Balatonfüred – B. Braun Gyöngyös 27-24

Nagy csatát hozott a B. Braun Gyöngyös balatonfüredi vendégjátéka a férfi kézilabda NB I. 14. fordulójában. A mieink az első félidőben végig vezetve háromgólos előnnyel vonulhattak a szünetre, a második játékrész első hét percében azonban a sok technikai hibát kihasználva a házigazdák talpra álltak, és egyenlítettek, majd a vezetést is megszerezték. Lényegesebb változást a hazaiak egyik legjobbja, Szöllősi piros lapos kiállítása hozott a játékba, azonban nem tudtuk kihasználni a közel tíz percig eredménytelen hazaiak zavarodottságát, és végül háromgólos vereséget szenvedtünk. A találkozóról élőben tudósítottunk.

1118 bfured bbgy 1

Fotó: Magyari Máté

Férfi kézilabda NB I., 14. forduló

Balatonfüredi KSE – B. Braun Gyöngyös 27-24 (14-17)

Ifjúsági: 26-18

2014. 11. 18., Balaton Szabadidőközpont

V.: Kékes Cs., Kékes P.

Balatonfüred: Borbély, Székely – Gerdán 1, Németh B. 1, Juhász K., Bánhidi, Szöllősi B. 8 (2), Vilovski 4, Vasvári, Ligetvári, Gábori, Faluvégi 3, Zdolik 3, Grigoriev 2, Iváncsik T. 4 (1), Kovacsics 1.

Vezetőedző: Csoknyai István

B. Braun Gyöngyös: Hudák, Holló M., Tamási – Sándor Á. 2, Iváncsik Á. 4 (3), Dr. Czina, Bakos Gy., Varsandán M. 5, Tóth Á., Hajdu G. 3, Nagy B., Debreczeni 2, Marczinkó 5, Szalafai 2, Koller, Simon B. 1.

Vezetőedző: Gulyás István

Kiállítások: 8, ill. 4 perc.

Büntetőből: 5/3, ill. 3/3.

Gulyás István: – Nagyon küzdelmes meccs volt. Az első félidőben parádésan játszottunk, de sajnos a második félidő első hét percében egy rövidzárlat miatt labdát tömegét szórtuk el, amit a Füred kihasznált. Ki kellett kérnem mindkét időt, és onnantól tartani tudtuk magunkat. A játékosaimat tisztelet és becfsület illeti a küzdeni tudásért, bízom benne, hogy ma léptünk előre, és utol fogjuk érni magunkat.

1-5. perc: Mi kezdjük a találkozót, Szalafai – Marczinkó – Simon – Debreczeni – Hajdu – Varsandán összeállításban állunk föl, a kapuban ezúttal Tamási Zsolt kezd. Kis híján elveszítjük a labdát, de Varsandán szemfülességének köszönhetően mi szerezzük a találkozó első gólját, majd Tamási mutat be védést a kapuban. Amott Székely is véd, így egyenlítési lehetőség nyílik a házigazdák előtt, amivel élnek is (1-1). Simon Bence kapufás góljához egy kis szerencse is kellett, de ez is egyet ér (1-2). Nem tudjuk megtartani a hatalmas termetű Grigorievet, aki egyenlít, de rögtön utána Marczinkó szerez gólt (2-3). Labdát szerzünk, fel is visszük a kapuig, de Iváncsik fölé lövi a ziccert. Egy kivédekezett támadás után Tamási indítja Iváncsikot, aki ezúttal nem hibázik (2-4).

6-10. perc: Szöllősi Balázstól jön a válasz, majd Varsandán Milán talál be (3-5). Vilovski szépít (4-5). Újabb hazai találat után Varsandán lő szép gólt egyéni akció végén (5-6). Szöllősi egyenlít (6-6). Székely védése után Debreczeni szedi össze a kipattanót, és lövi a kapuba (6-7). Újabb hazai találat után az első tíz perc végén ismét döntetlen az állás (7-7).

11-15. perc: Szalafai vét támadó szabálytalanságot emberhátrányban, de vissaszerezzük a labdát, Szalafai pedig javítja hibáját (7-8). Egy kivédekezett támadás után Marczinkó talál be, és növeli kétgólosra az előnyünket (7-9). A meccs az Iváncsik-testvérek párharcáról is szól, most a báty, Tamás talál a kapunkba (8-9). Kapufa itt is, ott is, az eredmény változatlan. Tamási védi Grigoriev lövését, de a támadásunk eredménytelenül zárul, így jöhetnek a hazaiak, akik azonban támadó szabálytalanságot vétenek. Gól nincs.

16-20. perc: Most azonban van, Marczinkó harmadik góljával 8-10 az állás. Vilovski lő gólt a hatosvonalról (9-10). Iváncsik Ádám hetes-góljával ismét kettő van közte a javunkra (9-11). Tamási véd, de az indítást lehalásszák Varsandán elől. Egy újabb labdaszerzés után azonban már eljut hozzá a labda, és válogatott szélsőnk be is lövi (9-12). Az eddigi legnagyobb különbség, Csoknyai István időt kért. Tamási véd bravúrosan.

1118 bfured bbgy 2

21-25. perc: Bakos büntetőt harcol ki, amit Iváncsik magabiztosan értékesít (9-13). Jön a szépítés Szöllősi Balázstól (10-13). …Majd a válasz Hajdutól (10-14). Iváncsik Tamás visszahozza mínusz háromra a hazaiakat (11-14). Hét perccel a félidő vége előtt Gulyás István kért időt. Sándor Ákos hatalmas bombát ereszt átlövésből a kapuba (11-15). Azonnal jön a válasz, a fürediek legeredményesebb játékosától, a négygólos Szöllősitől. Marczinkó góljával ismét négy a különbség (12-16). Újabb válaszgól Faluvégitől, majd Hajdutól (13-17).

26-30. perc: Vonal miatt veszik el a labdát a játékvezetők a hazaiaktól, jöhetünk. Kisebb kavarodás alakul ki a pályán, aminek végül Szöllősi vet véget egy góllal (14-17). Elveszítjük a labdát, a mínusz kettőért támadhat a Füred. Hudák Iváncsik hetesét védi, miközben még fél percig emberhátrányban játszunk. Kiegészülünk, és a félidő utolsó percében támadhatunk. A játékvezetők passzív játék miatt elveszik a labdát, a Fürednek még van ideje, de megszerezzük a labdát, azonban a kapuig már nem jutunk el vele. 14-17-ről folytatjuk a szünet után.

31-35. perc: A hazaiak kezdték a második félidőt, ráadásul góllal (15-17). Válaszolni nem tudunk, passzívnál Hajdu lőtte el távolról, de Székely fogta. Iváncsik Tamás büntetőt harcol ki, amit Szöllősi értékesít, és ezzel fel is jönnek egyre a vendéglátók (16-17). Emberelőnybe kerülünk, de nem tudunk eredményesek lenni létszámfölényben. Az indítást azonban sikerül megakadályoznunk, és így Marczinkó megszerezheti ötödik gólját (16-18). A megkülönböztető szerelésben játszó Németh Balázs lő gólt, majd elveszítjük a labdát, így a fürediek az egyenlítésért támadhatnak (17-18). Össze is jön nekik (18-18).

36-40. perc: Néhány másodperccel később egy eredménytelen támadásunk után már a házigazdák vezetnek, Gulyás István pedig időt kér (19-18). Az első öt perc mérlege 5-1 oda. Eladjuk a labdát, amiből a hazaiak kétgólosra növelik az előnyüket (20-18). Szinte felrobban a csarnok a drukkerek hangától. Újabb eladott labda, újabb füredi gól, újabb időkérés a részünkről (21-18). Az előző két támadásban hibázó Marczinkó lejön, Bakos irányít, Szalafai és Nagy Bence a két átlövőnk. Gólt ebben a felállásban sem tudunk szerezni, jöhetnek a hazaiak. A Kékes-testvérek belemenést fújnak, így egy gyors akció végén Varsandán szerezheti meg a félidő második gyöngyösi találatát (21-19). Újra nálunk a labda, de Szalafai passza nem jó Nagy Bencének. Az eladott labdával indulnak a hazaiak, és gólt szereznek (22-19). Debreczeni szépít (22-20).

1118 bfured bbgy 3

41-45. perc: Tamási védése után Koller és Tóth Ádám szép összjátéka után Koller kerül ziccerbe, de lövése a kapufán csattan, a labda a Füredé. Újra mi támadunk, Debreczeni hetest harcol ki, amit Iváncsik Ádám dob be (22-21). Tamási a kapuban ziccert véd, de Nagy Bence lövése a túloldalon fölé száll, így egyelőre nincs egyenlítés. Van azonban büntető a túloldalon, és van újra kétgólos hazai előny (23-21). Székely véd a hazaiak kapujában, Faluvégi pedig újabb gólt szerez (24-21). Mi újabb labdát adunk el, akár négygólos is lehet a hazai előny. Szerencsére nem lesz, de szépítés sincs, Tóth Ádám lövése akad el Székelyben.

46-50. perc: Most megvan a négygólos hazai vezetés, a gólszerző Szöllősi (25-21). Marczinkó Máté újra a pályán. Sajnos most sem tudjuk megtartani a labdát, így a fürediek kiharcolnak egy büntetőt. Szöllősi telibe találja Tamási fejét, amit a játékvezetők szándékosnak ítélnek, és azonnal piros lapot adnak. Emberelőnyben támadhatunk, amit Hajdu használ ki (25-22). A megsérült Tamásit váltó Hudák nagyot véd, így megint jöhetünk. Szalafai fejezi be góllal a támadást (25-23). Csoknyai István kért időt tíz perccel a vége előtt.

51-55. perc: Kivédekezett támadás után labdát szerzünk, majd Marczinkó helyzetbe kerül, de a játékvezetők szerint sokat lép. Megint nálunk a labda, de támadó szabálytalanség miatt tőlünk is elveszik a játékvezetők. Hudák remekül véd, indítása azonban nem jut el Varsandánhoz. Hosszú ideje nincs találat egyik oldalon sem. Kivédekezzük, majd Hajduval szemben szabálytalankodnak, két percet ítélnek a játékvezetők, szabaddobással jövünk. Szalafai lövését Székely védi, de megvan a kipattanó, és Sándor Ákos remek gólt lő kintről. Öt perccel a vége előtt egy van közte (25-24).

56-60. perc: Hudák véd! Hajdu ellépi, nincs egyenlítés. Támadó szabálytalanság a túloldalon, megint mi jövünk az ikszért. Sándor Ákos háttal lő kapura, de a kapufát találja el, viszont marad nálunk a labda. Marczinkó lövése lejön a blokkról, majd Székely véd. Az idő fogy, két és fél perccel a vége előtt jön a Füred. Hosszú gólcsendet törnek meg a hazaiak (26-24). Két perc van hátra. Mi támadunk, és emberlőnyben fejezhetjük be a meccset, Hajduval szemben szabálytalankodtak. Sándor Ákos jó labdát kap, de ejtését Székely könnyedén fogja. Fél perc még, hetest lőhetnek a hazaiak. Iváncsik Tamás lövi be (27-24). Ez a vége.