A Cegléd ellen folytatjuk szerdán

A Ceglédi elleni hazai mérkőzéssel folytatja szereplését a B. Braun Gyöngyös csapata a K&H férfi kézilabda liga alsóházi rájátszásában. Az edzőváltáson átesett ceglédiek várhatóan keményen fognak küzdeni, így ismét nehéz lesz a dolgunk.

01 cegled 01

A legutóbbi fordulóban a Mezőkövesd megakadályozta, hogy a B. Braun Gyöngyös sorozatban harmadszor is győztesen hagyja el a pályát a férfi kézilabda NB I. alsóházi rájátszásában. Csakúgy, mint a rájátszás valamennyi találkozóján, most is a végjátékban dőlt el a két pont sorsa, Debre Viktor vezetőedző szerint a koncentráció hiánya miatt nem tudtuk megszerezni a győzelmet.

– Vagy a megfelelő koncentráció, vagy a kellő önbizalom hiányzik a játékosaimból a sorsdöntő szituációkban. A negyedik olyan meccsünkön vagyunk túl, amikor alapvetően jól játszunk, a végjátékban azonban elbukunk. Igyekszünk ezen javítani, és a következő két hazai mérkőzésünkön pontokat szerezni, mert a rájátszásban továbbra is élet-halál harcot vívnak a csapatok. Az új edzőkkel érkező Cegléd várhatóan bizonyítani akar majd, és tudjuk, hogy nekik is nagyon kellenek a pontok, szóval biztosan nem adják majd könnyen magukat.

A Cegléddel az idei bajnoki szezonban csupa szoros meccset játszottunk, egy, legfeljebb két gól döntött valamennyi találkozónkon. Az alapszakasz mérlege 1-1, a rájátszásban eddig a ceglédiek vezetnek, szerdán azonban szeretnénk kiegyenlíteni az egymás elleni mérleget. Mindez azonban nem lesz könnyű, mert több játékosunkat is sérülés hátráltatja.

– Mester Savónak az újbóli terhelés miatt a térdével vannak problémái, és ugyancsak a térdét fájlalja Hudák Henrik, Debreczeni Dávid pedig egy szerencsétlen földet érés miatt a csuklóján szenvedett sérülést. Hogy ezek mennyire komolyak, majd elválik, remélem, minél több játékosom hadra fogható állapotban lesz holnap este.

A Cegléd elleni találkozónk szerdán 18 órakor kezdődik, a mérkőzést egy újabb hazai derbi követi majd vasárnap, akkor a PLER Budapest gárdáját fogadjuk.

K&H férfi kézilabda liga, rájátszás 7-14., 9. forduló