Hétgólos győzelem a listavezető ellen
| Kategória: Híreink

Az alsóházi rájátszás éllovasa, a König-Trade Balmazújváros volt a B. Braun Gyöngyös ellenfele a K&H férfi kézilabda ligában. A találkozóra a belépés mindenkinek ingyenes volt, így a szerdai időpont ellenére is népes szurkolótábor buzdította a csapatunkat, amely a sérült Becirovic nélkül állt ki a gyöngyösi sportcsarnokban. A kitűnő hangulatban jól kezdtünk, az első öt percben háromgólos előnyt dolgoztunk ki, de a félidő derekára a vendégek felzárkóztak, és nyílttá tették a mérkőzést. Nem vesztettünk el a tartásunkat, így a játékrész vége előtt tíz perccel visszaállítottuk háromgólos vezetésünket, majd a félidő végére még egyet közé tettünk. A második félidőben is a mi akaratunk érvényesült, remek támadójátékkal, kemény védekezéssel és jó kapusteljesítménnyel elhúztunk ellenfelünktől, így szurkolóink a játékrész derekán rászámolhattak ellenfelünkre (24-14). A végén csak a gólkülönbség volt kérdés, az újabb győzelem már nem, így ismét fontos pontokkal gazdagodtunk.

01 bbgy balmaz 0525 01

K&H férfi kézilabda liga, rájátszás 7-14., 12. forduló

B. Braun Gyöngyös – König-Trade Balmazújváros 27-20 (16-12)

Gyöngyös, Dr. Fejes András Sportcsarnok, 600 néző

V.: Bócz L., Wiedemann V.

Gyöngyös: TAMÁSI (kapus), Szalafai 1, Oliveira 1, NAGY B. 5 (3), Debreczeni 3, Bali 3, Kovacsics P. 2 Cserék: Hudák (kapus), SÁNDOR Á. 4, Ménfői 1, Jovetic, Rédai, Marczinkó 2, Koller 3, Juhász K. 2. Edző: Debre Viktor.

Balmazújváros: Paul (kapus) – Balda, Morva, Simovic 1, Balázs S. 1, Lazic 4, Kekezovity 5. Cserék: Pajkó (kapus), Perez N., Temesvári J., Korsós Á., Oláh G. 4 (2), Vranac 4, Hanták 1, István P. Edző: Füzesi Ferenc.

Kiállítások: 0, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 5/3.

Az eredmény alakulása: 6. perc: 4-1, 12. p.: 7-5, 18. p.: 8-7, 24. p.: 12-9, 36. p.: 18-13, 42. p.: 21-13, 48. p.: 24-16, 54. p.: 27-18.

Debre Viktor: – Nagyon fontos mérkőzésen arattunk megérdemelt győzelmet, mindent megtettünk a sikerért.

Az első támadás egyik oldalon sem hozott eredményt, így bő másfél percet kellett várni a találkozó első góljára, amit Oliveira szerzett, ezzel megszerezve a vezetést a B. Braun Gyöngyös csapatának. A negyedik perc elején Koller lógott meg egy megszerzett labdával, és tíz méterről felugorva akasztott nagy gólt a vendégek kapujába, ezzel 2-0 volt ide. Kovacsics növelte háromgólosra az előnyünket, az ötödik perc végén a balmazújvárosiak így időkérésre kényszerültek, ami meg is hozta az eredményét, ötpercnyi játék után megszületett a mérkőzés első vendégtalálata (3-1). Bali talpról lőtt gólt Paul Teodor lábai között, majd a hajdúságiak büntetőből szépítettek. A 8. perc elején Nagy Bence is megkezdte a gólgyártást, találatával 5-2-re vezettünk. A 11. percre a vendégek egy gólra zárkóztak, de Debreczeninek és Balinak köszönhetően tartottuk az előnyünket (7-6). Az első negyedóra leteltével 8-6 volt az állás, de a vendégek tapadtak a mieinkre. Tíz perccel a félidő vége előtt, 9-8-as állásnál emberelőnybe kerültünk, amit Marczinkó Máté váltott gólra. Sándor Ákos is betalált, ezzel sikerült visszaállítani háromgólos vezetésünket (11-8). Egy vendégtalálat után Juhász Károly bombája jelentette a 12. gyöngyösi gólt (12-9), majd három perccel a félidő vége előtt Koller góljával már öttel vezettünk (15-10). Két perc volt hátra a játékrészből, amikor ismét háromgólosra csökkent a különbség (15-12), Debre Viktor pedig időt kért. A taktikai szünet után Sándor Ákos talált be, ami a félidő utolsó gólja volt, 16-12-vel vonultunk pihenőre.

01 bbgy balmaz 0525 02

Majdnem három percig kellett várni a második félidő első találatára, ami Kovacsics Péter nevéhez fűződik, ezzel öt gólra tudtuk növelni az előnyünket (17-12). Jött a válasz a vendégektől, de Sándor Ákos harmadik góljával és Nagy Bence büntetőjével a 38. percre hatgólosra növeltük az előnyünket (19-13). Emberelőnybe kerültünk, majd Juhász Károly alakította ki az addigi legnagyobb, hétgólos különbséget a csapatok között (20-13). Ez volt az állás még tíz perccel a félidő kezdete után is, amikor a vendégek a mérkőzésen másodszor időt kértek. A taktikai szünet után Marczinkó lőtte a 21. gólunkat, majd Nagy Bence büntetőből növelte kilencgólosra a különbséget (22-13). A vendégek és mi is újabb hetest értékesítettünk, ráadásul emberelőnybe is kerültünk. Debreczeni Dávid indításból növelte tízgólosra a vezetésüket, így szurkolóink rászámolhattak a vendégekre, akik két gyors góllal közelebb zárkóztak (24-16). Tíz perccel a meccs vége előtt Ménfői Attila góljával állítottuk vissza a tízgólos előnyt (26-16), majd Füzesi Ferenc, a vendégek mestere ismét időt kért. A kapuban Tamásit váltó Hudák szintén kiválóan védett, ám sok izgalom az utolsó percekre nem maradt, csak a gólkülünbség volt kérdéses. A végére maradt még egy Hudák-bravúr, kapusunk büntetőt hárított, az előnyből pedig hét gólt sikerült megőrizni, 27-20 lett a vége, az Eger és a PLER szerdai vereségével pedig az is eldőlt, hogy jövőre biztosan az élvonlban folytathatjuk.