Nagy küzdelmet hozott a hatodik helyért küzdő együtesek csatája a kézilabda NB I. 20. fordulójában. A Balatonfüred az életbenmaradásért harcolt, míg a mieink a Balaton partján bebiztosíthatták volna hatodik pozíciójukat, és a saját kezükbe vehették volna a sorsukat. Sajnos ez nem sikerült, a Balatonfüred három góllal jobbnak bizonyult a B. Braun Gyöngyösnél.

DSC 0259(640x428)

Nagy volt a küzdelem a pályán. (Fotó: Pifkó Tamás)

Pedig az előjelek kedvezőek voltak. A mieink az FTC-PLER ellen aratott győzelemből és a Pick Szegeddel szemben tanúsított tisztes helytállásból meríthettek erőt, nagy volt a várakozás és az optimizmus a csapaton belül. A mérkőzést a belázasodott Szalafai Gáboron kívül mindenki egészségesen várta. Szalafai betegsége miatt Kotormán Attila is játékra jelentkezett, és sokáig jól tartottuk magunkat a Balaton Szabadidőközpontban. A B. Braun Gyöngyösnek mintegy 80-100 drukker szorított hazai pályán, akik vagy a Gyöngyösi Kézilabda Klub által biztosított ingyenes szurkolói busszal érkeztek, vagy autóval utaztak az alapszakasz utolsó idegenbeli mérkőzésére. A mérkőzés első perceiben már látható volt, hogy küzdelmes lesz a találkozó, ötször hatvan másodperc alatt sem sikerült a csapatoknak bevenni az ellenfél kapuját. Az első gól végül a hatodik percben balatonfüredi oldalon született, majd a mérkőzésen tíz gólg jutó Szabó Péter kezdte meg a gólgyártást. Az első játékrész feléig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd kétgólos előnyt dologoztunk ki: 3:5-öt, majd a büntetőket biztos kézzel értékesítő Gazdag Tibor találata után 4:6-ot is mutatott az eredményjelző. Ekkor megtört a lendületünk, a Balatonfüred gyors gólokkal felzárkózott, és a vezetést is átvette (7:6). A folytatásban Zdolik Bence vezérletével tovább növelték az előnyüket a fürediek, és 10:6-ra elhúztak. A hátrányból a félidő végéig egy gólt sikerült ledolgozni, így 16:13-nál vonulhattak pihenőre a csapatok.
A második játékrészt emberelőnyben kezdték a fekete vendégmezben játszó mieink, azonban közelebb férkőzni nem sikerült a Balatonfüredhez. A hazaiak volt, hogy öt góllal is elhúztak, és szinte végig négygólos különbségen tartották a keményen küzdő gyöngyösi alakulatot. Bakos Dávid, Tamási Zsolt és Doros Ákos is pályán volt a második játékrészben, azonban a szigorú füredi falon továbbra sem találtuk a rést. Az utolsó másodpercben esett találattal végül három gólra sikerült felzárkózni, így az első félidei különbség maradt a végére is: a Balatonfüred 28:25-ös győzelmet aratott, ezzel pedig életben tartotta reményeit a felsőházi rájátszásra. A következő feladat adott: március 1-én hazai pályán le kell győzni a Csurgót, és akkor – ha a Füred bravúrt ér is el a Szeged ellen – megvan a hatodik hely.

Nagy Károly: Kicsit öszzezavarodtunk Szalafi kiesése miatt, így Kotormán Attilára az eredeti terveinkkel ellentétben védekezésben is hárultak feladatok. Azt hittem, hogy ez egy semleges pályás mérkőzés lesz, de ez minden volt, csak semleges pálya nem. A Balatonfüred az utolsó szalmaszálat is próbálja megragadni a hatba kerüléséhez, ami tiszteletre méltó. A legnagyobb gond az volt, hogy olyan átlövésgólokat kaptunk, amilyeneket nem lett volna szabad: Zdolik Bence tíz-tizenegy méterről lőtt góljai megpecsételték a sorsunkat. A lehetsőégeink ennek ellenére megvoltak, de mihelyt előnybe kerültünk, abban a pillanatban megállítottak bennünket. Semmi sincs veszve, megpróbálunk a jövő héten otthon javítani.