A Balmazújváros ellen játszotta az őszi szezon utolsó hazai mérkőzését a K&H ligában a B. Braun Gyöngyös csapata. Lassan indult be a találkozó, a tizedik percig mindössze négy találat esett. Az első félidő második felében azonban magára talált a gyöngyösi alakulat, és Lele, valamint Duris vezérletével a 25. percre ötgólosra növeltük az előnyünket. A játékrész végét jelző sípszóig még kettőt sikerült közé tennünk, így megnyugtató előnnyel kezdhettük a második félidőt, amelynek első tíz percében a tízgólos különbség is összejött. Ezt követően már semmi sem veszélyeztette a győzelmünket, magabiztos sikerrel zártuk a hazai szezont, de két idegenbeli meccs még hátravan, és a Ligakupában is meg kell mérkőznünk a Balmazújvárossal.

01 bbgy balmaz 20161203 1

Lele Ákos a mezőny legjobbja volt. Fotó: Cseh Balázs

Mi kezdhettük a találkozót, de a Lele Ákos csak a második támadásunkból szerezte meg a mérkőzés első gólját a harmadik perc derekán. A hatodik perc közepéig kellett várni a meccs következő góljára, amit szintén Lele szerzett (2-0). A következő hat percben – amelyből kettőt emberhátrányban töltöttünk – a vendégek Kekezovity és Vujovic góljával kiegyenlítettek, a 12. percben pedig másodszor is kiállították a játékvezetők Hegedűs Márkot. Duris hátrányban szerzett góljával visszavettük a vezetést, majd Rasic a kétgólos a különbséget is visszaállította (4-2). Egy vendégtalálat után Lele harmadik gólját szerezte (5-3), ekkor telt le a mérkőzés első negyedórája. Duris gójával hízott háromgólosra az előnyünk, és ekkor Füzesi Ferenc kihasználta első időkérési lehetőségét. István Péter szépített a hajdúságiaknak, majd a játékvezetők harmadszor is kiállítással sújtották csapatunkat, ezúttal Rezniceket küldték ki két percre. Emberhátrányban is hat mezőnyjátékossal támadtunk, Lele pedig negyedik gólját lőtte (7-4). A huszadik percben Duris ismét átjátszotta a védelmet, harmadik góljával már négy volt az előnyünk, amit Lele növelt ötgólosra (9-4). Tizedik találatunkat is Lele Ákos szerezte, a vendégek oldaláról pedig Balázs Sándor volt eredményes (10-6). Rasic kiállításával negyedszer kerültünk emberhátrányba, de Hudák Henrik védéseinek köszönhetően így is mi tudtunk gólt szerezni Duris révén. Irányítónknak ez volt a negyedik találata. Szabálytalan csere miatt a vendégektől is kiállítottak egy embert, Hanták szépíteni tudott, Lele pedig büntetőből állította vissza az ötgólos különbséget (12-7). Három és fél perccel a vége előtt Debre Viktor kért időt, majd Lele volt nyolcadszor is eredményes. Átlövőnk büntetőből szerezte a kilencedik gólját, amivel hét gólra nőtt a távolság a csapatok között (14-7). Reznicek gólja után egy vendégtalálat még esett, így alakult ki a félidei 15-8-as állás.

01 bbgy balmaz 20161203 2

Duris húzóemberként játszott. Fotó: Cseh Balázs

Vendégtalálattal indult a második félidő, de Duris is gólt szerzett, és emberelőnybe is kerültünk, így az első öt percben egy kimaradt hetes ellenére is megtartottuk hétgólos előnyünket (16-9), amihez Hudák védéseire is szükség volt. Kovacsics a hetedik percben szerezte tizenhetedik gólunkat, majd Országh kilencre, Kovacsics pedig tízre növelte a különbséget (19-9). Amíg szurkolóink kiszámolták az ellenfelet, Füzesi Ferenc időt kért, majd a játékvezetők gyors egymás utánban négy kétpercest is kisoztottak, amiből hármat mi kaptunk. 19-11-es állásnál, négy emberrel támadtunk a 43. percben, amikor újabb büntetés jött, ezúttal vendégoldalon fogyatkozott meg a csapat. Ivanisevic büntetőt védett, de nem maradt a kapuban, visszaállt Hudák. Országh szerezte huszadik gólunkat, majd emberelőnyben játszva előbb Reznicek, majd ismét Országh volt eredményes, ezzel már tíz gólnál is nagyobb volt a különbség (23-12). A vendégek újból időt kértek, de a kapunkban Hudákot váltó Ivanisevic jelentősen megnehezítette a dolgukat. Ennek ellenére tíz perccel a vége előtt visszaküzdötték magukat tíz alá, ám Hegedűs, Lele és Juhász Károly góljaival újra megvolt a közte tíz (25-15). Az utolsó percekben Debre Viktor több játékosát is pihentetni kezdte, így a vendégek közelebb lopóztak, de két perccel a vége előtt még így is volt nyolc gól az előnyünkből. A végére hat maradt, de ez semmit sem számít, a lényeg a biztos győzelem. A szurkolók a tíz gólt szerző Lele Ákost választották a meccs legjobbjának.

B. BRAUN GYÖNGYÖS – BALMAZÚJVÁROSI KK 27-21 (15-8)

01 bbgy balmaz eleje

Gyöngyös, 650 néző
V.: Bonifert F., Oláh V.

GYÖNGYÖS: Hudák, Ivanisevic, Holló M. – Országh 3, Urbán, Németh T., Kovacsics P. 2, Sipeki, Reznicek 2, Duris 6, Rasic 1, Hegedűs 2, Mester, Lele 10 (2), Juhász K. 1, Mikita. Edző: Debre Viktor

BALMAZÚJVÁROS: Paul, Pajkó – Simovic, Temesvári J. 2, Vujovic 2, Stonajovic 4, Balázs S. 2, Katzirz, Vranac 1, Bali 1, Vakhnovich, Hanták 4 (2), Tomic 1, Kekezovity 2 (1), Teleki, István P 2. Edző: Füzesi Ferenc.

Kiállítások: 14, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/3.

01 bbgy balmaz st 3

Füzesi Ferenc: – Mindent megpróbáltunk, de olyan hullámvölgyeket produkáltunk, ami megpecsételte a sorsunkat. Az első félidő végén darabokra estünk, a második félidőben csak fellángolasaink voltak, azért pedig nem adnak pontot az NB I-ben.

Balázs Sándor: – Szégyellem a csapat teljesítményét, kritikán alul játszottunk. Voltak jó felvillanásaink, azonban a Gyöngyös ötven pecen át dominálta a mérkőzést. Remélem, gyökeres változáson esik át a csapat, beleértve magamat is, mert bent szeretnénk maradni.

Debre Viktor: – Egy ceglédi vereség után érkeztünk a találkozóba, ezért nagy nyomás volt rajtunk. Megpróbáltuk kijavítani a hibánkat, és ez sikerült is, jó volt a védekezésünk, a kapusunk jól védett, és megfelelő számú gólt lőttünk a győzelemhez. A második félidőben az előnyünkből éltünk, és a végére már nem koncentráltunk, de ez előfordul ilyen nagy különbség esetén. Örülünk a két pontnak, hellyel-közzel ott tartunk, ahol előzetesen elképzeltük.

Lubomir Duris: – Nagyon fontos volt ez a mérkőzés a számunkra, ezért 100 %-ot beleadtunk, jól védekeztünk, és támadásban is eredményesek voltunk. Örülünk a győzelemnek.