Egy góllal alulmaradtunk Balmazújvárosban

Balmazújvárosban lépett pályára a B. Braun Gyöngyös a K&H férfi kézilabda liga alsóházi rájátszásának ötödik fordulójában. A találkozó első tíz percében kevés gól esett, az első játékrész derekára azonban kiemelkedő kapusteljesítményünkek és hatékony védekezésünknek köszönhetően hatgólos előnyt tudtunk kidolgozni, amiből a szünetet jelző sípszóig négyet meg is őriztünk, így 12-16-os állásról indult a második játékrész. A mérkőzés második felének legnagyobb részében sikerült tartani az előnyünket, a hajrára azonban a hazaiak lépésről lépésre ledolgozták hátrányukat, és a kiélezett végjátékot követően az utolsó másodpercben szerzett góllal megnyerték a találkozót. Vasárnap a Komlót fogadjuk a rájátszásban.

01 balmaz bbgy net

K&H férfi kézilabda liga, rájátszás. 7-14, 5. forduló

König-Trade Balmazújváros – B. Braun Gyöngyös 26-25 (12-16)

König Rendezvényközpont, 600 néző

V.: Kékes Cs., Kékes P.

König-Trade Balmazújváros: Bagi, Pajkó – Perez 4, Lazic 2, Temesvári J., Korsós, Simovic 3, Tomic, Balázs S. 1, Oláh G. 3 (2), Balda 1, Morva 1, Vranac 2, Hanták, Kekezovity 4, István P 5. Edző: Füzesi Ferenc.

B. Braun Gyöngyös: Hudák, Tamási – Ménfői, Kovacsics P. 1, Nigrinyi, Jovetic, Rédai, Nagy B. 6 (5), Debreczeni, Bali 5, Szalafai, Koller 2, Oliveira 7, Juhász K. 2, Becirovic 1, Sándor Á. 1. Edző: Debre Viktor.

Kiállítások: 4 perc, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 2/2, ill. 6/5.

Hudák-parádéval indult a mérkőzés, kapusunk egymás után négy balmazújvárosi lövést is hárítani tudott, így a negyedik perc derekán Bali lőhette a találkozó első gólját. Jól záró védekezésünknek köszönhetően egészen a 7. percig húztuk kapott gól nélkül, de Sándor Ákos első, valamint Bali Richárd második találatának köszönhetően ekkor már kétgólos volt az előnyünk (1-3). A következő találat a tizedik perc végén esett, sajnos a vendégek szerezték, akik ezzel feljöttek mínusz egyre, majd büntetőből egyenlítettek (3-3). Bali bombájával sikerült visszaszereznünk a vezetést, majd Juhász Károly talált be távolról, így ismét kétgólos volt az előnyünk, miközben lassan letelt az első negyedóra. Kovacsics góljával állt vissza a háromgólos vezetésünk (3-6), majd Juhász második góljával négy gólra nőtt az előnyünk. Balmazújvárosi büntetőt követően vezettünk gyors támadást, a bennmaradó Becirovic pedig megkapta a labdát beállóban, és ha már nála volt, be is lőtte. Koller-gól következett, amivel az addigi legnagyobb különbség alakult ki a 19. percben: 4-9. Újabb hazai találat esett, majd Bali negyedik gólja jelentette csapatunk tizedik találatát (5-10). A vendéglátók kapust cseréltek, akit Nagy Bence hétméteressel avatott fel (6-11). Koller második találatával ismét nőtt a különbség, de a hazaiak válaszolni tudtak, így maradt az ötgólos vezetés (7-12). Oliveira is feliratkozott a góllövők közé, így ötgólos előnyünket még öt perccel a félidő vége előtt is őriztük. Gyorsan három gólra olvadt az előnyünk, majd emberelőnybe kerültünk, amit Nagy Bence és Oliveira góljaival 2-0-ára megnyertünk, így két perccel a játékrész vége előtt visszaállt az ötgólos vendégelőny. A hátralévő időben két hazai gól még belefért, amira Oliveira válaszolt, így 12-16-os állásnál, négygólos előnnyel vonulhattunk pihenőre.

Nagy Bence büntetőből szerzett találata volt a második félidő első gólja, amit egy hazai találat követett. Váltottunk a kapuban, Hudák helyére Tamási jött be. Oliveira negyedik találatát szerezte, amivel ismét öt gól volt ide három perccel a játékrész kezdete után (13-18). Nagy Bence harmadik büntetője kimaradt, így a vendégek egy góllal közelebb kerültek, Ménfői kiállításával pedig eggyel kevesebben maradtunk a pályán. Bali így is gólt szerzett, ez volt az ötödik találata. Nagy Bence negyedik hetesével 20-15-re vezettünk, és Tamási védésének köszönhetően ezt őrizni is tudtuk egészen a 39. percig. Akkor Perez talált be, amivel 16-20-ra módosult az állás. Pályára lépett Szalafai Gábor, Juhász Károly pedig hatalmas kapufát lőtt. A 40. perc végén emberelőnybe kerültünk, a két perc alatt azonban egyik csapat sem szerzett gólt. Egy kimaradt ziccer után ismét a hazaiak voltak eredményesek, s ismét csak hárommal vezettünk, amikor még több mint negyedóra volt hátra a mérkőzésből (17-20). Oliveira visszaállította a négygólos gyöngyösi előnyt, de a vendégeknek megvolt a válasza (18-21). Nigrinyi harcolt ki büntetőt egy már-már elveszett labdával, így Nagy Bence visszaállíthatta a négygólos vezetésünket. A hazaiak ismét közelebb férkőztek, azonban Tamási óriási védéssel akadályozta meg, hogy két gólra olvadjon a különbség (19-22). Debre Viktor hiába kért időt, a huszadik percben bekövetkezett, amit addig sikerült elkerülnünk: két gólra zárkóztak a hazaiak (20-22). Jovetic lépett pályára, de ő sem tudott új lendületet adni támadójátékunknak, így az 53. percben egyetlen gólra csökkent a különbség a csapatok között (21-22). Oliveira hatodik gólja nagyon fontos pillanatban esett, hat és fél perccel a meccs vége előtt ismét kétgólos volt az előnyünk (21-23). Tamási védése után megint Oliveira volt eredményes, aki visszaállította háromgólos vezetésünket, miközben már csak négy és fél perc volt hátra a találkozóból. Egy perccel később ismét csak eggyel vezettünk (23-24), amikor Debre Viktor időkérése állította meg a játékot. Juhász Károly harcolt ki büntetőt, amit Nagy Bence értékesített (23-25). Jött a hazai válasz, 2:15 volt hátra a találkozóból, amikor egy kimaradt lehetőség után a hazaiak az egyenlítésért támadhattak, ráadásul eredményesen (25-25). Elvesztettük a labdát, a vendéglátók fél percig támadhattak a győzelemért, az utolsó másodperben pedig ki is harcolták, így nagy csatában maradtunk alul. Vasárnap hazai pályán a Komló ellen javíthatunk.