Vereség a Komlótól
| Kategória: Híreink

A forduló előtt nyeretlen Komló volt a B. Braun Gyöngyös ellenfele a férfi kézilabda NB I. szombati játéknapján. A Juhász Károlyt sérülés miatt nélkülözni kénytelen mieink az első félidőben szinte végig hátrányban voltak, és bár a második félidő elején sikerült fordítanunk, a pontszerzés elmaradt, a Komló pedig első győzelmének örülhetett.

01 komlo 1

Négyszáz néző előtt lépett pályára a B. Braun Gyöngyös csapata a férfi kézilabda NB I. 7. fordulójában az addig nyeretlen Sport36-Komló ellen. Annak ellenére, hogy a mieink számítottak a találkozó esélyesének, a vendégek már az elején magukhoz ragadták a kezdeményezést, és hat perc alatt 2-0-s előnyt dolgoztak ki. Elhúzni ugyan nem engedtük a komlóiakat, de a játékrész végéig futottunk az eredmény után. A szünetre sikerült egyenlítenünk, és 11-11-es állásról kezdődhetett meg a második félidő.

A második játékrészt mi kezdtük jobban, és a 36. percben már mi vezettünk (13-12), de a Komló a 42. percre visszaszerezte az előnyt, és nem is engedte ki a kezéből a végéig, és 23-21-es sikerével megszerezte első győzelmét a 2015/2016-os szezonban. A mieink október 4-én a Vác ellen javíthatnak. Addig a Magyar Kupában nyírbátori vendégszereplés vár a csapatra, a második forduló találkozóját szeptember 30-án, 18:00-tól rendezik.

01 komlo 2

B. Braun Gyöngyös – Sport36-Komló 21–23 (11–11)
Dr. Fejes András Sport- és Rendezvénycsarnok, 400 néző.
V: Medve Róbert, Nagy László

B. Braun Gyöngyös: Tamási (kapus), Falcon, Marczinkó 4, Mester 1, Debreczeni, Bali Richárd 1, Varsandán M. 5. Csere: Hudák (kapus), Koller 2, Nagy B. 1, Sándor Á. 1, Szalafai 1, Szemikov 5 (4), Kovacsics.
Edző: Debre Viktor

Sport36-Komló: GRANICS – Sanad 3 (1), KORDICS 3, Nakhajenka 1, MARKOVICS 5 (2), Jerkovics2, SZŐLLŐSI B. 6. Csere: Selymes (kapus), Oszlár, SZÖGI 1, Marcsek 2, Laufer.
Edző: Ratko Djurkovics

Kiállítások: 2, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/3

Értékelés:
Debre Viktor: – Borzalmas mérkőzés volt, nem kézilabdáztunk, csak erőlködtünk. Nem volt rend a fejekben.
Ratko Djurkovics: – Motiváltak voltunk, hiszen nagyon vágytunk már a pontokra, szerintem az egész mérkőzésen jobbak voltunk.

Következik: VKK Nyírbátor – B. Braun Gyöngyös

2015. 09. 30. 18:00