Az újonc Budakalász volt a B. Braun Gyöngyös ellenfele a férfi kézilabda NB I. 4. fordulójában. Az összesen hét volt gyöngyösi játékost is soraiban tudó alakulat az Eger legyőzésével jelezte, hogy számolni kell vele a keményebb ellenfelek között, ezért a mieink is komolyan készültek a találkozóra. A vendégek be is igazolták a várakozásokat, kemény védekezésükkel jelentősen megnehezítették a mieink dolgát. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, egyik csapat sem tudott jelentősebb előnyt kidolgozni, így minden döntés a második játékrészre maradt. A második harminc percben hol az egyik, hol a másik csapatnak voltak jobb periódusai, de az elején kialakított előnyünket végig őrizni tudtuk, így nagy csatában megnyertük a találkozót.

01 bbgy budak 1001 01

Gyásszünet előzte meg a kezdődobást, a szurkolók a nemrégiben elhunyt Tóth Józsefre emlékeztek, aki hosszú évek óta a gyöngyösi kézilabda egyik feltétlen támogatója volt.

Vendégtalálattal indult a mérkőzés, Sutka vette be Hudák kapuját, majd egy megszerzett labdával Bohács is végigrobogott, így gyorsan kétgólos előnybe került a Budakalász (0-2). Kovacsics válaszolt, Tamási Zsoltnak lőtt gólt, de gyorsan újabb vendégtalálat esett, így megmaradt a kétgólos vendégelőny a harmadik perc derekán is. Lele Ákos szerezte második találatunkat, majd egy újabb Kovacsics-góllal kiegyenlítettünk (3-3). A folytatásban mindkét csapat sok hibát vétett támadásban, ami miatt egészen a 11. percig kellett várni a következő találatra, amivel ismét a vendégeknél volt az előny (3-4). Reznicek révén egyenlítettünk, majd ugyancsak az ő góljával vettük át a vezetést a 14. percben (5-4). Bohács és Sutka révén a vendégek gyorsan fordítottak, majd Lele, Reznicek és Hegedüs együttműködéséből született találattal egyenlítettünk (6-6). Sutka kiállításával emberelőnybe kerültünk, de nem sikerült élnünk a lehetőséggel. Ismét hosszabb gólszünet következet, majd már bőven a félidő utolsó tíz percében járva Sutka juttatta előnyhöz a vendégeket. Lele Ákos büntetőből egyenlített. Duris és Juhász Károly után Mester Savo állt be irányítani, de Reznicek lövései valahogy nem működtek, a változatos formában elengedett bombák hol a kapufán csattantak, hol a blokkban, hol Tamásiban akadtak el. Lele szerzett újabb gólt, de így is eggyel vezettek a vendégek (8-9), miközben már csak két perc volt hátra a játékrészből. Mester Savo hosszú idő után lőtt újra gólt gyöngyösi színekben, találatával most egyenlítettünk, de Sutka révén visszavette a vezetést a vendégalakulat. Savo újabb gólja a blokkról pattant a kapuba, de így is egyet ért, 10-10-es döntetlennel ért véget a félidő.

01 bbgy budak 1001 02

Az első félidőhöz hasonlóan a második játékrész is vendéggóllal indult, Sutka talált be a Hudákot váltó Ivanisevicsnek. Lele két találatával gyorsan fordítottunk (12-11), és Juhász góljával a budakalászi egyenlítés ellenére is sikerült tartani előnyünket (13-12). Lele harmadik gólját is megszerezte a félidőben, ezzel már hatnál járt, az eredményjelző pedig 14-13-as gyöngyösi előnyt mutatott. Kovacsics góljával már kettő volt ide, mikor a vendégek időt kértek. A 41. perc elején ismét Juhász talált a kapuba, így már hárommal vezettünk (16-13), a hangulat pedig fantasztikus volt a csarnokban. A szurkolók tomboltak, amikor Kovacsics egy megszerzett labdával végigrobogott, és magabiztosan vágta a kapuba (17-13), és még tovább forrósodott a hangulat, amikor Juhász találatával ötgólosra hízott az előnyünk (18-13). Rasic kiállításával emberhátrányba kerültünk, amit Rédai váltott gólra, majd Koncz is betalált, így 18-15-re jöttek fel a vendégek. Tóth Ádám góljával 18-16-ra módosult az állás, amikor Debre Viktor időt kért. Tíz perccel a mérkőzés vége előtt már csak egy gól volt meg az előnyünkből, így Oliveira első gólja nagyon fontos lélektani pillanatban született (19-17). A folytatásban Duris is betalált, majd egy fantasztikus labdát adott Lelének, aki négygólosra növelte az előnyünket (21-17). Kettős kiállítást ítéltek a játékvezetők négy perccel a vége előtt, így öt az öt ellen folyt a játék. Ivanisevics fontos védést mutatott be, de támadásunkat nem sikerült góllal befejezni, így a budakalásziak eggyel közelebb férkőztek, majd mínusz kettőre zárkóztak fel (22-20). Debre Viktor időkérése után Lele talált be, majd Juhász Károlyt kiküldték a játékvezetők, és büntetőt is ítéltek. Bement, de a vendégeknek már nem volt elég idejük egyenlíteni, 23-21-re nyertünk. A szurkolók a nyolc gólig jutó Lele Ákost látták a legjobbnak.

B. BRAUN GYÖNGYÖS – CYEB BUDAKALÁSZ 23-21 (10-10)

01 bbgy budak 1001 st 04

Gyöngyös, 900 néző

V.: Kékes Cs., Kékes P.

Gyöngyös: Hudák, Ivanisevics – Országh, Urbán, Németh T., Kovacsics P. 4, Sipeki, Reznicek 2, Duris 2, Hegedüs M. 1, Rasic, Mester 2, Lele 8 (1), Oliveira 1, Juhász K.3, Mikita. Edző: Debre Viktor.

Budakalász: Váczi D., Boros T., Tamási – Halász M, Dr. Czina, Koncz A. 4, Holdos, Tóth Á. 1, Józsa 1, Mazák 1, Sutka 5, Rédai 1, Semikov 1, Völker 1, Bohács 3, Parrondó 3 (1). Edző: Horváth Attila.

Kiállítások: 8, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 1/1

01 bbgy budak 1001 st 01

Horváth Attila: – Gratulálok a Gyöngyösnek, jó kis meccset játszottunk. Az első félidőben ki-ki harc volt a pályán, a második félidőben azonban benn maradtunk az öltözőben, és ezt a pár percet remekül kihasználta ellenfelünk. Szerencsére fel tudtunk állni, és vissza tudtunk jönni a mérkőzésbe. Gratulálok a saját csapatomnak is, a megbeszélteket tudták tartani, de elég volt ez a néhány perces kihagyás, hogy eldőljön a mérkőzés.

Sutka Norbert: – Fáj a szívünk, mert úgy éreztük, hogy volt sanszunk arra, hogy ennél sokkal jobb eredményt érjünk el. Mikor a Gyöngyös elhúzott öt góllal, már nem maradt időnk egyenlíteni, csalódottak vagyunk, hogy nem sikerült a pontszerzés.

Debre Viktor: – Szoros volt az első félidő, a második félidőben pedig volt egy jó szakaszunk, amiben eldöntöttük a mérkőzést. Tudtuk, hogy nehéz lesz a mérkőzés, hogy jó csapat vár ránk. Bár sok sérültünk volt, emiatt nem tudtunk úgy készülni, ahogy kellett volna, most örülnünk kell a két pontnak. Gratulálok ellenfelünknek is, biztos vagyok benne, hogy még sok csapat dolgát fogják megnehezíteni.

Ivanisevics Tibor: – Nagyon fontos volt ez a mérkőzés, és nagyon boldog vagyok, hogy a sok nehézség ellenére sikerült odatennünk magunkat, és megnyernünk a találkozót. Megyünk tovább, minden mérkőzésen győzni szeretnénk. Sok sikert kívánok a Budakalásznak is.