A hajrában buktunk el a Balmazújváros ellen
| Kategória: Híreink

Két elvesztett bajnoki után fogadta a kilencedik helyen szereplő Balmazújváros csapatát a B. Braun Gyöngyös együttese az élvonalbeli férfi kézilabdabajnokság 9. fordulójában. Debre Viktor vezetőedző továbbra is nélkülözni volt kénytelen Juhász Károlyt és Mester Savot, helyettesítésükre, csakúgy, mint egy hete Vácott, most is Nigrinyi Tibor másodedző öltözött át. Az első félidő 15. percéig a mieink játszottak előnyben, majd a tízperces hazai gólcsendet kihasználva a vendégek egyenlítettek, így harminc perc alatt semmi sem dőlt el. A szoros és gólszegény második félidőben a vendégek jobban bírták a hajrát, így a maguk javára fordították az eredményt, és nagy csatában arattak győzelmet.

01 balmaz 01

Fotó: Magyari Máté

Férfi kézilabda NB I., 9. forduló

B. Braun Gyöngyös – König-Trade Balmazújváros

Dr. Fejes András Sport- és Rendezvénycsarnok

V.: Bócz L., Wiedemann V.

B. Braun Gyöngyös: Hudák, Tamási (kapusok), Sándor Á., Ménfői, Kovacsics P. 2 (2), Varsandán M. 2, Catalina 1, Rédai, Nagy B. 4 (1), Debreczeni 5, Marczinkó 3, Bali, Szalafai, Koller 2, Nigrinyi.
Vezetőedző: Debre Viktor

Kőnig-Trade Balmazújváros: Bagi, Teodor, Pajkó (kapusok), Lazic, Temesvári 1, Korsós 3, Simovic 3, Tomic, Balázs 3, Oláh G. 7, Balda 1, Morva, Vranec 1, Hanták, Kekezovity 2, István P.
Vezetőedző: Füzesi Ferenc

Kiállítások: 2, ill 2 perc

Büntetőből: 4/3, ill. 0/0.

Értékelés:

Debre Viktor: – A védekezésünkkel továbbra sincs gond, a 21 kapott gól nem sok, a 19 lőtt azonban gyalázatosan kevés. 8-3-ig jól játszottunk, aztán kezdtünk fáradni, és a kritikus pillanatokban hibáztunk, így 19-19-nél is a hajrában, azt pedig már nem tudtuk jóvá tenni. Továbbra is nagyon hiányoznak a sérültjeink, a pótlásukban elfáradunk, így – bár a holtpontokat kijebb tudtuk tolni – a hajrát most sem bírtuk.

01 balmaz 02

Jól kezdtük a mérkőzést, amelynek első öt percében háromgólos előnyt dolgoztunk ki. A gólokon Varsandán Milán, Koller Tamás, Debreczeni Dávid, Nagy Bence és Marczinkó Máté osztoztak, miközben jól védekeztünk, így öt perccel a kezdő sípszó után 5-2-re vezettünk. A folytatásban is mi irányítottuk a mérkőzést, a falban jól mozgó Debreczenit többször megtalálták pontos passzokkal a társak, így beállónk a 9. percre már három találatnál járt, a csapat pedig 8-3-ra vezetett. A következő két és fél percben az újvárosiak közelebb férkőztek, és 8-5-re zárkóztak fel, de ami ennél is nagyobb baj volt: marczinkó Máténak sérülés miatt kellett elhagynia a pályát. Az első negyed óra elteltével már csak két volt az előnyünk, majd amikor a 17. perc elején a vendégek egy gólra zárkóztak, Debre Viktor időt kért. A taktikai szünet után sem tudtunk gólt szerezni, ellenfelünk pedig a 18. percben egy újabb találattal büntette tízperces gólcsendünket, és ezzel kiegyenlített (8-8). Nagy Bence szerezte vissza a vezetést, de a vendégek ismét egyenlítettek. Szerencsére tudtuk tartani a lépést, így tíz perccel a félidő vége előtt megint nálunk volt az előny (10-9). Hét perc volt hátra a játékrészből, amikor Marczinkó Máté visszatérhetett, Nagy Bence pedig 10-10-es állásnál büntetőt hibázott. A félidő második felére beálló Hudák bemutatott néhány védést, ennek is köszönhető, hogy a 26. percben 11-10-re vezettünk. Csak másodpercek voltak hátra a játékrészből, amikor a vendégek 11-11-nél betaláltak, és átvették a vezetést. Válaszra már nem maradt idő, egygólos hátrányból kezdtük a második félidőt.

01 balmaz 03

Gyors vendéggóllal indult a második félidő, így hamar kétgólos hátrányba kerültünk, de Marczinkó révén visszaállítottuk az egygólos különbséget. A 34. perc elején Simovic Debreczenivel szemben szabálytalankodott, a játékvezetők kétperces büntetéssel jutalmazták megmozdulását, így a meccs első kiállítása után emberelőnybe kerültünk. Hét percre volt szükségünk az egyenlítséhez, a 38. perc elején Debreczeni góljával jöttünk fel 7-7-re. A 40. percben ismét nálunk volt az előny, Varsandán egy szép egyéni akció végén szerezte a tizenhatodik gólunkat (16-15). Szoros küzdelmet hozott a folytatás, a 45. percben újra egyenlő volt az állás (17-17). Sándor Ákos kiállításával két percre emberhátrányba kerültünk, az irányító szerepet pedig Nigrinyi Tibor vette át. Sikerült kapott gól nélkül megúsznunk az emberhátrányt, de lőni sem tudtunk, így a 49. percben még 17-17-et mutatott az eredményjelző, vagyis közel húsz perc játék után 6-5 volt a második félidő állása. Tíz perccel a meccs vége előtt ismét nekünk kellett egyenlíteni, Kovacsics büntetőből talált be, 18-18-ra módosítva az eredményt. Az utolsó öt perc is döntetlen állásnál kezdődött, 19-19-nél indult a hajrá a vendégek támadásánál, de szerencsénkre lövésük a kapufán csattant. Az ellentámadásból mi sem találtunk a kapuba, így a balmazújvárosiak büntetőből szerezhették volna vissza az előnyüket, amit azonban Hudák megakadályozott. Másfél perccel a vége előtt így is a vendégek jutottak előnyhöz, amit látva Debre Viktor időt kért. Negyven másodperc volt hátra, Nagy Bence emelkedett lövésre, de a labda a kapufán csattant. Emberfogást védekeztünk, de így is gólt kaptunk, amivel eldőlt a mérkőzés, két góllal kikaptunk.