A Csurgó elleni mérkőzéssel kezdte a bajnoki alapszakasz második felét a B. Braun Gyöngyös csapata. Az első, augusztusi mérkőzésen idegenben csak egy góllal kaptunk ki, azóta azonban példátlan sérüléshullám sújtotta a mieinket, és a visszavágón is öt játékosunk hiányzott a csapatból, csak Kovacsics Péter épült fel úgy, hogy vállalni tudja a játékot.

01 bbgy cskk 002

Fotó: Magyari Máté

Férfi kézilabda NB I., 14. forduló

B. Braun Gyöngyös – Csurgói KK 27-32 (14-14)

Dr. Fejes András Sportcsarnok, 600 néző
V.: Kékes Cs., Kékes P.

B. Braun Gyöngyös: Hudák, Holló M., Tamási – Sándor Á. 1, Ménfői, Kovacsics 2 (1), Nigrinyi, Jovetic 2, Catalina 1, Rédai, Nagy B. 11 (3), Debreczeni, Bali 8, Koller 1, Oliviera 1, Becirovic.
Vezetőedző: Debre Viktor

Csurgó: Székely, Bartucz – Herbert, Cavor 6, Faluvégi 3, Mota 2, Gazdag 2 (1), Döme, Palin 3, Hornyák 1, Pordán 7, Vadkerti G. 1, Gebhardt 1, Hadziomerovic 2, Nagy M. 1, Dimitrievski 3.
Vezetőedző: Sótonyi László

Kiállítások: 4, ill. 6 perc.

Büntetőből: 5/3, ill. 1/1.

Debre Viktor: – A 40. percig bírtuk a tempót, utána néhány szerencsétlen szituációnak és a hibáinknak köszönhetően ellenfelünk elhúzott, és a meccs hátralévő részében felőrölt bennünket. Dolgozunk tovább keményen.

Mi kezdtük a találkozót, legújabb igazolásunk, a brazil Oliviera a kezdőben lehetsőéget kapott. Védekezésben volt azonban igazán nemzetközi a jobb oldalunk: a spanyol Catalina, a brazil Oliviera és a szerb Becirovic alkotta a jobbszárnyat. Ugyancsak a kezdőben kapott helyet a sérülésből felépült Kovacsics. Az első gólra nem sokáig kellett várni, Nagy Bence szerezte egy szép átlövésből, majd még az első öt percben kétszer büntetőből is betalált. Sajnos két eladott labdával a vendégek meg tudtak lógni, így éppen kettővel több gólt szereztek a mieiknél, és a hatodik percben 5-3-ra vezettek. A különbség a második öt percben is megmaradt, 6-8-as állásnál azonban Oliviera megszerezte első gólját gyöngyösi színekben, ezzel egy gólra zárkóztunk a 13. percben. A kapuban a születésnapját ünneplő Hudák Henrik mutatott be parádés védést, majd Bali harmadik góljával egyenlítettünk (8-8). Fantasztikus védekezéssel labdát szereztünk, ráadásul a játékvezetők kiállítást ítéltek a javunkra, így két percig emberelőnyben játszhattunk. Catalina ki is használta a helyzetet, és megszerezte nekünk a vezetést (9-8), majd Nagy Bence ötödik góljával 10-8-ra vezettünk. A remek védekezésünknek köszönhetően akár néggyel is elhúzhattunk volna, de az ellenfél kapujában Bartucz két ziccert is kifogott, így maradt a kétgólos vezetés. Újabb helyzet maradt ki, és ezt már megbüntették a vendégek, akik betaláltak a kiváló formában védő Hudák kapujába (10-9). Koller állította vissza a kétgólos gyöngyösi előnyt, de a 25. percre a vendégek kiegyenlítettek (12-12), és csak azért nem vették át a vezetést, mert Hudák nagyot védett. Négy perccel a félidő vége előtt a vendégek visszaszerezték a vezetést, Kollert pedig két percre kiállították a játékvezetők. Bali azonban emberhátrányban is tudott egyenlíteni, ahhoz pedig, hogy a szünetre is egál maradjon, Kovacsics góljára is szükség volt (14-14).

01 bbgy cskk 001

A második játékrész első találatát a Csurgó szerezte, Sándor Ákos azonban ismét egyenlített, majd újra a vendégek lőttek gólt, és a mieink következtek, minden támadás góllal végződött. Egészen a 36. percig tartott az adok-kapok, akkor kivédekeztük a vendégek támadását, majd Bali Richárd révén emberhátrányban vettük át a vezetést (17-18). A csurgóiak előbb egyenlítettek, majd visszaszerezték a vezetést (18-19), mi pedig kiegészültünk. Nagy Bence büntetőből szerezte a 19. gólunkat, neki ez már a nyolcadik találata volt. A 40. percben 19-20-as állásnál büntetőt kaptunk, és emberelőnybe is kerültünk, sajnos azonban a hetes ezúttal kimaradt, a vendégek pedig öt emberrel is gólt szereztek, így az egyenlő helyett kettő volt oda (19-21). A félidő közepére négygólos vendégvezetés alakult ki (20-24), a Csurgó pedig lendületet vett, és a 48. percre 26-20-ra elhúzott. Jovetic tudott szépíteni, majd az 50. percben az induló Debreczenit rántották le, így két percre emberlőnybe kerültünk. Röviddel később hétméterest kaptunk, amit Kovacsics értékesített, így már csak négygólos volt a lemaradásunk (22-26). Hét perccel a találkozó vége előtt 23-28-as állásnál Debre Viktor kért időt, de új lendületet nem sikerült adni a játékunknak. Tisztességgel próbálkoztunk, de a Csurgó állandósítani tudta a vezetést, így az utolsó percekre nem maradt izgalom. Derekasan helytálltunk, de 32-27-re alul maradtunk. Nagy Bence végül tizenegy gólig jutott, a szurkolók őt választották a legjobb játékosunknak. Folytatás egy hét múlva Szegeden.