Balatonfüreden sem volt megállás
| Kategória: Híreink

Balatonfüreden folytatta győzelmi sorozatát a HE-DO B. Braun Gyöngyös csapata. Farkasaink a K&H liga 22. fordulójának mérkőzésén az első és a második félidőben is öt góllal léptek el ellenfelüktől, a hazaiak azonban mindkét hajrában nyílttá tudták tenni a találkozót, így a végén nagy izgalmak közepette szereztük meg sorozatban ötödik győzelmünket.

Tizennégy játékossal érkezett Balatonfüredre a HE-DO B. Braun Gyöngyös farkasfalkája, amely a Balaton partján is folytatni szerette volna négy mérkőzés óta tartó győzelmi sorozatát. Ubornyák góljával indult a találkozó, majd a házigazdák egyenlítése után gól gólt követett, és bár néhány hiba is tarkította a játékunkat, Varsandán ás Bodor találatával a 6. perc végén 3-3 volt az állás. Bő öt percet kellett várni a következő gólra, Hegedüs révén volt 4-4 az állás, majd Bodor góljával vezettünk, Hegedüs és Gráf találata után pedig már két gól volt az előnyünk (5-7). A 20. percben Bodor növelte tovább az előnyünket, a hazaiak pedig 6-9-es állásnál időt kértek. Egy büntetővel ugyan átmenetileg közelebb férkőztek a házigazdák, azonban Bodor, Varsandán és Lakosy gondoskodott róla, hogy az előnyünk ne csak visszaálljon, hanem növekedjen is, és a 25. percben már öttel vezettünk (8-13). A 28. percre három gólra olvadt az előnyünk, 10-13-as állásnál Bíró Balázs időkérése állította meg a játékot. A hajrá sajnos a balatonfüredieknek sikerült jobban, akik a dudaszóig egy gólra csökkentették hátrányukat, és hat perc alatt 8-13-ról 12-13-ra zárkóztak.

Sajnos a második játékrészben is folytatódott a füredi felzárkózás, Bősz két lövésünket is védte, így a hazaiak a 33. percre egalizálni tudtak (13-13). Majd’ tíz játékperc után sikerült újra gólt szereznünk: Ubornyák révén vettük vissza a vezetést, de a játék újra kiegyenlítetté vált, és gól gólt követett: Ubornyák és Schmid találatai után 15-15 volt az állás. Innen a mi perceink következtek, Jaros és Bodor hátukra vették a csapatot, és a 40. perc elejére ismét néggyel vezettünk (15-19). Gráf, majd Ubornyák volt eredményes, és az utolsó negyedóra kezdetén már hat volt ide (15-21). A fürediek ismét közelebb zárkóztak (17-21), de Gráf és Ubornyák góljai után megint öttel vezettünk (18-23), mikor már csak tíz perc volt hátra a mérkőzésből. Az első félidő hajrája kezdett megismétlődni, ezért bő hét perccel a vége előtt, 20-23-as állásnál Bíró Balázs időt kért. Emberhátrányba kerültünk, a Balatonfüred pedig csakúgy, mint az első félidő hajrájában, most is egy gólra tudott zárkózni: 22-23 volt az állás öt perccel a vége előtt. Gráf hetesével lett 22-24, a hazaiak pedig két és fél perccel a vége előtt időt kértek. Jaros lőtte a 25. gólunkat, de megnyugodni nem tudtunk, az utolsó fél percben mínusz egyre zárkóztak a hazaiak (24-25). Tíz másodperc volt hátra, amikor Bíró Balász időt kért, és Schmid révén még sikerült egy gólt szereznünk, ezzel bebiztosítva sorozatban ötödik győzelmünket: 24-26 arányban nyertünk Balatonfüreden.

Farkasaink egy hét múlva hazai pályán folytatják a NEKA fiataljai ellen.

K&H férfi kézilabda liga, 22. forduló
Balatonfüredi KSE – HE-DO B. Braun Gyöngyös 24-26 (12-13)
Balatonfüred, 400 néző
V.: Kiu Gábor, Kiu Tamás

Balatonfüred: Bősz, Andó (kapusok), Kemény 1, Kovács B., Sretenovic, Varga 7, Bóka 3, Szmetán, Németh 3, Szöllősi 1, Sikosek, Kljun 2, Malinovic 1, Hornyák 5 (3), Szűcs 1, Brandt. Edző: György László.

Gyöngyös: Tomic, Podoba, Gyánti (kapusok), Ubornyák 4, Jaros 3, Varsandán 3 (3), Hegedüs 2, Lakosy 1, Bodor 7, Schmid 2, Edwards, Gráf 4 (3), Jóga, Pietruszko. Edző: Bíró Balázs

Kiállítások: 6, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 7/6.