Az Eger ellen játszotta első hazai mérkőzését 2018-ban a B. Braun Gyöngyös csapata, amely a Ligakupa első fordulójában szoros csatát vívott a megyeszékhelyiekkel. A több fiatal játékossal felálló mieink többször vezettek a találkozón, végül mégis kétgólos vereséget szenvedtek, ám a fordulatos meccs jó alkalom volt a gyakorlásra.

01 bbgy eger 0112 1

Németh Tamás első támadásunkból lőtte a találkozó első gólját, de hiába lett volna alkalmunk a másodikat is belőni, egri válasz érkezett. Oliveira góljával ismét hozzánk került az előny, de a vendégek a 3. perc végén ismét egyenlítettek (2-2), majd a vezetést is magukhoz ragadták. A 6. perc legelején Urbán Egon zárkóztatta a mieinket, a 8. percben pedig Lele egalizált egygólos egri vezetésnél (4-4). Emberhátrányban, kapus nélkül, egygólos vezetésüknél támadtak a vendégek a 12. percben, amikor Oliveira labdát lopott, és az üres kapuba juttatta (5-5). Néhány másodperccel később, Hudák védése után ismét brazil átlövőnk volt eredményes, ezzel visszaszereztük a vezetést. Martins is betalált (7-5), és mivel szabálytalanul próbálták megfékezni, ismét emberelőnybe kerültünk. Lele másodszor adott szenzációs labdát Martinsnak, beállónk pedig ismét élt a lehetőséggel, 8-5-ös vezetést kidolgozva. Időkérés után a vendégek 8-7-re zárkóztak, a mieink pedig emberhátrányba kerültek, de Lele labdaszerzésének köszönhetően Urbán Egon visszaállította a kétgólos vezetést (9-7). A 20. percben így is összejött az egalizálás az Egernek, és a vezetést is átvették (9-10). Martinst állították ki a játékvezetők, Veres Balász azonban emberhátrányban is eredményes tudott lenni, ezzel egy gólra csökkentve a 23. percre kialakult hátrányunkat (10-11). Négy és fél perccel a félidő vége előtt Oliveira egyenlített, majd Lele tette ugyanezt (12-12). Két perccel a játékrész vége előtt büntetőből vezettek újra az egriek, Konkoly Csaba pedig időt kért. Gól a dudaszóig nem esett, így 12-13-as vendégvezetéssel indult a második félidő.

01 bbgy eger 0112 2

Egri találattal kezdődött a második játékrész, és hiába tudtunk válaszolni kétszer is, a 35. perc végéig megmaradt a kétgólos vendégvezetés, majd háromra nőtt (14-17). Lele csökkentette a különbséget, majd egy megszerzett labdával Oliveira robogott végig, és hatodik góljával egy gólra zárkóztatta csapatunkat (16-17). A 40. percben újra kettő volt az egriek előnye, ám egy újabb labdaszerzés után Németh harcolt ki büntetőt, amit Lele értékesített (17-18). A 42. percben Oliveira újabb találatával lett 18-19, majd Németh egyenlített. Holló Márk nagyszerű védése után Sipeki indult, és kapott labdát, amivel 20-20 volt az állás. A 46. perc elején a vezetésért támadtunk, amikor Konkoly Csaba kért időt, majd Lele hétméteresből szerezte vissza az előnyünket, amit Holló Márk szenzációs védéssel őrzött meg. Lele büntetőből lőtte hatodik gólját (22-20), a vendégek pedig időt kértek a 49. perc végén. Egygólos gyöngyösi előnnyel kezdődött a mérkőzés utolsó tíz perce, de nem sikerült megőriznünk a vezetést, az 53. percre az egriek léptek meg kettővel (22-24). Sipeki gólja tartotta lőtávolban csapatunkat, majd Holló Márk hárított büntetőt. Emberelőnybe kerültünk, de nem tudtunk élni a lehetőséggel, 25-23-as vendégvezetésnél pedig tőlünk állították ki a játékvezetők Gerdán Tibort, és mindössze három perc volt hátra a találkozóból. Konkoly Csaba időkérése után is a vendégek tudtak eredményesek lenni, két perccel a vége előtt hárommal vezettek (23-26). Tóth Gergő lőtt gólt szélről, de Holló védése után a kapufát találta el. Nem tudtunk felzárkózni, a dudaszó pillanatában is kétgólos volt a vendégvezetés, a végeredmény: 24-26.

Férfi Ligakupa, C csoport, 1. forduló

B. Braun Gyöngyös – Eger SBS Eszterházy 24–26 (12–13)

Gyöngyös, Dr. Fejes András Sportcsarnok, 400 néző.
V.: Hargitai, Markó.

Gyöngyös: Hudák – Urbán 2, Rodolfo 7, Sipeki 2, Martins 2, Lele 6 (3), Németh T. 3. Csere: Holló M. (kapus), Gerdán, Veres 1, Igó, Tóth G. 1. Edző: Konkoly Csaba.

Eger: Repóth – Lezák 4, Füzi 1, Bajorhegyi 2, Kiss G., Dobó Zs. 2, Szepesi 6. Csere: Nagy D. (kapus), Aflitulin 3 (1), Takács 5, Szabó P. 3, Vaskó. Megbízott edző: Váczi Sándor.

Kiállítások: 6, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/1.

01 bbgy eger 0112 st

Konkoly Csaba: – Egy nappal a mérkőzést megelőzően a juniorválogatott ellen játszottunk, a találkozó éreztette hatását a játékosokon. Ezzel együtt hiába fordítottuk a magunk javára az eredményt a második félidőben, a végére sajnos elfogytunk. Több fiatal játékosnak is lehetőséget biztosítottam, akik néha belehibáztak, de nem rajtuk múlott. Ennél a két meccsnél jobb és speciálisabb terhelést nem adhattam volna a csapatnak.

Sipeki Levente: – Küzdöttünk, hajtottunk becsülettel. A balatonboglári találkozó miatti fáradtság érződött a csapaton. Amíg a kiélezett szituációkban nem tudunk jó döntéseket hozni, addig nagyon nehéz lesz nyerni.

Váczi Sándor: – A játék képe megfelelt a felkészülés azon szakaszának, ahol jelenleg a két csapat jár. Kiváló erőfelmérőnek bizonyult a találkozó. Ezúttal nekünk jött ki jobban a lépés, de ez lehetett volna fordítva is.

Lezák Áron: – Ez a találkozó jelentette számunkra az év első mérkőzését. A játék több elemében is akad még javítani való, de ezúttal küzdelemmel és lelkesedéssel sikerült ezeket kompenzálni.