B. Braun Gyöngyös – Sport-36 Komló 24-24

Három győzelem és három vereség után a Komló ellen játszotta hetedik mérkőzését a B. Braun Gyöngyös a férfi kézilabda NB I. alsóházi rájátszásában. Bár ebben a bajnoki idényben még mindannyiszor sikerült felülmúlnunk a Komlót, ellenfelünk a kiesés elkerüléséért küzd, mi pedig szoros versenyt futunk a Mezőkövesddel a hetedik hely megkaparintásáért, így a mérkőzés mindkét fél számára felértékelődött. Az első félidőben a Komló kezdett jobban, és egészen a játékrész hajrááig vezetett. Ekkor azonban sikerült megfordítanunk a meccset, és 12-10-es előnnyel volnulhattunk pihenőre. A fordulatos második félidő után végül pontosztozkodás lett a vége.

0411 bbgy komlo25

Fotó: Magyari Máté

Férfi kézilabda NB I., rájátszás 7-12, 7. forduló

B. Braun Gyöngyös – Sport36-Komló 24-24 (12-10)
Városi Sport- és Rendezvénycsarnok, Gyöngyös, 500 néző
V.: Herczeg P., Südi P.

B. Braun Gyöngyös: Hudák (kapus), Szalafai, Hajdu 3, Simon B. 1, Debreczeni 2, Koller 3 (1), VARSANDÁN M. 6. Csere: Tamási (kapus), Sándor Á. 2, Frey, CZINA, Bakos Gy. 1, NAGY B. 6 (2), Tóth Á.
Vezetőedző: Debre Viktor

Sport36-Komló: GRANIC (kapus), Bujtár 2, Sebestyén Cs., HADZIOMEROVIC 3, Radjenovic 2, Mester S. 5, SÖLLŐSI B. 2. Csere: Selymes (kapus), Kun A., SEMIKOV 10 (4).
Vezetőedző: Ratko Djurkovic

Kiállítások: 4, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 5/3, ill. 5/4.

Debre Viktor: – A fegyelem és a koncentráció hiányzott a játékunkból, amivel így nem nagyon lehetünk elégedettek. A Komló jó meccset játszott, de nagy részünk volt abban, hogy döntetlen lett a vége.

Ratko Djurkovic: – Elvesztettünk egy pontot, de ha azt nézem, hogy a Gyöngyöstől ez az első pont, amit elvettünk, akkor elégedettnek kell lennem.

Ifjúsági mérkőzéssel kezdődött a szombat délután: a B. Braun Gyöngyös ificsapata a Nemzeti Kézilabda Akadémia vendégeként lépett pályára, és szenvedett 33-27-es vereséget. Az esti, gyöngyösi felnőtt mérkőzést a mieink kezdték, de az első támadásból nem tudtunk eredményesek lenni. A másodikból azonban Varsandán Milán megszerezte a találkozó első gólját (1-0). A vendégek válaszoltak, és a támadásban elkövetett hibáinkat kihasználva a harmadik percben át is vették a vezetést (1-2). A komlóiak hamar belejöttek a gólgyártásba, és az ötödik perc végén már 4-1-re vezettek, amikor Debre Viktor időt kért. Sajnos ez sem törte meg a vendégek lendületét, és a 8. percben már 1-5-ös állást mutatott az eredményjelző. A folytatásban hiába kerültünk emberelőnybe, továbbra sem tudtunk gólt szerezni, 10 perc játék után is csak egy találat szerepelt a hazai oldalon. Ekkor Varsandán szépített, és hozta fel a mieinket három gólra (2-5). A következő percekben kezdett eredményesebbé válni a támadójátékunk, és négy perc alatt Nagy Bence két góljával mínusz kettőre zárkúztunk (4-6), azonban Czina kiállítása miatt két percre emberhátrányba kerültünk. Ennek ellenére a félidő derekára egy gólra sikerült feljönnünk, a 16. perc elején 5-6-os állást mutatott az eredményjelző, amikor a vendégek mestere, Ratko Djurkovic kért időt. A 18. percben az egyenlítésre is megvolt a lehetőségünk, de nem tudtunk vele élni, így a komlóiak húztak el ismét kettővel, majd egy értékesített büntetőnek köszönhetően hárommal (6-9). Debreczeni Dávid, majd Bakos György villant meg, és öt perccel a félidő vége előtt máris csak egy volt közte (8-9). Tamási védése után az induló Debreczeni harcolt ki büntetőt, amit aztán Koller Tamás értékesített, így sikerült egyenlítenünk (9-9). A hétmétreres mellé kiállítást is ítéltek a játékvezetők, így emberelőnybe kerültünk, amit Debreczeni váltott gólra (10-9), ezzel 1-0 után vezettünk ismét. Tamási védéseinek köszönhetően gyors indításokból szereztünk újabb gólokat, így a 30. perc végére 12-10-es előnyt dolgoztunk ki. A komlóiak időn túli hetest lőhettek a végén, de Tamási védte, így maradt a 12-10, Bakos György kiállítása miatt azonban emberhátrányban kezdjük a második játékrészt.

0411 bbgy komlo10

A második játékrészt a vendégek kezdték, és gyorsan ledolgozták hátrányukat, sőt az 5. percben a vezetést is megszerezték (13-14). Simon Bence egyenlített, a 37. perc végén pedig Sándor Ákos góljával vettük vissza a vezetést (15-14). Sokáig azonban nem tudtuk megőrinzi, a 40. perc elején 15-16 volt az állás, amikor Nagy Bence gólja ismét csak egyenlítést ért (16-16). A 43. percben újra a vendégeknél volt az előny (16-18), amikor büntetőből zárkózhattunk volna fel egy gólra. Sajnos azonban a hetes kimaradt, így a Komló előnye a 45. percre háromgólosra nőtt (16-19). Debre Viktor időkérése után Varsandán hiába szerzett gólt a szélről, a különbség tovább nőtt, a 48. percben már négy góllal mentek a vendégek (17-21). Tíz perccel a találkozó vége előtt Varsandán a 19. gólunkat szerezte (19-22), saját magának pedig ez volt a hatodik találata, amivel magasan a csapat legjobbja volt. Sándor Ákos hiába szerzett újabb gólt, a négygólos vendégvezetés ismét visszaállt hat perccel a meccs vége előtt. Koller és Nagy Bence tartotta életben reményeinket, góljaiknak köszönhetően négy perccel a vége előtt csak kettő volt közte (22-24). Teljesen kinyitottuk a védekezésünket, a szoros emberfogás pedig megzavarta az ellenfelet, így Nagy Bence büntetőjével már csak egy gól volt a hátrányunk (23-24). Az idő azonban vészesen fogyott, csak két és fél perc volt vissza, amiből kettőt emberelőnyben tölthettünk. A komlóiak időkérése után két perc volt hátra, amikor Nagy Bence újabb hetest lőtt be (24-24). Továbbra is emberfogást védekeztünk, amivel a Komló nem tudott mit kezdeni, így az utolsó percben lehetőséget kaptunk arra, hogy átvegyük a vezetést. Ez sajnos nem jött össze, de egy pontot megmentettünk (24-24).