B. Braun Gyöngyös – Ceglédi KKSE 25-25

Az alsóházi rájátszás kilencedik mérkőzésén a B. Braun Gyöngyös a Cegléd alakulatát fogadta a Városi Sport- és Rendezvénycsarnokban. Csapatunk öt mérkőzés óta volt nyeretlen a rájátszásban, így a Mezőkövesd és a Cegléd is veszélyezteti első helyünket, ami az összesített tabella hetedik pozícióját jelentené. A szombati meccsnek tehát különösen nagy jelentősége volt, már csak azért is, mert legutóbb Cegléden kilenc góllal alulmaradtunk. Győznünk most sem sikerült, de küzdelmes mérkőzésen egy pontot itthon tartottunk.

0509 bbgy cegled

Fotó: Magyari Máté

Férfi kézilabda NB I., rájátszás 7-12., 9. forduló

B. Braun Gyöngyös – Ceglédi KKSE 25-25 (14-13)

2015. 05. 09. Városi Sport- és Rendezvénycsarnok, 350 néző

V.: Hargitai G., Markó G.

B. Braun Gyöngyös: Hudák, Tamási – Sándor Á. 2, Frey, Ménfői A. 2, Dr. Czina, Bakos Gy. 3, Varsandán M. 6, Tóth Á. 1, Hajdu G., Nagy B. 3 (3), Debreczeni 3, Szalafai 4, Koller, Simon, Csuka B. 1.

Vezetőedző: Debre Viktor

Ceglédi KKSE: Bősz, Mojsilov, Bartucz – Országh Á. 1, Varga P., Tóth N., Lászlai 3, Hódi, Sipeki, Gigler, Lepsényi 3, Takács B., Perisic 9 (2), Antal, Dr. Bíró 7, Grbovic 2.

Vezetőedző: Kökény István

Kiállítások: 8, ill. 12 perc.

Hétméteresek: 3/3, ill. 3/2.

Debre Viktor: – Az első félidő nagyon jól sikerült, talán a legjobb első félidős teljesítményünket nyújtottuk a hibáinkkal együtt. Ráadásul egy nyitott védekezéás ellen, ami eddig nem igazán ment. Sajnos amikor cserélni kellett, megbomlott az egység, és elkezdtünk többet hibázni. Kiharcoltunk egy pontot, ami lehetett volna kettő is, de a végén a mi hiánkból egyenlített az ellenfél. Összességében azonban a döntetlent mindkét csapat megérdemelte.

Debre Viktor vezetőedző a Cegléd elleni mérkőzésen több fiatal játékosnak is bizalmat szavazott, így az NB II-es csapat vezérei, az állandó NB I-es kerettag Tóth Ádám és Nagy Bence mellett a juniorcsapat további két játékosa, Ménfői Attila és Csuka Balázs is helyet kapott a csapatban. A vendégek kezdték a találkozót, de első támadásuk nem volt eredményes, így a megszerzett labdával Tóth Ádám roboghatott végig, és szerezhette meg a meccs első gólját (1-0). A Cegléd azonban gyorsan egyenlített, majd egy hibánkat kihasználva a második perc közepén a vezetést is átvette (2-1). Tamási remek védéseinek köszönhetően azonban egyenlítettünk (2-2), de a vezetést nem sikerült visszavennünk. A nyolcadik perc közepén volt nálunk ismét az előny (4-3), amit a tizedik percben is őriztünk (5-4). Antal Szabolcs kiállításával emberelőnybe kerültünk, Nagy Bence pedig büntetőt értékesített, így a 13. percben még őriztük előnyket (6-5). A Cegléd előbb egyenlített, majd egy megszerzett labdával a vezetést is visszavette (6-7), de Varsandán második góljával egyenlítettünk (7-7). Ménfői Attila első NB I-es gólját szerzte, az állást 8-7-re módosítva. Szalafai harmadik találatát lőtte, az előnyünk pedig két gólra nőtt (9-7). Varsandán Milán növelte tovább az előnyünket (10-7). Balszélsőnknek is ez volt a harmadik találata. Kökény István, a vendégek edzője időt kért, majd Szalafai kiállítása miatt emberhátrányba kerültünk. Ezzel lehetőség nyílt a Cegléd előtt, amit a vendégek ki is használtak, és a 24. percre egyenlítettek (10-10). Debre Viktor is időt kért, majd Csuka Balázs első élvonalbeli góljával 11-10-re módosítottuk az ereményt. Országh Ádámot kiállították a játékvezetők, így emberelőnybe kerültünk, Ménfői Attila pedig második góljával 12-10-re módosította az állást. Az előnyünkből egy gólt sikerült megőrizni a félidő végéig, így 14-13-as állásnál vonulhattak pihenőre a csapatok.

0509 bbgy cegled 3

Mi kezdtük a második félidőt, de csak a második támadásunkból tudtuk ismét kétgólosra növelni az előnyünket, majd Debreczeni a 16. gólunkat is megszerezte, így a 33. perc elején 16-13 volt az állás, amit Debreczeni egy újabb indításgóllal módosított 17-13-ra. A Cegléd Perisic büntetőgóljával előbb két gólra zárkózott, majd Bíró Balázs hatodik találatával 17-16-ra jött fel a 40. perc elején. Az egyenlítésre sem kellett sokat várni, így Debre Viktor időt kért húsz perccel a meccs vége előtt. Szalafai Gábor átlövő poszton is jól játszott, negyedik góljával ismét nálunk volt az előny (18-17). A 43. percben Perisic pörgette el a büntetőt Hudák lába mellett, ezzel ismét egyenlő volt az állás (19-19). Perisic talpról engedett el nagy lövést, ami utat talált a jobb fölső sarokba, ezzel ismét a vendégek vezettek (19-20). Grbovic lőtt újabb gólt, amivel már kettőre nőtt a Cegléd előnye (19-21). Lepsényi góljával 19-22 volt az állás, amikor éppen tíz perccel a vége előtt Varsandán talált be, 20-22-re módosítva az eredményen. Egy kivédekezett támadás után Debre Viktor élt harmadik időkérési lehetőségével is, majd Sándor Ákos zárkóztatta egy gólra a mieinket (21-22). Egy labdaszerzés után lehetőségünk nyílt az egsyenlítésre, de nem tudtunk vele élni, a vendégek pedig időt kértek. A támadást kivédekeztük, majd Debreczeni góljával az egyenlítés is összejött (22-22). Perisic talált újra Hudák kapujába, hetedik góljával 22-23 volt az állás, amikor a játékvezetők kettős kiállítást ítéltek, Debreczeni Dávidnak és a ceglédi Tóth Norbertnek kellett leülnie a padra. Varsandán ismét egyenlített, Országh Ádám pedig második kétpercesét kapta, így négy emberre fogyatkoztak a vendégek. Így is sikerült egy büntetőt kiharcolniuk, amit azonban Perisic fölévágott, így maradt a 23-23, Varsandán pedig visszavette a vezetést (24-23). Perisic javított (24-24), a csapatok pedig kiegészültek, így hat a hat ellen folytatódott a játék. Két perccel a vége előtt Debreczenit küldték ki a játékvezetők, az emberelőnyt azonban nem tudták gólra váltani a vendégek, Bíró Balázs pedig visszarántotta Varsandánt, így kétperces büntetést kapott. Fél perccel a vége előtt Sándor Ákos lőtt gólt, de figyelmetlenségünk miatt a vendégeknek még maradt idejük egyenlíeteni, így az utolsó hazai meccsen 25-25-ös döntetlen született. Egy hét múlva Mezőkövesden zárjuk a bajnoki idényt.