Megint óriási csatában maradtunk alul
| Kategória: Híreink

A Ceglédi elleni hazai mérkőzéssel folytatta szereplését a K&H férfi kézilabda liga alsóházi rájátszásában a B. Braun Gyöngyös csapata. A két pontra mindkét csapatnak nagy szüksége volt, ezért feszült hangulatban kezdődött a mérkőzés, amelynek első félideje szorosan alakult, és nem is dőlt el semmi, 14-14-es állásnál vonultak pihenőre a csapatok. A második félidőben a vendégek jutottak először vezetéshez, de sikerült fordítanunk. A játékrész derekán a ceglédiek megint magukhoz ragadták a vezetést, így a végéig futnunk kellett az eredmény után, a vége pedig ismét óriási küzdelem lett, amiben egy góllal alulmaradtunk.

01 bbgy cegled 0511

K&H férfi kézilabda liga, rájátszás, 7-14., 9. forduló

B. Braun Gyöngyös – Ceglédi KKSE 28-29 (14-14)

Dr. Fejes András Sportcsarnok, 400 néző

V.: Tomecskó-Hunyadi T., Unyatinszki T.

B. Braun Gyöngyös: Hudák, Tamási – Sándor Á., Ménfői, Kovacsics P. 1, Jovetic, Rédai, Nagy B. 5 (3), Marczinkó 1, Bali 6, Szalafai 5, Koller 2, Oliveira 5, Juhász K. 2, Becirovic, Nigrinyi 1. Edző: Debre Viktor.

Ceglédi KKSE: Bősz, Abramovic, Mojsilov – Országh 3, Tóth N. 1, Lászlai 2, Hódi 1, Kun A., Sipeki, Borsos T., Lepsényi 5, Andelic 5 (1), Perisic 4, Megyeri, Bíró B. 4, Grbovic 4. Edző: Jakab László.

Kiállítások: 8, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 3/1, ill. 3/3.

Debre Viktor: – A küzdőszellemmel ma sem volt gond, ismét a figyelem hiányzott. Ilyen szoros mérkőzésen sokkal nagyobb figyelemmel kell játszani, a helyzeteket kihasználni, a kipattanó labdákat megszerezni. Sajnos sorsdöntő pillanatokban ez a figyelem hiányzott.

A vendégek kezdték a találkozót, de első próbálkozásukat a kapuban kezdő Tamási hárította, így Koller a beálló pozíciójából megszerezhette a mérkőzés első gólját. Beálló poszton Sándor Ákos kezdett, miután Debreczeni Dávid csuklósérülése miatt nem tudott pályára lépni. Ceglédi válasz után Bali talált a vendégek kapujába, így hárompercnyi játék után 2-1-re vezettünk. Emberelőnybe kerültünk, de a ceglédiek így is egyenlíteni tudtak, majd egy kivédekezett hazai akció után a vezetést is megszerezték (2-3). Oliveira egyenlített, majd Szalafai révén a nyolcadik perc elején visszavettük a vezetést, amit Bali növelt kétgólosra (5-3). Újabb emberelőny következett, amit a büntetőt hárító Tamásinak köszönhetően 0-0-ára hoztunk. Bali harmadik góljával újra kettő volt az előnyünk bő 11 perccel a meccs kezdete után (6-4). Lepsényi talált be a vendégek részéről, amire Oliveira válaszolt: második góljával újra kettő volt a különbség. Egészen a 17. percig, amikor a vendégek ismét egyenélítettek (7-7). Nigrinyi góljával vettük vissza a vezetést, és épp, hogy letelt Kovacsics korábbi kiállítása, a játékvezetők Marczinkó Mátét ültették le a kispadra. Kilenc perccel a félidő vége előtt 8-8-as állásnál több helyzetünk is kimaradt, így a vendégek átvehették a vezetést, sőt elhúztak két góllal (8-10). Hét perccel a félidő vége előtt Debre Viktor időt kért, majd Bali találatával zárkóztunk közelebb. Bali kiállítást is kiharcolt, így két percig emberelőnyben játszhattunk. Szalafai egyenlített, majd Becirovic is kétperces büntetést kapott, így öt az öt ellen folytatták a csapatok. Hiába kapaszkodtunk vissza, a vendégek gyorsan újra közé raktak kettőt, amiből Nagy Bence faragott le egyet. A folytatásban itt is, ott is potyogtak a gólok, a mi oldlaunkról Oliveira és Nagy Bence volt eredményes, a vendégeknél pedig a kapus, Bősz mutatott remek piilanatokat. Ennek ellenére Szalafai még tudott egyenlíteni, így 14-14-es állással ért véget az első félidő.

01 bbgy cegled 0511 1

Hazai támadással, mégis vendéggóllal indult a második félidő, amelynek elején így a ceglédiek jutottak lépéselőnyhöz. Oliveira egyenlített, majd Nagy Bencének jutott ugyanez a feladat, 3 perccel a félidő kezdete után 16-16 volt az állás. Három perccel később ismét a vendégek játszottak kétgólos előnyben (16-18), Juhász Károly azonban megszerezte tizenhetedik gólunkat, ezzel visszaállította az egygólos különbséget. Kovacsics egyenlített, Koller pedig a 9. perc végén visszaállította a gyöngyösi vezetést (19-18). Marczinkó lőtte a 20. gólunkat (20-19), majd Becirovicot látták szabálytalannak a játékvezetők, és másodszor is kétperces büntetésre ítélték. Ezt kihasználva a Cegléd egyenlített, de a vezetést csak a félidő derekán tudta átvenni, és Bali akkor is pillanatok alatt egyenlített. Így azonban mi játszottunk lépéshátrányban, ami Oliveira gólja ellenére is két lépésre nőtt a 49. percben (21-23). Az 50. percben már három gól volt a vendégek előnye, amit Oliveira állított vissza kettőre (22-24). Kilenc perccel a vége előtt négygólosra duzzadt a vendégelőny (22-26), amikor Debre Viktor időt kért. Hudák helyére visszaállt Tamási a kapuba, Nagy Bence büntetőből talált be, Bali pedig hatodik gólját szerezte, ami a vendégeket késztette időkérésre hét perccel a mérkőzés vége előtt, 24-26-os állásnál. Be is találtak, így az állás 24-27-re módosult, a percek pedig peregtek, négy perccel a vége előtt is ezt mutatta az eredményjelző, amikor Debre Viktor ismét időt kért. Bali büntetőt és kiállítást harcolt ki. A hetest Nagy Bence belőtte, ám emberelőnyben is gólt kaptunk, így visszaállt a különbség. Szalafai gólja után, 27-29-es állásnál kezdődött a találkozó utolsó két perce, 1:15-ttel a vége előtt pedig kijöttünk egész pályára védekezni. A húzás bevált, Szalafai révén eggyel közelebb tudtunk zárkózni, a vendégek azonban fél perccel a vége előtt büntetőhöz jutottak. Tamási hárított, de az egyenlítésért csak néhány másodpercünk maradt támadni, ami kevésnek bizonyult, maradt az egygólos vendégvezetés a lefújás pillanatában is: 28-29.