Búcsú a Magyar Kupától

A Balmazújvárossal került szembe a B. Braun Gyöngyös csapata a férfi kézilabda Magyar Kupa második fordulójában. Az NB I.-ből az előző szezonban kiesett, jelenleg NB I/B-s balmazújvárosiak otthonában a mieink a 20. percig vezettek, akkor azonban a hazaiak átvették a vezetést, és nem is engedték ki a kezükből a mérkőzés végéig, így együttesünk kénytelen volt elbúcsúzni a sorozattól. Pénteken bajnoki mérkőzés következik Cegléden.

balmaz bbgy hl ok

Az előző szezonban négy alkalommal is játszottunk a Balmazújvárossal, az akkor még NB I.-es alakulattal a bajnokság mellett a Liga Kupában is találkoztunk. Legutóbb áprilisban játszottunk tétmeccset a hajdúságiakkal, akkor Balmazújvárosban 25-21-es vereséget szenvedtünk. A mostani találkozó szorosan indult, az 5. perc végén csak egy találattal vezettünk (2-3), újabb öt perccel később azonban már kétgólos előnyt tudhattunk magunkénak (4-6). Nagyobb különbséget az első negyedóra végére sem sikerült kialakítanunk, a félidő derekán 7-8-as állást mutatott az eredményjelző. Tíz perccel a játékrész vége előtt még őriztük egygólos előnyünket (10-11), ám öt perccel később már a házigazdák vezettek (13-11), és kétgólos előnyüket a sípszóig meg is tudták őrizni, így 14-12-es állásnál vonultak pihenőre a csapatok.

A második játérészben sem sikerült közelebb férkőznünk a balmazújvárosiakhoz, akik a 35. percben 17-15-re, a 40. percben 20-17-re vezettek. Negyedórával a vége előtt is tartották háromgólos előnyüket a vendéglátók (21-18), az 50. percben pedig két találattal vezettek (23-21). Öt perccel a mérkőzés vége előtt ismét háromgólos hátrányban voltunk (26-23), és a hajrában sem tudtunk fordítani, így első mérkőzésünkön, 30-28-as vereség után búcsúzni kényszerültünk a Magyar Kupától. Két nap múlva bajnoki mérkőzésen lép pályára a B. Braun Gyöngyös, akkor Ceglédre utazunk majd.