Küzdöttünk, de ma nem bírtunk az Egerrel

Rangadóhoz méltó hangulat fogadta a csapatokat az egri körcsarnokban, ahol a B. Braun Gyöngyös és az Eger SBS Eszterházy csapata játszott megyei rangadót az élvonalbeli férfi kézilabda-bajnokságban. A találkozót a helyi vízilabdacsapat szurkolói által is támogatott hazai gárda kezdte jobban, amely hét perc alatt négygólos előnyre tudott szert tenni. A támadásban és védekezésben is jobb teljesítményt nyújtó egriek a remekül védő Stochl bravúrjainak is köszönhetően már nyolccal is vezettek, a félidő végére azonban sikerült mínusz négyre zárkóznunk, így 13-9-es állásnál ért véget az első játékrész. A második félidőre sokat javult a játékunk, de nem tudtunk fordítani a mérkőzés képén. A hajrában így is sikerülhetett volna nyílttá tennünk a mérkőzést, de nem tudtuk a javunkra billenteni a mérleg nyelvét, a szép számú és lelkes gyöngyösi szurkolótábor háromgólos vereséget kellett, hogy elkönyveljen (25-22).

01 eger bbgy 041526

Mi kezdhettük a mérkőzést, de nem sikerült élnünk az első támadás adta lehetőséggel, így Dobó Zsolt lőtte a találkozó első gólját, ezzel 1-0-s vezetéshez juttatva a hazai alakulatot. Lezák növelte ez egri előnyt, majd Antl indításgóljával lett 3-0 az 5. perc derekán. Hegedűs Márk szerezte az első vendégtalálatot, majd Dobó válaszolt, Hegedűst pedig két percre kiküldték a játékvezetők. A 7. percben Dobó harmadik gólja után 5-1 volt az állás, amikor Nigrínyi Tibor időkérése állította meg a játékot. Duris lőtte a második gólunkat, majd Hudák védése után Mikita zárkóztatta csapatunkat a 9. perc végén (5-3). Antl büntetőjével lett 6-3, amivel beindult az egri henger. A hazai gólgyárt 9-3-nál állította meg Nigrínyi Tibor időkérése, de ez sem adott új lendületet a játékunknak. A kapuban Hudákot váltó Holló Márk Radojevictől kapta első gólját, amire Országhnak sikerült válaszolnia, ráadásul emberelőnybe is kerültünk (10-4). Sajnos a gólokkal továbbra is adósok maradtunk, Stochl szinte minden lövésünket védte, ellenfelünk azonban talpról többször is eredményes volt, így a 25. percre nyolc góllal húzott el, amikor Kovacsicsnak sikerült szépítenie (12-5). Loncar indításból talált a hazai kapuba, majd Holló védett, aztán Bajorhegyi szabálytalankodott, amiért két percre kiállították. Az emberelőnyt másfél perccel a félidő vége előtt Hegedűs váltotta gólra (12-7), majd Juhász Károly talált be, az utolsó másodpercben pedig Németh Tamás is hozzá tudott tenni egyet, így 13-9-es állásnál, négygólos hátrányban vonulhattunk pihenőre.

01 eger bbgy 041518

Országh Ádám góljával indult a második játékrész, majd a szabálytalankodó Németh Tamást állították ki a játékvezetők a 34. percben. A büntetőt Antl értékesítette, ezzel megszerezte a hazaiak első találatát a második félidőben (14-10). Loncar góljával nőtt a vendégtalálatok száma, de a házigazdák válaszolni tudtak. Ismét Loncar volt eredményes, majd Holló védése után kiállítást és büntetőt harcolt ki. A hétméterest Kovacsics Péter értékesítette, 15-13-ra zárkóztatva csapatunkat. Emberelőnyben játszhattunk, de hetesből, majd akcióból is betaláltak a hazaiak (17-13). A 39. percben egy újabb emberelőny juttatta lehetőséghez a mieinket, és Németh Tamás egy fantasztikus góllal élni is tudott vele (17-14). Bár érezhetően sokat javult csapatunk játéka az első félidőhöz képpest, az áttörés elmaradt, a 45. percben néggyel vezettek az egriek, és Országh emberelőnyben lőtt góljával is csak mínusz háromra sikerült zárkóznunk (18-15). Antl hetedik góljával lett 19-15, s már csak 11 perc volt hátra a találkozóból. Hegedűs góljával jöttünk fel ismét három gólra, majd Kovacsics büntetőjével sikerült tartani a különbséget (20-17). Nyolc perccel a vége előtt 21-17-re módosult az állás, majd Loncar szerezte meg 18. találatunkat. Négy perccel a mérkőzés vége előtt Kovacsics góljával lett 22-19, majd Kovacsics büntetőből szerzett találatával végre kettőre tudtunk zárkózni (22-20). Országh Ádám lőtt gólt, majd egy perccel a vége előtt egy gólra zárkózhattunk volna, ehelyett egy megszerzett labdával az egriek húztak el ismét hárommal, ami végleg megpecsételte a sorsunkat. A végig vezéregyéniségként játszó Antl gólja volt a pont az i-n, a hazaiak 25-22-re megnyerték a mérkőzést.

Eger SBS Eszterházy – B. Braun Gyöngyös 25–22 (13–9)
Eger, 850 néző.
V.: Tomecskó-Hunyadi T., Unyatinszki T.

Eger: Stochl – Lezák 2, Radojevics 2, Bajorhegyi, Kiss G., Petro, Antl 8 (2). Csere: Repóth (kapus), Aflitulin 5 (1), Dobó Zs. 4, Takács 3, Vancsics, Szadovij 1, Füzi. Edző: Tóth Edmond.

Gyöngyös: Hudák – Országh 5, Oliveira, Duris 1, Hegedüs M. 3, M. Mikita M. 1, Kovacsics 5 (3). Csere: Holló M. (kapus), Becirovic, Juhász K. 1, Loncar 4, Reznicek, Németh T. 2. Edző: Nigrínyi Tibor.

Kiállítások: 10, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/3.

Nigrínyi Tibor: – Adtunk 25 perc előnyt a hazai csapatnak, akik ezt kihasználva hétgólos előnyt tudtak kidolgozni. A félidő végén tudtunk faragni belőle, és a meccs utolsó periódusában is sikerült visszajönnünk. Láttam a játékosokon, hogy nagyon akarják a győzelmet, de a túlzott rohanásba rengeteg hiba csúszott, és nem tudtuk olyan mértékben megközelíteni az ellenfelet, hogy a hazai győzelem veszélybe kerüljön.
reális

Holló Márk: Nem úgy indult a meccs, ahogy elterveztünk, így az ellenfelünk jelentős előnyt dolgozott ki. Amikor lehetőségünk lett volna felzárkózni, támadásban többször hibáztunk, így nem tudtunk felzárkózni.

Tóth Edmond: Az első 15-20 perc jól sikerült, látványos védekezéssel és jó kapusteljesítménnyel tarkított védelmet tudtunk mozgósítani, amiből gyors gólokat lőttünk. Ilyenkor a játékosok könnyen kiengednek, aminek köszönhetően magunkra hoztuk az ellenfelet. A második félidőben megint sokat hibáztunk, lassan támadtunk, visszafogtuk a játékot, ami a fáradtságunknak is betudható. Gratulálok az ellenfelünknek is, végigküzdötték a meccset, de ma mi voltunk a szerencsésebbek.

Radoslav Antl: Köszönöm a közönségnek, akik nagyon jó hangulatot teremtettek, jó mérkőzést tudtunk játszani.