Győzelemmel zártuk a felkészülést

A felkészülés szempontjából roppant hasznos mérkőzést játszott egymással a B. Braun Gyöngyös és a Balmazújváros csapata a Dr. Fejes András Sportcsarnokban. A négygólos győzelemmel zárult találkozó volt az utolsó edzőmeccsünk a jövő vasárnap esedékes tavaszi bajnoki rajt előtt.

A vendég balmazújvárosiak kezdték jobban a találkozót, a hetedik percben már 5-3-ra vezettek, és hiába mutatott be bravúrokat a kapuban Hudák, még a félidő derekán is megvolt a kétgólos vendégelőny (5-7). A 19. percben 7-10-es állásnál Debre Viktor időt kért, amivel sikerült rendezni a sorokat, és fokozatos felzárkózásba kezdtünk, így a félidei szünetre már döntetlen állásnál vonultak a csapatok. A második játékrész is fordulatosan alakult, de a találkozó hajrájára felkeményedő védekezésünknek köszönhetően sikerült megnyugtató előnyt kidolgoznunk, amit meg is őriztünk, így végül 31-27-re megnyertük utolsó felkészülési mérkőzésünket.

Nem járunk rossz úton, de látható, hogy van még mit javulnunk. A védekezésünk az utolsó tíz percre állt össze, a mérkőzés szempontjából ugyan a legjobbkor, de ezen még kell javítanunk – mondta Debre Viktor vezetőedző a mérkőzés után. – Rengeteg gonddal küszködünk még, sérültjeink hiába tértek vissza, aki kijár a mérkőzésekre, láthatja, hogy nincsenek olyan formában, mint a sérülésük előtt. Ehhez még időre van szükség.

A csapat dolgát ráadásul újabb sérülések is nehezítik, Becirovic még nincs százszázalékos formában, és Ménfői Attila sem épült még fel bokasérüléséből, miközben Tamási Zsolt influenzával nyomja az ágyat.

Manuel Catalina Falconra – ugyan nem sérülés miatt, de – nem számíthat a továbbiakban Debre Viktor. A spanyol szélső családi okok miatt kérte a klubtól szerződése felbontását, aminek a klub eleget tett. Ezzel kapcsolatban Nagy Attila klubelnök a következőket mondta:

Nagyon sajnáljuk Catalina távozását, hosszú távra terveztünk a szélsővel. Időközben azonban olyan családi körülmények merültek fel nála, amelyek szükségessé teszik, hogy hazautazzon, ebben a helyzetben pedig nem tehettünk mást, mint hogy elengedjük.

A B. Braun Gyöngyös csapata több felkészülési mérkőzést már nem játszik a tavaszi rajt előtt, az utolsó héten az alaptaktika finomításán lesz a hangsúly, és már speciálisan a Komló elleni, vasárnapi mérkőzésre készül az együttes.

01 balmaz 01

Korábbi felvétel

Felkészülési mérkőzésen

B. Braun Gyöngyös – König-Trade Balmazújváros 31-27 (16-16)
A gyöngyösi góllövők: Debreczeni 7, Nagy Bence 9 (4), Bali 5, Juhász 2, Marczinkó 1, Kovacsics 2, Rédai 3, Koller 1, Catalina 1.