Utolsó mérkőzését játszotta a Ligakupa csoportkörében a B. Braun Gyöngyös csapata, amely a kötelező győzelem reményében lépett pályára a másodosztályú, a csoportkörben pont néküli Dabas ellen. Ezen a mérkőzésen mutatkozott be gyöngyösi mezben a balátlövő Vladan Loncar, aki Szegedről érkezett csapatunkhoz, s a tavaszi szezonban a mieinket erősíti majd. A mérkőzést a szoros első félidő után a második játékrészben fordítottuk a javunkra, győzelmünkkel pedig életben tartottuk esélyünket a továbbjutásra.

01 dabas

A vártnál szorosabban indult a találkozó, az első öt percben kétszer is vezettek a vendégek, de a 9. perc elejére sikerült kétgólos előnyt kidolgoznunk (5-3), majd két gyors találattal négy góllal elhúztunk ellenfelünktől (7-3). A vendégek nem adták könnyen magukat, visszazárkóztak mínusz kettőre (7-5), majd 8-5-ös állásnál időt kértek. Az egyperces taktikai szünet után mi szereztünk gólt, de továbbra sem tudtunk elszakadni a dabasiaktól, akik a 18. percben 9-7-re szépítettek. Nem sokkal később mi is időt kértünk, tíz perccel a vége előtt pedig már csak egy gól volt az előnyünk (9-8). Reznicek ötödik góljával visszállította a kétgólos hazai előnyt, a vendégek azonban büntetőből tovább tapadtak a mieinkre. Három perc volt hátra a félidőből, amikor a dabasiak egyenlítettek (12-12), majd két és fél perccel a lefújás előtt átvették a vezetést. Egyenlítettünk, s döntetlen állásról indulhatott a második félidő (13-13).

Vendégtalálattal indult a második játékrész, majd Loncar szerezte meg első gyöngyösi gólját, ezzel ismét döntetlen volt (14-14). A vendégek már kettővel is vezettek, ám sikerült ismét egyenlítenünk, amihez Holló Márk egész üres kapura lőtt egész pályás góljára is szükség volt (17-17). A 6. percben Urbán Egon góljával visszavettük a vezetést, majd a 43. percre háromgólos előnyt dolgoztunk ki (21-18). A találkozó háromnegyedénél már öttel vezettünk (23-18), amit tartottunk tíz perccel a vége előtt is (25-20). A mérkőzést kettős emberelőnyben fejeztük be, de addigra a győzelmünk már nem volt veszélyben, így végül 30-25-ös győzelemmel zártuk a Ligakupa csoportkörét.