Egygólos vereség Balmazújvárosban

Egygólos vereséget szenvedett Balmazújvárosban a B. Braun Gyöngyös csapata a Ligakupa legutóbbi fordulójában. A házigazdák néggyel is vezettek, azonban sikerült felállnunk, és ismét nyílttá tennünk a mérkőzést, de a végjátékban nem sikerült az egyenlítés. A Ligakupában a Komló a következő ellenfelünk.

01 bbgy balmaz 1213 1

A találkozó első öt percében mindössze három gól esett, amiből a házigazdák lőttek többet, akik így 2-1-re vezettek. Kiegyenlített játékot hozott a félidő első fele, 10 perc után 4-4 volt az állás, az első negyedóra végén azonban már mi vezettünk (5-6). A 20. percre fordítottak a balmazújvárosiak (9-8), a 25. percben pedig már kettővel vezettek (11-9). A félidő végéig még egyet közé raktak a hajdúságiak, és 15-12-es hazai vezetésnél vonultak pihenőre a csapatok.

A második félidő első öt percében még nem sikerült csökkentenünk a különbséget (19-15), a 38. percben azonban már csak egy volt közte (19-18). A csata ismét kiegyenlítetté vált, és a következő percekben fej-fej mellett haladtak a csapatok: a 45. percben 22-21, az 50. percben 24-22 volt az állás. Öt perccel a vége előtt eggyel vezettek a hazaiak (26-25), és még az utolsó másodpercekben is maradt esélyünk az egyenlítésre. Tizenegy másodperccel a vége előtt 27-26-os állásnál támadhattunk, de sajnos nem tudtunk élni a lehetőséggel, így a Balmazújváros megnyerte a mérkőzést, ezzel megszilárdította első helyét a csoportban. A mieink jövő hét kedden Komlóra utaznak, majd másnap délelőtt ugyanott játszanak a baranyaiakkal.