Balmazújvárosban lépett pályára a B. Braun Gyöngyös csapata a K&H Liga 22. fordulójában. Egy éve, 2015. februárjában tudtunk nyerni legutóbb a hajdúságiak ellen, így már csak ezért is komoly tétje volt a szombati találkozónak. Arról nem is beszélve, hogy a felsőházi reményeink életben tartásához óriási szükségünk volt a két pontra. A mérkőzésre a szurkolói busznak is köszönhetően mintegy ötven gyöngyösi drukker kísérte el a csapatot, amely szoros, fordulatos meccsen végig koncentrálva nyert 24-21-re.

01 balmaz bbgy 16 01

K&H Férfi Kézilabda Liga, 22. forduló

König-Trade Balmazújváros – B. Braun Gyöngyös 21-24 (11-10)

2016. 02. 20.

König Rendezvényközpont, 650 néző

V.: Bacs J., Bóna Sz.

Balmazújváros: Bagi I., Paul Teodor – Perez N. 5, Lazic 1, Temesvári J. 1, Korsós, Tomic, Balázs S. 1, Oláh G. 1 (1), Balda 2, Morva 1, Vranac, Hanták 4 (3), Kekezovity 2, Horváth D. 1, István P. 2. Edző: Füzesi Ferenc.

B. Braun Gyöngyös: Hudák, Tamási – Sándor Á., Ménfői 2, Kovacsics 1, Nigrinyi, Jovetic 1, Rédai, Nagy B. 5 (5), Debreczeni 2, Marczinkó, Bali 5, Szalafai, Koller 1, Oliveira 7, Juhász K. Edző: Debre Viktor.

Hétméteresek: 6/4, ill. 5/5.

Kiállítások: 12, ill 12 perc.

Debre Viktor: – Szenzációsan játszott a csapatom, megérdemelten szereztünk nagyon fontos két pontot egy jó csapat ellen. A recept ugyanaz volt, mint a Vác ellen: kiváló kapusteljesítmény, hatékony védekezés és eredményes támadójáték. Szerezhettünk volna több lerohanásgólt, de nem vagyok elégedetlen.

A házigazdák kezdték a mérkőzést, mi Tamási, Kovacsics, Bali, Koller, Debreczeni, Oliveira, Ménfői összeállításban védekeztünk. Az első két támadás eredménytelenül zárult, de miután a balmazújvárosiak második lehetőségüket sem tudták gólra váltani, Oliveira megszerezte a mérkőzés első találatát, majd két perccel később a másodikat is, így az első öt percet mi nyertük (0-2). Közel hat percet kellett várni az első hazai gólra, majd még egyet az egyenlítésre (2-2), a korábban szép bravúrt bemutató Tamási lábáról ezúttal balszerencsésen pattant a kapuba a labda. A nyolcadik perc derekán emberelőnybe kerültünk, amit Ménfői révén sikerült gólra váltanunk (2-3). Tamási védése után gyorsan vezettünk támadást, Oliviera ellen szabálytalankodtak, amit a játékvezetők újabb kiállítással büntettek, így közel egy percig kettővel többen voltunk a pályán. Nagy Bence értékesített büntetőjével újra kettő volt közte (2-4), amikor Kovacsics Pétert is kiküldték a játékvezetők. Nagy Bence újra a hétméteresvonalra állhatott, és ezúttal sem hibázott (2-5). Tamási újabb védése után a kiegészült házigazdák gólt szereztek, így két gólra zárkóztak fel. Mi is kiegészültünk, és sikerült hatástalanítanunk a hazaiak támadását, kevéssel később pedig Tamási egy ziccert is hárított. Sajnos gólt szereznünk nem sikerült, így maradt a kétgólos vezetés. Egészen addig, míg a hazaiak büntetőből fel nem zárkóztak egy gólra, majd ki nem egyenlítettek az első negyedóra végén (5-5). Egy eladott labdával Temesvári robogott végig a pályán, és szerezte meg a vezetést a hazaiaknak (6-5). Ménfői egyenlített egy szép szélsőgóllal, de rögtön jött a válasz az újvárosiaktól (7-6). Nagy Bence harmadik hétméteresét is belőtte, tapadtunk a házigazdákra. Debre Viktor időkérése után kimaradt a lehetőségünk, azonban a hazaiaknak sikerült élniük vele, így visszavették a vezetést. A 21. perc elején emberelőnybe kerültünk, de csak egy bő perccel később sikerült élnünk a lehetőséggel, és Kovacsics révén egyenlítettünk (8-8). Szerencsés góllal vezetett újra a Balmazújváros, amely a négygólos Perez vezérletével még egyet közé tudott tenni (10-8). Pontatlan lövéseink miatt a vendégek tovább növelhették a különbséget (11-8), mire Oliveira szerzett egy gólt. Időt kértek a hazaiak, de Tamási védett, így felzárkózhattunk egy gólra (11-10). Ménfőit kellett ápolni, majd Debreczenit állították ki a játékvezetők. A remek formában játszó Tamási újabb nagy védést mutatott be, de támadásban nem voltunk eredményesek, így a félidő végére maradt a 11-10-es hazai vezetés.

01 balmaz bbgy 16 02

Mi kezdtük a második félidőt a frissen beállt Rédaival a sorainkban. Nagy Bence büntetőt harcolt ki, majd be is lőtte, ezzel sikerült egyenlítenünk (11-11). Debreczenit másodszor is kiállították a játékvezetők, akik másodpercekkel később Rédait is kiküldték, és hétméterest ítéltek a hazaiak javára. Hudák Henrik állt be a büntetőre, és meg is fogta, így maradt azt egyenlő állás, de még bő egy percig kettős emberhátrányban kellett játszanunk. Oliveira azonban így is betalált, ezzel pedig újra vezettünk (11-12). Tamási védett, majd Kovacsics szerzett labdát, közben pedig kiegészültünk. Oliveira büntetőt harcolt ki, ráadásul a hazaiak legjobbja, Perez két percre le kellett, hogy üljön a kispadra. Nagy Bence ötödik hétméteresét is belőtte, kettővel vezettünk. Egy hazai gól után Debreczeni állította vissza a kétgólos vendégelőnyt (12-14). Most Kekezovity tartotta a hazaiakat, ismét betalált, így megint csak egy volt közte. Oliveira szerzett újabb gólt, a hazaik pedig büntetőből zárkóztatták magukat (14-15). A 14. perc elején Rédai második kétpercesét kapta, az emberlőnyben támadó hazaiak pedig kiegyenlítettek. Bali első góljával ismét nálunk volt a vezetés, ráadásul kiállítottak egy játékost a vendéglátóktól, így egy percig öt az öt ellen, majd egy percig emberelőnyben játszhattunk. A hazaiak büntetőt lőhettek, amibe jócskán beleért Hudák, a labda mégis becsorgott (16-16). A visszatérő Perez megszerezte a vezetést az újvárosiaknak, majd Oliveira egyenlített. Bali révén vettük vissza a vezetést, majd a labdát szerző Debreczeni góljával 17-19-re módosítottuk az eredményt. A hazaiak időt kértek, majd – csakúgy, mint az első félidőben – Tamási húzta keresztül a számításaikat. Sajnos támadásban ziccert hibáztunk, így a hazaiak egy gólra zárkóztak. Irányítóba Jovetic, beállóba Sándor Ákos érkezett, gólt pedig Bali szerzett (18-20). Hudák ismét hétméterest hárított, Jovetic pedig háromgólosra növelte a gyöngyösi előnyt (18-21). Belemenést ítéltek a játékvezetők, újból mi jöhettünk, de nem sikerült még egyet közétennünk. Újabb időkérés következett a házigazdák részéről, gól azonban nem követte az egyperces taktikai szünetet. Háromgólos előnnyel kezdhettük az utolsó öt percet, vezetésünk azonban kétgólosra olvadt, Debreczeni pedig harmadik kétperces büntetését kapta, így végleg el kellett hagynia a játékteret. Bali góljához egy csipetnyi szerencse is kellett, de ez is egyet ért, így három és fél perccel a vége előtt ismét meg volt a háromgólos előny (19-22). Hiába szereztek labdát a hazaiak, Koller lefülelte az indítást, így a plusz négyért támadhattunk, miközben csak két perc volt hátra. Oliveira a 23. gólunkat szerezte, ezzel eldőlni látszott a találkozó. Tamási védése után ez egyértelművé vált, egy év után tudtunk újra nyerni a Balmazújváros ellen. Debre Viktor időkérését követően belefért még egy gól itt is, ott is, de már zúgott a „szép volt, fiúk” a gyöngyösi szurkolóktól. Időn túli hetessel zárult a találkozó, bent volt, a végeredmény: 21-24.