A győzelem összejött, a továbbjutás nem

Kiesett a Ligakupából a B. Braun Gyöngyös, miután hazai pályán csak három góllal győzött a Balmazújváros ellen. Csapatunk legalább hét góllal kellett volna nyernie az utolsó csoportmeccsen, így az Eger mellett a Balmazújváros jutott a sorozat középdöntőjébe a C csoportból.

01 bbgy balmaz 0131 1

Mitar Markezt és Matej Mikitát nevezte az idegenlégiósok közül a szerdai mérkőzésre Konkoly Csaba vezetőedző, aki mindkettejüknek a kezdőcsapatban szavazott bizalmat. A két szélen Németh Tamás és Gábori Máté, irányítóban Sipeki Levente kezdett, beálló poszton Gerdán Tibor és István Péter váltotta egymást, a kapuban pedig Tóth Mihály állt, akit először láthatott hazai pályán védeni a gyöngyösi közönség. Eseménytelenül telt a mérkőzés első négy perce, az ötödik perc derekán Mitar Markez szerezte a találkozó első gólját, majd még kettőt lőtt a balmazújvárosiaknak, akik azonban a jól védő Tóth Mihály erőfeszítései ellenére is mindhárom találatra válaszolni tudtak, sőt a 9. percben a vezetést is átvették (3-4), és őrizték is, hiába iratkozott fel Németh Tamás és Mikita Matej is a gólszerzők közé, a 15. perc elején 7-6-os vendégvezetést mutatott az eredményjelző. Tóth nagy védése után Németh egyenlített, aztán Mikita volt eredményes, de a vendégek rendre válaszolni tudtak, így nem sikerült magunkhoz ragadnunk a vezetést, és a 18. percben ismét egygólos előnybe került a hajdúsági alakulat. A 20. percben Gerdán góljával vettük át a vezetést, a balmazújvárosiak egyenlítő találata után pedig Mikita harmadszor vette be a vendégkaput (11-10). Öt perccel a félidő vége előtt Lele Ákos adott nagy passzt Istvánnak, aki először növelte kétgólosra a különbséget a csapatok között (13-11). Az utolsó másodpercekben Lele Ákos állította be a játékrész végeredményét: 14-11.

01 bbgy balmaz 0131 2

A vendégek kezdték jobban a második félidőt, az első öt percben egyenlítettek (14-14). A 38. percben Urbán Egon tartotta nálunk a vezetést, a 39. percben pedig a harmadik büntetőnket hibáztuk el. A 40. percben fordítottak a vendégek (15-16), és hiába talált be Lele, a 43. percben már kettővel ment a Balmazújváros (16-18). A negyedik büntetőnk is kimaradt, és bár Urbán növelni tudta góljaink számát, a különbség is nőtt, bő negyedórával a meccs vége előtt már hárommal mentek a vendégek (17-20). Sipeki zárkóztatta csapatunkat, majd Markez csökkentette egy gólra a különbséget (19-20). István Péter lőtte az egyenlítő találatot, majd ő állította be a 21-21-et is tíz perccel a vége előtt. Piros lapos, végleges kiállítás miatt fogyatkozott meg a vendégcsapat, majd Urbán Egon két góljával fordítottunk 23-21-re. Hét perccel a vége előtt ismét egyenlő volt az állás, majd Sipeki módosított 25-23-ra, s Lele őrizte kétgólos előnyünket. Negyven másodperc volt hátra, amikor a vendégek időkérése után Tóth Gergő robogott végig egy megszerzett labdával, ezzel végleg eldöntve a mérkőzés kimenetelét, de hiába nyertünk 28-25-re, kiestünk a Ligakupából.

Férfi kézilabda Ligakupa

B. Braun Gyöngyös – Balmazújvárosi KK 28-25 (14-11)
Gyöngyös, 400 néző
V.: Szakállas, Varasdi

Gyöngyös: Hudák, Holló M., Tóth M. (kapusok) – Urbán 4, Németh T. 4 (1), Sipeki 3, Igó, Gábori, Gerdán 1, Lele 3, Tóth G. 1, Markez 4, Mikita M. 3, István 5. Edző: Konkoly Csaba.

Balmazújváros: Fábián, Kovács J. (kapusok) – Móricz, Karap 3, Bernáth, Kiss R. 1, Nagy N. 5 (1), Hornyák 1, Csontos 7, Turcsán, Rázsi, Veres 3, Bodnár 2, Kapusi, Tóvizi 2, Teleki. Edző: Tréki Tamás.

Kiállítások: 2, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 5/1, ill. 1/1.

01 bbgy balmaz 20180131 b 58

Tréki Tamás: – A mérkőzés előtt nem számolgattunk, úgy jöttünk ide, hogy felkészülésnek szánjuk ezt a meccset. Jó kapusteljesítményünk és védekezésünk volt, a hazai csapat pedig talán a kelleténél többet hibázott, így sikerült előnyt kidolgoznunk, ahonnan bár tudott fordítani az ellenfelünk, de azt az előnyt már nem tudták kiharcolni, ami a továbbjutásukhoz kellett volna. A fiatalok jól teljesítettek.

Bodnár Máté: – Az volt a célunk, hogy játsszunk egy jó mérkőzést a bajnokság előtt mindenféle eredménykényszer nélkül. A két kiesett játékos rosszul jött, ha az nincs, meg is lehetett volna a mérkőzés.

Konkoly Csaba: – Sok hibával játszottunk a helyzetkihasználást és a védekezést tekintve is, aminek keressük az okait, próbálunk meccsről meccsre építkezni, több-kevesebb sikerrel. Csak annak örülhetünk, hogy a győzelmet megszereztük.

Sipeki Levente: – Nagyon csalódott vagyok a továbbjutást illetően. Tömérdek helyzetet hagytunk ki ismét, és amíg ezen nem tudunk javítani, nem fogunk tudni továbblépni.