Az Orosháza elleni győzelem után Balatonfüreden lépett pályára a B. Braun Gyöngyös csapata az élvonalbeli férfi kézilabdabajnokságban. Jovetic és Becirovic érkezése lendületet adott a sérülések által tizedelt együttesünknek, de így is tudtuk, hogy nem lesz könnyű dolgunk, ha győzni szeretnénk a Balaton partján.

01 bfured bbgy 2015 02

Fotó: Magyari Máté

Férfi kézilabda NB I. 12. forduló

Balatonfüredi KSE – B. Braun Gyöngyös 26–15 (13–6)

Balatonfüred, 600 néző.
V.: Bonifert, Oláh

Balatonfüredi KSE: Fazekas (kapus), Gábori 4, Petrovszki 2 (1), Szöllősi B. 5 (2), Bánhidi 1, Zdolik, Bóka 1. Csere: Rózsavölgyi (kapus), Gerdán, Németh B., Győri M. 2, Törteli 1, Déber 1, Ligetvári 2, Kasparek 4, Kemény 3.
Vezetőedző: Csoknyai István

B. Braun Gyöngyös: Hudák (kapus), Catalina 1, Szalafai, Becirovic, Koller 3, Debreczeni 1, Nigrinyi 4. Csere: Holló M., Tamási (kapusok), Sándor Á. 2, Ménfői, Jovetic 1, Rédai, Nagy B. 2, Bali 1, Tóth G.
Vezetőedző: Debre Viktor

Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 1/0

Hazai találattal indult a találkozó, az első gólunkra hat percig kellett várni. Szerencsére a mérkőzés első perceiben a Balatonfüred is óvatosan játszott, így nem tudtak nagyobb előnyre szert tenni. A 10. percre azonban már 4-1-es hazai előnyt mutatott az eredményjelző, amikor Debre Viktor időt kért. Ekkor lépett pályára először Jovetic, a beálló poszton pedig Sándor Ákos váltotta Debreczeni Dávidot. Gólt azonban így sem tudtunk dobni, a házigazdák így az első negyedóra végén már 8-1-re vezettek. Debre Viktor második időkérését követően Debreczeni mellé Nigrinyi is feliratkozott a góllövőink közé, majd egy Hudák-védésnek köszönhetően emberelőnyből ismét betalált (9-3). A negyedik gólunkat is Nigrinyi szerezte, majd emberhátrányba kerültünk, amit nem tudtunk kihúzni kapott gól nélkül (10-4). Újabb kapott gól után Bali szerezte meg az ötödik gólunkat, és egy kiállítást is kiharcolt, így újabb két percig emberelőnyben kézilabdázhattunk. 11-6-os állásnál, négy perccel a félidő vége előtt a fürediek kiegészülésének pillanatában Sándor Ákost állították ki a játékvezetők, majd amikor az emberelőnyüket a házigazdák gólra váltották, Joveticet is kiküldték. A kettős emberhátrányt kihúztuk kapott gól nélkül, ráadásul egy perccel a félidő vége előtt Hudák büntetőt hárított. Ennek ellenére a játékrész utolsó találatát a fürdeiek szerezték, és 13-6-os állásnál vonulhattak pihenőre.

01 bfured bbgy 2015 03

Az első játékrészhez hasonlóan a második félidő is füredi góllal indult, majd egy újabb találattal a házigazdák kilencgólos előnyre tettek szert (15-6). Tamási megakadályozta, hogy a differencia tízgólosra nőjön, ehhez azonban Jovetic szabálytalannak ítélt mozdulatára is szükség volt, így emberhátrányban kellett folytatnunk. A büntető kimaradt, de a tízgólos különbséget kicsit később sikerült kialakítania a házigazdáknak (18-8), amikor Debre Viktor ismét időt kért. A támadójátékunkba egyre több pontatlanság csúszott, így a különbség tovább nőtt. Fazekas az egész mérkőzésen remek formában védett, több ziccert is hárított, ezzel pedig megakadályozta, hogy közelebb férkőzzünk (20-10). Hat és fél perccel a mérkőzés vége előtt már tizenkét gól volt a különbség (13-11), támadásban pedig egyre többet hibáztunk. Szalafai egy labdáért vetődve szenvedett slrülést, ezért le kellett jönnie a pályáról, majd Holló Márk hetesvédése okozott egy kis örömöt a gyöngyösi szurkolóknak. Sokáig nem maradt azonban az arcunkon a mosoly, hiszen a különbség továbbra is tizenkét gólos volt (25-13). Tízen belülre sajnos nem tudtunk kerülni, a végeredmény 26-15, súlyos vereséget szenvedtünk.