Balmazújvárosban lépett pályára a férfi kézilabda NB I. alsóházi rájátszásának hatodik fordulójában a B. Braun Gyöngyös csapata. A mieink a play-off első mérkőzésén hazai pályán legyőzték a balmazújvárosiakat, és az azt követő két meccsen is győztesen jöttek le a pályáról. Azóta azonban a legutóbbi két találkozót elvesztettük. Az immár Debre Viktor által vezetett gyöngyösi legénység jól kezdte a mérkőzést, és sokáig vezetett a Balmazújváros otthonában, de az első félidő derekán a hazaiak átvették a vezetést, és a játékrész végén is ők álltak jobban (12-10). A második félidőben sem tudtunk fordítani a mérkőzés képén, és a hazaiak végül három góllal megnyerték a meccset, így az alapaszakasz után a rájátszásban is behúzták a két pontot a hazai meccsükön. Mivel a Mezőkövesd egy góllal legyőzte a PLER gárdáját, így az előnyünk egyetlen pontra csökkent az alsóházi tabella élén. A találkozóról élő, szöveges tudósítással jelentkeztünk.

V.: Andorka M., Bán T.

Balmazújváros: Pajkó, Knezevich – Mekaru 6 (3), Temesvári J., Dzono 5, Korsós Á., Oláh T., Mateo 2, Kovacech, Bali 3, Hajdu T. 1, Curuvija 4 (2), Horváth D., Dolic, István P. 1, Balázs S.

Vezetőedző: Füzesi Ferenc

B. Braun Gyöngyös: Hudák, Tamási – Sándor Á., Frey, Iváncsik Á., Czina, Bakos Gy., Varsandán M. 2, Tóth Á., Hajdu G. 1, Nagy B. 1, Debreczeni 3, Marczinkó 4, Szalafai 2, Koller 5 (3), Simon B. 1.

Vezetőedző: Debre Viktor

Kiállítások: 6, ill. 8 perc.

Büntetőből: 7/5, ill. 5/3.

Értékelés:

Debre Viktor: – Nagyon hasonló volt a múltkori mérkőzésünkhöz, a fiúk most is küzdöttek, akartak, de a támadójátékunk katasztrofálisan gyenge volt. Tizenkilenc góllal nem lehet mérkőzést nyerni. A védekezésünk kezd összeállni, ma kapusteljesítményünk is volt, de a támadásunk katasztrófa volt, ezen még sokat kell dolgoznunk.

1-5. perc:  A hazaiak kezdik a mérkőzést, a védekező csapatunk: Szalafai, Marczinkó, Czina, Debreczeni, Bakos és Varsandán. A kapuban Hudák kezd. Hudák védése után Koller szerez gólt, vezetünk (0-1). Bali Richárd válaszol (1-1). Kis híján eladjuk a labdát, de Simon Bence összekaparja, és bejátssza Debreczeninek, aki elpörgeti a kapus lába mellett (1-2). Dzonótól jön a válaszgól (2-2). Varsandán Milán góljával ismét vezetünk, de Dzono újra válaszol (3-3).

6-10. perc: Iváncsik büntetőt lőhet, de kimarad. Mekaru lövése száll mellé, így mi jöhetünk, Marczinkó pedig belövi (3-4). Curuvija egyenlít (4-4). Debreczeni kerül helyzetbe, de Knezevich véd, Mekaru pedig büntetőből szerez gólt, ezzel a meccsen először vezetnek a hazaiak (5-4). Koller büntetőből egyenlít (5-5). Labdát szerzünk, de nem tudjuk végig vinni. Lerohan a Balmaz, de Hudák véd.

11-15. perc: Kimarad a balmazújvárosi helyzet, Debreczeni révén pedig visszavesszük a vezetést (5-6). Hudák kapufára tolja az újabb hazai próbálkozást, mi jöhetünk. Simon Bence büntetőt harcol ki, ismét Koller áll a hetesvonalra, és ezúttal sem hibázza el (5-7). István Péter egy kippatanót lő fel a léc alá (6-7).

16-20. perc: Eladjuk a labdát, de visszaszerezzük, Szalafai lövését azonban védi Knezevich. Kivédekezzük, mi támadunk. A játékvezetők támadó szabálytalanságot látnak, ezért elveszik tőlünk a labdát. A Balmazújváros hetest harcol ki. Mekaru lövését Hudák kirúgja. Javít a japán, labdát szerez, és végig is megy vele, aztán átejti Hudák fölött (7-7). Elveszítjük a labdát, a hazaiak pedig élnek a lehetőséggel, és megint vezetnek. (8-7).

21-25. perc: Most Nagy Bence irányít, de megint elveszítjük a labdát, így Mekaru újabb gólt szerezhet (9-7). Marczinkó szép nagy gólt lő (9-8), majd labdát szerzünk. Frey az irányító, Sándor Ákos pedig a beálló. Marczinkó lövése mellé száll. Jól védekezünk, Hudák védése után pedig mi támadhatunk. Debre Viktor időt kért. Hat és fél perc a hátralévő idő. Szalafai átlövésből egyenlít (9-9). Czinát kiküldik a játékvezetők. Dzono váltja gólra az emberlőnyt (10-9).

26-30. perc: Támadó szabálytalanság miatt ismét elveszik tőlünk a labdát. Hudák véd, mi jövünk. Nagy Bence talpról elengedett lövése talál utat a kapuba (10-10). Két gólt lőttünk emberhátrányból. Három perccel a félidő vége előtt büntetőhöz jutnak a vendéglátók. Mekaru fejre pörgeti Hudáknak, gól (11-10). Sándor Ákos vonalra lép, a gól nem érvényes. A hazaiak másfél perccel a vége előtt időt kérnek. Sándor Ákost kétperces kiállítással büntetik a játékvezetők. Megszerezzük a labdát, de Simon Bence belemegy, így a hazaiak még támadhatnak egyet. Időn túli szabaddobás lesz a vége, Mekaru lövése bapattan a falunkról (12-10). Innen folytatjuk.

0404 balmaz bbgy10

31-35. perc: Emberhátrányban, de támadással kezdjük a második félidőt. Sajnos Marczinkó bejátszása nem jó Sándor Ákosnak, így jöhetnek a hazaiak. Kínaival próbálkozik a Balmaz, de eredménytelenül, nálunk a labda. Közben kiegészültünk. Simon Bence szerzi a félidő első gólját (12-11). Dzono átlövésgóljával 13-11, de Varsandán gyorsan válaszol (13-12). Jól blokkolunk, megszerezzük a labdát, Koller pedig gólt szerez (13-13).

36-40. perc: Bali Richárd nagy lövést enged el talpról, nem is tudjuk védeni (14-13). Debreczeni lőhet hat méterről, de lövése elakad a kapusban. A megszerzett labdával a Balmazújváros gyorsan eljut a kapunkig, és Nikola révén gólt szerez (15-13). Megint elveszítjük a labdát. Büntetőt harcolnak ki a hazaiak, Mekaru belövi (16-13, az eddigi legnagyobb különbség). Újabb rossz passz, elveszítjük a labdát. Dzono lövése fölé száll, a megszerzett labdával végigrobogunk, de szabálytalanság miatt a játékvezetők belefújnak.

41-45. perc: Debreczeni lő gólt, Balázs Sándort pedig kiküldik a játékvezetők (16-14). Bali újabb góljával ismét háromgólos a hazaiak előnye (17-14). Támadásban eredménytelenek voltunk, jön a Balmaz megint. A kapunkban Hudákot Tamási váltotta, aki rögtön be is mutat egy védést. Sajnos eladjuk a labdát, de Tamási ismét védeni tud. A rohanást Debre Viktor időkérése állítja meg. Gólt sajnos megint nem tudunk szerezni. A vendéglátók helyzete is kimarad. Hosszan támadunk, Hajdu Tamás pedig közben szabálytalankodik, ezért két percre le kell, hogy üljön. Marczinkó nagy góllal fejezi be a támadást (17-15).

46-50. perc: Mateo szerez újabb gól emberhátrányból (18-15). Amott Knezevich véd. Büntetőt harcol ki a Balmazújváros, Mekaru ezúttal Tamásinak lövi, aki kivédi. A labda azonban marad a hazaiaknál, és újabb hetes következik. Ezúttal Curuvija jön, aki nem hibázz el (19-15). Újabb eladott labda után jönnek a vendéglátók. Hajdu Tamás lövi a huszadik góljukat, a hazai közönség pedig ünnepel (20-15). Debre Viktor időt kér.

51-55. perc: Koller büntetőből szerez gólt (20-16). Labdát szerzünk, Szalafai megy vele végig (20-17). Újabb labdaszerzés, jöhetünk. Hajdu Gábor is a pályán, helyzetbe azonban Varsandán Milán kerül. Sajnos kimarad. Bakos György kétperces büntetést kap. Hetest ia kaptak a hazaiak, Curuvija lőtte be Tamásinak (21-17). Hajdu Gábor góljával 21-18, de nem érünk vissza időben, így Curuvija gyorsan újabb gólt szerez (22-18).

56-60. perc: Knezevich védése után ismét a vendéglátóknál a labda. Czina második kétpercesét kapja. Füzesi Ferenc időt kér, mikor a bírók keze már passzívat jelzett. Két és fél perc van hátra a meccsből. Tamási védésének köszönhetően megszerezzük a labdát. Curuvija két percre kiáll, és már nem jöhet vissza. Eladjuk a labdát. Visszaszerezzük, Marczinkó még lő egy gólt, de így is vereség a vége (22-19). Mivel a Mezőkövesd egy góllal legyőzte a PLER gárdáját, így az előnyünk egyetlen pontra csökkent az alsóházi tabella élén.