Négygólos vereséget szenvedett Balmazújvárosban a B. Braun Gyöngyös csapata. Ez azt jelenti, hogy – köszönhetően hazai, hatgólos őszi sikerünknek – pontazonosság esetén is mi vagyunk a jobbak az újvárosiakkal szemben, így biztosan bennmaradunk az élvonalban. A találkozó első tizenöt percében jó játékkal négygólos vezetést dolgoztunk ki, a második negyedórában azonban a hazaiak megfordították a meccs képét, és a szünetben ők voltak előnyben (14-10). A második játékrész kiegyenlített játékot hozott, de hiába tudtuk többször is megközelíteni a házigazdákat, fordítanunk nem sikerült, így vereség lett a vége (25-21).

bbgy balmaz 1210 04

Mikita átlövésgólja volt az első, amely a mérkőzésen esett, ezzel sikerült magunkhoz ragadnunk az előnyt, majd Hudák védésével őrizni is tudtuk. Hegedűs góljával 2-0 volt ide a 4. perc elején, aztán Hudák Henrik büntetőt hárított, így az első öt perc hazai gól nélkül pergett le a meccsből. A 6. perc elején született meg a házigazdák első találata, majd az egyenlítést jelentő másodikat is sikerült belőniük. A 9. percig kellett várni a következő találatra, amit Hegedűs szerzett, ezzel ismét előnyhöz juttatva a mieinket (2-3). Röviddel később Oliveira is beköszönt, majd a hazaiak második hétméteresüket belőtték, fél perccel később pedig Kovacsics Péter is értékesített egyet, visszaállítva a kétgólos vendégelőnyt (3-5). Mikita talpról szerezte a hatodik gyöngyösi találatot, majd Kovacsics a 15. perc elején 3-7-re módosította az állást. A házigazdák időkérés után szépítettek, a 16. perc derekán pedig már csak két góllal voltak lemaradva (5-7). Egy eladott labdával robogott végig a Balmazújváros, a 18. percben pedig egyenlíteniük is sikerült (7-7). Időt kértünk, ami után Hegedűs hiába talált a kapuba, a vonalra lépett, így a hazai csapat támadhatott, és vehette át a vezetést (8-7). A balmazújvárosiak 5-0-s sorozatát Reznicek állította meg (8-8), de Sipeki kiállításával emberhátrányba kerültünk. A 24. percben már 10-8-ra vezettek a házigazdák, aztán egy indítás végén háromra növelték előnyüket. Reznicek szerezte a 9. találatunkat, Sipekit pedig másodszor is kiállították a játékvezetők. A 28. percben büntetőből állította be a 12-9-es állást a hazai gárda, egy perccel a félidő vége előtt pedig már néggyel vezettek (13-9). Loncar lőtte a 10. gyöngyösi gólt, a félidő utolsó találatát pedig büntetőből szerezték a hazaiak, a szünetre 14-10-es előnyt kidolgozva.

Nem indult jól a második játékrészt, a szabálytalanul védekező Hegedűst kiállították a játékvezetők, de a kivédekezett hazai támadás után Oliveira be tudott találni, ezzel 14-11-re módosítva az állást. Loncar góljával lett 14-12, a Hudákot váltó Rózsavölgyi Gergő pedig a 35. percben kapta első gólját (15-12). Visszaállt a négygólos különbség a két csapat között, majd először a mérkőzésen emberelőnybe kerültünk, amit Hegedűs váltott gólra (16-13). Rózsavölgyi Gergő nagyot mentett, de Paul Teodor is jó hatékonysággal védte a hazai kaput. A 40. percben Kovacsics büntetőgóljával zárkóztunk két gólra (16-14), és két percre emberelőnybe kerültünk. Hosszú gólcsend és sok támadásbeli hiba következett mindkét oldalon, majd Hegedűs lőtte a 15. gólunkat, amire szinte rögtön válaszoltak a hazaiak (17-15). Egy balmazújvárosi indításgól után Hegedűs volt eredményes (18-16), a 49. percben pedig ismét hárommal vezettek a vendéglátók (19-16). A 21. hazai gól után időt kértünk, ekkor már ötgólos hátrányban voltunk (21-16). Reznicek faragott belőle egyet, majd Országh Ádám szerzett indításgólt (21-18). Ő szerezte a 19. gyöngyösi találatot is, amire volt válaszuk a hazaiaknak, de nekünk is: Loncar lőtte a 20. vendéggólt (22-20). Három perccel a vége előtt, 23-20-as állásnál hét emberrel támadtunk, de csak kapufáig jutottunk. Egy pereccel a vége előtt még időt kértünk, majd Kovacsics hetesből lőtt gólt (23-21). A döntetlen kiharcolásának reményében kijöttünk emberfogásra, de a hazaik így is betaláltak, majd még egyet közé tettek, ezzel kialakítva a 25-21-es végeredményt.

BALMAZÚJVÁROSI KK – B. BRAUN GYÖNGYÖS 25–21 (14–10)

Balmazújváros, 700 néző.
V.: Medve, Tarnavölgyi

Balmazújváros: Paul – Mateo 2, Stojnovic 3, Balázs S. 1, Simovic 1, Vranac 6 (4), Kekezovity 6. Csere: Jordán 1, Bali, Temesvári, Martínez 1, Rasic 1, Vakhnovich 2, István 1. Edző: Tréki Tamás

Gyöngyös: Hudák – Országh 2, Oliveira 2, Juhász K., Hegedűs 5, Mikita 2, Kovacsics 4 (3). Csere: Rózsavölgyi (kapus), Németh T., Sipeki, Reznicek 3, Duris, Loncar 3, Jóga, Becirovic. Edző: Nigrinyi Tibor

Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3

Nigrínyi Tibor: – Idegenben nagyon nehéz pontokat szerezni, ez ma hatványozottan igaz volt.

Hegedűs Márk: – A jó kezdésnek köszönhetően kisebb előnyt szereztünk, amit nem sikerült megtartani. Nagyon jól küzdöttünk végig, de nem sikerült győznünk.

Tréki Tamás: – Egyik félidőt sem úgy kezdtük, ahogy kellett volna, de a remek védekezésünknek és az ehhez párosuló kapusteljesítménynek köszönhetően sikerült megnyerni a mérkőzést.

Balázs Sándor: – A közönség megérdemelte már a jó teljesítményt tőlünk hazai pályán. A jó védekezésnek köszönhetően megnyertük a mérkőzést.