngyös – Sport36-Komló 29-25 (13-11)

Dr. Fejes András Sport- és Rendezvénycsarnok, 500 néző.

V.: Dobrovits Cs., Tájok P.

B. Braun Gyöngyös: HUDÁK (kapus), Ménfői 1, OLIVEIRA 3, Juhász K. 1, Debreczeni 2, Bali 4, KOVACSICS P. 5. Cserék: Tamási (kapus), Sándor Á. 1, NAGY B. 8 (3), Marczinkó, Szalafai 2, Koller 1, Becsirovics 1. Edző: Debre Viktor.

Sport36-Komló: Selmyes (kapus), Semikov 3, SANAD 3, MARKOVICS 10 (6), Nagy Z., SZÖLLŐSI B. 5. Cserék: Granic (kapus), Sunajko 3, Sebestyén, Potics 1. Edző: Ratko Djurkovic.

Kiállítások: 2, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 6/6.

Debre Viktor: – Utolsó erőnking küzdöttünk a két pontért.

Oliveira góljával kezdődött a találkozó, majd Juhász Károly talált be, Debreczeni Dávid góljával pedig már kettővel vezettünk a negyedik perc derekán (3-1). A vendégek szépítettek ugyan, de Nagy Bence büntetőjével visszaállítottuk a kétgólos különbséget, és ötpercnyi játék után 4-2-re vezettünk, miközben a komlóiak emberhátrányba kényszerültek. Nagy Bence második hétméteresével hatperces gólcsendet tört meg (5-2), majd Hudák védett nagyot. Továbbra is lassan potyogtak a gólok, Bali 15. percben esett találatával 6-3-ra vezettünk, majd Kovacsics góljával 7-4 volt az állás 17 percnyi játék után. A vendégek újra emberhátrányba kerültek, ám így is eredményesek voltak, ezért nem tudtunk elszakadni ellenfelünktől. Sőt előnyünk a huszadik percre egy gólra olvadt (7-6), de Oliveira visszaállította a kétgólos vezetést. Hudák védett, Ménfői pedig indításból szerezte meg kilencedik gólunkat, ezzel újra három volt közte (9-6). Tizedik gólunkat Debreczeni lőtte, a különbség azonban maradt háromgólos (10-7). A különbség Bali második, majd Oliveira negyedik gólja után sem változott, bő két perccel a félidő vége előtt 12-9-re vezettünk. Becirovic is betalált, amivel fél perccel a játékrész vége előtt 13-10-re módosult az állás. A vendégek a végén időntúli hétméteresből szépítettek, így 13-11-ről folytatódik a játék.

A szünetben a B. Braun Gyöngyös serdülő csapatát köszöntötték, ami bejutott az Országos Serdülő bajnokság országos döntőjébe, azaz a legjobb nyolc csapat közé. Hat szurkoló pedig belépőjegyet nyert az abasári Szőlő Rügyfakadás Ünnepére, a szervezők ugyanis háromszor két darab belépőt ajánlottak fel, amelyet a szurkolók között sorsoltak ki a szervezők.

01 bbgy komlo 0424 2

A Komló kezdte a második félidőt, de egy megszerzett labdával Kovacsics Péter lőtte a játékrész első gólját, így ismét három góllal vezettünk (14-11). Szalafai Gábor hosszú idő után szerzett újra gólt a B. Braun Gyöngyös színeiben (15-12), majd a vendégek büntetőből zárkóztak fel újra mínusz kettőre. Nagy Bence büntetőből, Sándor Ákos pedig akcióból talált be, de a vendégek tapadtak ránk, így a 37. percben csak egy góllal vezettünk (17-16). Kovacsics emberelőnyben növelte kétgólosra a különbséget, de a komlóiak ismét válaszolni tudtak (18-17). A negyvenedik percben a vendégek egyenlítettek, Debre Viktor pedig időt kért 18-18-as állásnál. Egy perccel később a Komló magához ragadta a vezetést, így nekünk kellett futnunk az eredmény után. Nagy Bence révén egyenlítettünk, majd Kovacsics indításból visszavette a gyöngyösi vezetést (20-19). Koller labdát szerzett, és végig is vitte a pályán, góljával 21-19-re sikerült meglépnünk.

01 bbgy komlo 0424 3

Szalafai ismét gólt szerzett (22-20), majd Balinak kellett két percre elhagynia a játékteret. Az emberhátrányt kihúztuk kapott gól nélkül, de egy elveszített labdából az ellenfél újra felzárkózott mínusz egyre (22-21). Nagy Bence góljával ismét kettő volt közte, de Semikov zárkóztatta a vendégeket. Nagy Bence hetedik gólját szerezte nyolc perccel a vége előtt, majd két perccel később ismét csak egy gól volt közte (24-23). Bali talált be, majd Kovacsics ötödik góljával lett ismét három gólos a vezetésünk (26-23). Egy vendégtalálat után Nagy Bence révén őriztük az előnyünket, majd Tamásinak is köszönhetően lehetőséget kaptunk rá, hogy még eggyel növeljük. Bali lőtte be, két és fél perccel a vége előtt négy volt közte: 28-24. A vendégek időkérése után, másfél perccel a vége előtt Tamási védése jelentette a pontot az i-n, ezzel már elhihettük, hogy megvan a meccs. A vendégek időn túli büntetővel állították be a végeredményt: 29-25.