A Balatonfüred elleni hazai találkozóval indult a 2016/2017-es szezon a B. Braun Gyöngyös élvonalbeli férfi kézilabdacsapata számára. A szoros mérkőzés első félidejében szinte végig vezetett a megújult gyöngyösi alakulat, amely kétgólos előnnyel vonulhatott pihenőre. A feszült pillanatokban bővelkedő második félidőben is kegyenlített játék folyt a pályán, s végül óriási izgalmak után, 24-23-ra megnyertük a találkozót.

01 bbgy bfured 0910 1

Díjátadó előzte meg az első hazai mérkőzést: Hiesz György polgármester egy-egy serleggel gratulált a Mátra Kupán és a Belgrádban rendezett nemzetközi tornán érmet szerzett gyöngyösi utánpótláscsapatoknak, így az U10-es lány és fiú gárdának, valamint az U12-es fiú csapatnak.

A mérkőzés hazai támadással indult, és Lele Ákos egy szép egyéni akció révén meg is szerezte az első találatot. A folytatásban a vendégek fordítottak (1-2), de Rodolfo Oliveira, Juhász Károly és Országh Ádám góljaival visszavettük a vezetést (4-2). A vendégek Zdolik góljával egy találatra zárkóztak, büntetőből pedig akár egyenlíthettek is volna, de Hudák fogta a hetest, így maradt az egygólos gyöngyösi vezetés. Lele második találatával újra kettő volt az előnyünk, amikor lepörgött az első tíz perc a mérkőzésből. Hogy tartsuk az előnyt, nem csak Lele újabb góljára, de Hudák három bravúrjára is szükség volt, így a 13. perc végén 6-4-es állást mutatott az eredményjelző. Ekkor lőtte első gólját gyöngyösi mezben Tomas Reznicek, ezzel pedig már három volt ide (7-4). Duris lépett a pályára, aki remek labdát tett be Hegedüs Márknak, így az első negyedóra leteltével 8-5 volt az állás, a fürediek pedig időt kértek. Tíz perccel a félidő vége előtt Németh Tamás is megszerezte első gyöngyösi találatát, ez már a tizedik gólunk volt, az előnyünket pedig sikerült három gólon tartani (10-7). Öt perccel a félidő vége előtt két gólra csökkent az előnyünk, majd a vendégek feljöttek egy gólra, s 10-9-es állásnál Debre Viktor időt kért. Négy percre emberelőnybe kerültünk, amit Országh Ádám azonnal ki is használt, és visszaállította a kétgólos hazai vezetést. Hegedüs Márkot is kiküldték a játékvezetők, majd büntetőt értékesítettek a vendégek. Röviddel később Lele is bevágott egy hetest, ezzel kialakult a félidő végeredménye: 12-10.

01 bbgy bfured 0910 2

A vendégek kezdték a második játékrészt, akik előbb két gyors góllal kiegyenlítettek (12-12), majd a Hegedüs Márk kiállítása után üresen hagyott kapunkba lőtt labdával a vezetést is átvették a 35. perc végén. A kapuban Hudákot váltó Ivanisevics védéseinek köszönhetően Reznicek és Országh góljaival gyorsan megfordítottuk az állást (14-13), majd egy dupla Ivanisevics-védés után Duris harcolt ki büntetőt, amit Lele értékesített (15-13). A 43. percre Debreczeni két góljával egyenlítettek a vendégek, majd Zdolik góljával a vezetést is visszavették (15-16). Reznicek és Országh góljaival a harmadik negyóra végére 17-17-re módosítottuk az állást, de másfél perccel később a fürediek már kettővel mentek (17-19). Hogy nem lett nagyobb a különbség, az a kapuba visszatérő Hudáknak köszönhető, aki a 18. perc végén büntetőt hárított. Debre Viktor időkérése után Lele zárkóztatta a mieinket, majd Hudák védését követően Oliveira egyenlített (19-19). Hegedüs Márk góljával újra vezettünk, majd az újabb Hudák-bravúrt Juhász Károly gólja követte (21-19). Hudáknak egyszerűen nem tudtak gólt lőni a balatonfürediek, így Oliveira találata után az utolsó öt percet háromgólos előnnyel kezdhettük (22-19). Három perccel a vége előtt Országh ejtette át Fazekast (24-21), majd a vendégek szerencsés találattal szépítettek. Debreczeni gólja után, bő egy perccel a vége előtt egygólos előnynél (24-23) támadhattunk, amikor Debre Viktor időt kért. Sajnos nem sikerült góllal befejeznünk a támadásunkat, így a vendégeknek húsz másodpercük maradt, hogy egyenlítsenek. Kivédekeztük, az időntúli szabaddobást pedig Zdolik a falba lőtte, így egygólos győzelemmel kezdtük a szezont.

B. BRAUN GYÖNGYÖS – BALATONFÜREDI KSE 24-23 (12-10)

01 bbgy bfured 0910 zaszlo

Dr. Fejes András Sportcsarnok, 800 néző.

Vezette: Herczeg P., Südi P.

B. Braun Gyöngyös: Hudák – Országh 5, Oliveira 4, Juhász K. 3, Hegedüs M. 2, Lele 6 (2), Kovacsics P.

Csere: Ivanisevics (kapus), Németh T. 1, Sipeki, Reznicsek 3, Duris, Rasics, Mikita.

Edző: Debre Viktor

Balatonfüredi KSE: Fazekas 1 – Gábori 1, Kemény 2, Kancel, Gerdán, Zdolik 5, Varsandán M. 1.

Csere: Németh B., Győri 1, Petrovszki 3, Déver, Debreczeni 4, Kasparek 5, Semenov.

Edző: Csoknyai István

Az eredmény alakulása. 6. perc: 4-3, 12. p.: 6-4, 18. p.: 9-5, 24. p.: 10-7, 36. p.: 13-13, 42. p.: 15-15, 48. p.: 17-18, 54. p.: 20-19.

Kiállítások: 6, ill 6 perc.

Hétméteresek: 2/2, ill. 3/1.

ÉRTÉKELÉSEK

01 bbgy bfured 0910 st 4

Csoknyai István: – Jól sikerült a felkészülésünk, jól felkészültünk a hazai csapat játékából, ennek ellenére egyéni hibák miatt hátrányba kerültünk az első félidőben. Érthetetlen volt számomra az első félidő végi kiállítássorozat, de ennek ellenére is tudtunk fordítani a második játékrészben. A hazai csapat azonban nyomást gyakorolt ránk, és a hibáinkat kihasználva végül megérdemelten megnyerte a mérkőzést. Megyünk tovább, készülünk a következő mérkőzésre.

Zdolik Bence: – Sokat játszottunk emberhátrányban, de a hibáink is hozzájárultak ahhoz, hogy hátrányba kerültünk. Az ellenfél kapusa, Hudák Henrik extázisban védett, ez is döntő volt.

Debre Viktor: – Mindig óriási dolog megverni a Balatonfüredet, nem is sokszor sikerül, ezért most ezt kiélvezzük. Nüánszok döntöttek, a végjátékból jobban jöttünk ki, azt gondolom, ezért nyertünk. A csapatom óriási extázisban játszotta végig a meccset, és végig élvezte a közönség támogatását. Boldogok vagyunk, örülünk ennek a fontos két pontnak.

Juhász Károly: – Kiélezett volt a mérkőzés, Hudák Henrik fontos szituációkban segítette ki a csapatunkat, ami döntőnek bizonyult. Így terveztük a szezonkezdetet, nagyon boldogok vagyunk, és reméljük hasonlóan tudjuk folytatni is.