Nem sikerült győzelemmel búcsúznia a B. Braun Gyöngyös csapatának az élvonalbeli férfi kézilabda bajnokság 2016/2017-es idényétől. A szezonzáró találkozón a Csurgót fogadták a mieink, és bár az első negyedórában szorosan tudták tartani a mérkőzést, a második tizenöt percben kialakított 3-4 gólos vendégelőnyt a végéig meg tudták őrizni a Somogy megyeiek, akik 13-10-es félidei vezetés után 23-29 arányban megnyerték a találkozót. A mieink a 12. helyen zárják a bajnokságot, és jövőre is az NB I-es mezőnyben versenyeznek.

01 bbgy cskk 0513 1

Rendhagyó volt a szezon utolsó mérkőzésének elején a csapat bemutatása, Nagy Attila klubelnök ugyanis ajándékcsomaggal köszönte meg a szezon végén távozó játékosaink eddigi munkáját. Rózsavölgyi Gergő, Tomas Reznicek, Rodolfo Oliveira, Juhász Károly, Miralem Becirovic, Országh Ádám és Bíró Imre kapusedző fogott kezet az elnökkel, ők jövőre máshol folytatják pályájukat. Pótlásukról már folynak a tárgyalásuk.

Matej Mikita góljával az első támadásunkból megszereztük a vezetést, de a vendégek egyenlítettek, és az első percekben szorosan alakult az eredmény. Juhász Károly és Hegedűs Márk góljai után a 8. percben döntetlen volt az állás, majd Oliveira találatával ismét magunkhoz ragadtuk az előnyt (4-3). Matej Mikita révén a 14. percben szereztük a következő találatunkat, 5-4-re módosítva az állást. A 19. percben először nőtt kétgólosra a különbség a csapatok között, a 20. percben pedig már hárommal vezettek a vendégek (5-8). Hiába kértünk időt, nem sikerült közelebb férkőzni a csurgóiakhoz, Reznicel góljával is csak a háromgólos különbséget tudtuk tartani a 24. percben (6-9). Juhász Károly, majd Becirovic is betalált, de a távolság nem csökkent a csapatok között (8-11). Németh Tamás lőtte a kilencedik gyöngyösi gólt, Hegedűs Márk kiállításával pedig emberhátrányba kerültünk két perccel a félidő vége előtt. Németh Tamás góljával zárult a játékrész, a különbség azonban nem változott, 13-10-es vendégvezetésnél vonultak pihenőre a csapatok.

01 bbgy cskk 0513 2

A második félidő első tíz percében Hegedűs Márk kétszer, Juhász Károly és Vladan Loncar pedig egyszer-egyszer talált be, de a vendégek így is növelni tudták az előnyüket (14-18). Loncar lőtte a 15. gyöngyösi gólt, de a Csurgó egy értékesített büntetővel vissza tudta állítani a négygólos vendégelőnyt (15-19). A találkozó harmadik negyedórájának végén 19-22 volt az állás, Becirovic kettő, valamint Loncar újabb egy góljával tartottuk magunkat. Emberelőnyben játszhattunk két percig, de nem tudtunk faragni a hátrányunkból, a vendégek négygólos előnye konzerválódni látszott (20-24). A 23. percben Vladan Loncar ötödik góljával 22-25-re zárkóztunk, majd Holló Márk büntetőt hárított, Loncar pedig ismét eredményes tudott lenni, aminek köszönhetően még egy góllal közelebb férkőztünk a vendégekhez. A lendületünk sajnos megtört, három perccel a vége előtt már öttel ment a Csurgó (23-28), és a végéig még egyet közé tudtak tenni, kialakítva a 23-29-es végeredményt. Szurkolóink a hazai csapat legjobbjának Vladan Loncart választották.

B. BRAUN GYÖNGYÖS – CSURGÓI KK 23-29 (10-13)

01 bbgy cskk 0513 eleje

Gyöngyös, 400 néző
V.: Dobrovits Cs., Tájok P.

GYÖNGYÖS: Hudák, Rózsavölgyi, Holló M. – Urbán 1, Németh T., 3 (1) , Kovacsics, Sipeki, Reznicek 1, Duris, Hegedűs 3, Loncar 5, Oliveira 1, Juhász K. 4, Jóga, Mikita M. 2, Becirovic 3. Edző: Bíró Imre.

CSURGÓ: Balogh T., Bartucz – Varjú 4, Faluvégi 9, Halász, Pordán 5, Oslak 1, Radjenovic 2 (1), Hanusz 1, Géczi, Hadziomerovic 1, Rodrigues, Mikita J. 3, Astrashapkin 3 (1). Edző: Sótonyi László.

Kiállítások: 6, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 3/2.

01 bbgy cskk 0513 st

Sótonyi László: – Annak ellenére, hogy gyakorlatilag tét nélküli volt a mérkőzés, mind a két csapat nagyon jól küzdött. Azt gondolom, ma nekünk működött jobban a támadójátékunk, ennek köszönhetjük a győzelmet. Ennek a társaságnak nagy része már nem lesz velünk jövőre, ezért örülök, hogy győzelemmel sikerült zárnunk ezt a szezont, amiben sokszor kellett a csapatnak talpra állnia, és mindannyiszor sikerült, ehhez gratulálok a fiúknak.

Pordán Bálint: – Nagyon motiváltan, agresszívan kezdtük a mérkőzést, és bár a második félidőben volt egy kis megingásunk, jól zártuk az évet.

Nigrínyi Tibor: – Jobban örültem volna, ha a mérkőzés csak 54 percig tart, mert akkor csak két gólos különbség született volna. Az utolsó öt percben a nagy akarásba sajnos sokszor belehibáztunk, így alakult ki a nagyobb különbség, az ellenfél ugyanis kihasználta a hibáinkat. Motiváltan léptünk pályára, szerettünk volna jó játékkal búcsúzni, ami helyenként sikerült. Viszontagságos szezonon vagyunk túl, bízom benne, hogy a következő jobban alakul majd.

Kovacsics Péter: – Jó mérkőzést játszottunk, főleg az őszi találkozóhoz képest, amikor nagyon elvert bennünket a Csurgó. Örülök, hogy az utolsó mérkőzésen mindenki pályára lépett, és hozzá tudott tenni a játékunkhoz.