Szomszédvári rangadóval folytatódott a K&H liga alsóházi rájátszása a B. Braun Gyöngyös számára. A mieink az Eger ellen léptek pályára a Dr. Fejes András Sportcsarnokban, ahol az első félidő kiegyenlített játékot hozott, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett, de háromgólosnál nagyobb előnyt egyik együttes sem tudott kidolgozni. Végül egygólos vezetésnél vonulhattunk pihenőre. A második félidőt mi kezdtük jobban, az első 14 percben mindössze két gólt kaptunk, így hatgólos előnyre tettünk szert. A hajrára az előnyünk egygólosra olvadt, az őrült izgalmakat hozó utolsó percekben pedig a vendégek döntetlenre tudták menteni a meccset, de így is megszereztük első pontunkat a rájátszásban. Legközelebb április 20-án, Balmazújvárosban lépünk pályára.

01 bbgy eger 0403 1

K&H férfi kézilabda liga, rájátszás 7-14., 4. forduló

B. Braun Gyöngyös – Eger SBS Eszterházy 22-22 (12-11)

Dr. Fejes András Sportcsarnok, 800 néző

V.: Andorka M., Hucker R.

B. Braun Gyöngyös: Hudák, Tamási – Ménfői 1, Kovacsics P. 3, Nigrinyi, Jovetic, Rédai, Nagy B. 3 (2), Debreczeni, Marczinkó, Bali 5, Koller, Oliveira 6, Juhász K. 2, Becirovic, Sándor Á 2. Edző: Debre Viktor.

Eger SBS: Radulescu, Kovács J. – Szűcs B. 1, Kiss G., Iváncsik Á., Szabó P. 6, Lezák 2, Bajorhegyi, Vancsics, Lapcenko, Kocsis, Padla 5, Takács B. 1, Dobó 1, Antl 5 (3), Petro 1. Edző: Tóth Edmond.

Kiállítások: 4, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3.

Értékelés:

Debre Viktor: – Ha egy csapat tíz perccel a vége előtt hat góllal vezet, sokkal taktikusabban kell játszania. Mi figyelmetlenek voltunk, ráadásul rengeteg ziccert kihagytunk, így a két pont helyett csak egyet sikerült megszereznünk.

Az egriek vezethették a mérkőzés első támadását, amit sikeresen kivédekeztünk, a túloldalon pedig Kovacsics Péter megszerezte a találkozó első gólját. A vendégek gyorsan egyenlítettek, de fordítani nem tudtak, így Nagy Bence emberlőnyös átlövésgóljával az ötödik perc végén ismét mi vezettünk (2-1). Büntetőből esett gól itt is, ott is, majd a nyolcadik percben újra emberelőnybe kerültünk. Tamási remek védésének is köszönhetően a fórt 1-1-es döntetlennel zártuk, így a 10. perc végére is megmaradt egygólos előnyünk (4-3). A vendégek gyorsan egyenlítettek, majd a vezetést is megszerezték a 12. percben (4-5). Tamásinak köszönhettük, hogy nem húztak el kettővel, ám így is csak a félidő derekáig tudtuk tartani az egygólos különbséget, a 15. perc végén az egriek büntetőből állították be kétgólos vezetésüket (4-6). Oliveira gyors egymásutánban szerzett két találatával egyenlítettünk, majd Ménfői góljával visszavettük a vezetést (6-7). A vendégek nem találták a kapunkat, így 5-0-ás sorozatot zárhattunk szűk kilenc perccel a félidő vége előtt, és Bali két góljával három volt az előnyünk (9-6), amikor az egriek időt kértek. Öt perccel a játékrész vége előtt már csak egy gól maradt meg az előnyünkből (9-8), amikor Debre Viktor is magához hívta játékosait. Kovacsics lőtt gólt, majd a vendégek voltak eredményések, az egygólos vezetésünket pedig a ziccert hárító Tamási révén sikerült három perccel a vége előtt is őriznünk. Oliveira negyedik gólját szerezte, de a megyeszékhelyieknek ezúttal is volt válaszuk, így 11-10 volt az állás két perccel a félidő vége előtt. Sándor Ákos gólja után a vendégek emberhátrányban voltak eredményesek, így alakult a félidő végeredménye: 12-11.

01 bbgy eger 0403 2

Emberelőnyben kezdhettük a második félidőt, ami Bali átlövésgóljával indult, majd Ménfői kiállításával folytatódott. A vendégek addigra kiegészültek, így eggyel kevesebben voltunk a pályán. Sikerült kapott gól nélkül megúsznunk a kiállítást, majd ismét Bali volt eredményes, negyedik góljával három volt az előnyünk (14-11). A 37. percig kell várni az egriek első találatára, amire emberelőnyben válaszoltunk Bali ötödik góljával (15-12). A 40. percben először volt négygólos a különbség a két csapat között, Sándor Ákos második találatával vezettünk 16-12-re. Nagy Bence második büntetőgóljával már öt gól volt az előnyünk, ráadásul emberelőnybe kerültünk, miután Dobót másodszor is kiküldték a játékvezetők. Juhász Károly szerezte a 18. gólunkat, hatgólos vezetésünknél pedig másodszor is időt kértek a félidőben az egriek. A 14. percben a megyeszékhelyiek még csak két gólnál jártak, mikor Oliveira a félidő hetedik gyöngyösi találatát szerezte: 19-13. Juhász Károly lőtte a huszadik gólunkat, majd az egriek hárommal zárkóztak közelebb (20-16). A 48. percben Jovetic kapott kétperces büntetést, majd Antl hetesgólja után háromgólosra csökkent az előnyünk (20-17). Debre Viktor kért időt, majd Oliveira szerzett gólt hét perccel a mérkőzés vége előtt. (21-18). Brazil játékusnknak ez volt a hatodik találata, amivel a mérkőzés legeredményesebb játékosa volt. Az egriek lépésről lépésre közelebb férkőztek, ött perccel a vége előtt kettő, majd három és fél perccel a dudaszót megelőzően egy gólra zárkóztak (22-21). Egy perccel később egyenlő voit az állás, és bár lett volna lehetőségünk fordítani, Radulescu többször is eredményesen védte az egri kaput. A vége döntetlen, megszereztük első pontunkat a rájátszásban.