Balatonfüred – B. Braun Gyöngyös 27-21
| Kategória: Híreink

A hazai pályán játszó Balatonfüred hatgólos győzelmével tett szert előnyre a két nyert mérkőzig tartó rájátszásban a B. Braun Gyöngyössel szemben. Alapvetően a védekezés volt mindkét együttes erőssége az első harminc percben, így a félidő derekáig kevés gól született, és egy hosszú füredi gólcsendet kihasználva a mieink 7-4-re is vezettek. A játékrész utolsó tíz percében azonban a hazaiak támadtak eredményesebben, így előbb kiegyenlítettek, majd két gyors indításgólnak köszönhetően a vezetést is átvették, és harminc percnyi játék után 11-8-ra vezettek. A második félidőre sem sikerült felrázni a mieinket, a Balatonfüred védekezésben és támadásban is eredményesebb volt, és még csak közelebb sem tudtunk zárkózni. A Szalafai, Bakos és Atsushi nélkül játszó mieink nem találták a fegyvert a remekül védő Székely ellen, így összesítésben 1-0 oda, szerdán hazai pályán egyenlíthetünk. Olvassa el tudósításunkat a mérkőzésről. Cikkünk folyamatosan frissül.

0322 bfured 4

Fotó: Magyari Máté

Férfi kézilabda NB I., rájátszás 1-6.

Balatonfüredi KSE – B. Braun Gyöngyös

Balatonfüred, Horváth M. út

V.: Andorka Miklós, Hucker Róbert

Balatonfüredi KSE: Székely, Komendánt – Nagy 2, Gerdán, Németh 1, Juhász 1, Bóka 5 (2), Kis, Bánhidi, Szöllősi B. 2, Pásztor 1, Kovács 2, Tombor 3, Faluvégi 2, Zdolik 5 (3), Grigoriev 3.

Vezetőedző: Sótonyi László

B. Braun Gyöngyös: Hudák, Holló, Tamási – Bakos, Sándor Á. 1, Frey 5 (2), Iváncsik Á. 1, Varsandán 2, Szöllősi Á. 2, Hajdu 5, Debreczeni, Szalafai, Koller 5, Atsushi.

Vezetőedző: Gulyás István

Kiállítások: 12, ill. 8 perc.

Hétméteresből: 5/5, ill. 4/2.

Értékelés:

Gulyás István: – Számítottam rá, hogy nehéz mérkőzés lesz, három játékosomat pályára sem tudtam küldeni a sérüléseik miatt. Ez fenekestül felfordította a játékunkat, és majdnem csak a túlélésre tudtunk játszani. Ennek ellenére az első félidőben jól tartottuk magunkat, a második félidőben diktált tempót azonban csere nélkül nem bírtuk, sok technikai hibát vétettünk, megtörtünk, és onnantól ellenfelünknek nem volt nehéz dolga. Próbáltam nyugtatni a srácokat, hogy van folytatás, szerdán a nehézségeink ellenére is megpróbálunk javítani.

A mérkőzés előtt: Mintegy két tucatnyi szurkoló kísérte el a csapatot Gyöngyösről, akik drapival is készültek, rajta az alapszakasz két mérkőzésének eredményével, és a következő szöveggel: „Mindig tanul az ember…” Nincs egyébként nagy érdeklődés a meccs iránt Balatonfüreden, több üres széksor árválkodik a lelátón. A mieink oldalán mindenki átöltözött, aki korábban sérüléssel bajlódott, az is vállalta a játékot ezen a fontos meccsen. Kérdés, hogy valóban pályára tudja-e küldeni őket Gulyás István. Néhány pillanat, és kezdünk.

1-5. perc: Mi vezethetjük az első támadást, Varsandán, Koller, Frey, Hajdu, Sándor és Szöllősi a pályán. Egy percnyi támadás után Sándor Ákos büntetőt harcol ki, de Frey lövése elakad Székelyben. Tamási kezdett a kapuban, de Zdolik bombáját nem tudja védeni (1-0). Koller lövését amott Székely védi, aztán Szöllősi lövését is fogja. Pásztor szerez gólt, aztán Hajdu lövi az első találatunkat (2-1). Frey szép egyéni akciót vezet, de a játékvezetők szerint ellépte. Hajdu indításból szerez újabb gólt, egyenlítünk (2-2).

6-10. perc: Megint labdát szerzünk, amit Szöllősi lő a kapuba, vezetünk a hetedik percben (2-3). Ismét mi támadhatunk, egy percnyi játék után Koller lövi el talpról, de Székely hárítja. Kovács beállóból egyenlít (3-3). Sándor Ákos újabb büntetőt harcol, ki de Iváncsik sem tudja értékesíteni. Kettőből semmi, marad a 3-3.

11-15. perc: Tamási védésének köszönhetően mi támadhatunk, Freyt blokkolják, aztán Kovács szabálytalankodik, két percre kiáll. Emberelőnyben passzívig támadunk, de Hajdu lövése nem talál utat a kapuba, ellenben az induló Nagy visszaveszi a vezetést a hazaiaknak (4-3). Gulyás István időt kér. Egy percig emberlőnyben vagyunk, Atsushi is a pályán. Meka helyett Hajdu jön vissza, Varsandán lő az akció végén, de kiszorított helyzetből teszi, így Székely megint véd. Támadót fújnak a füredieknek, mi jöhetünk ismét az egyenlítésért. A szokásos recept: Hajdu lő, Székely véd. Ismét kivédekezzük, a füredi beálló vonalra lép, így Koller lőhet kilencről (4-4). Újabb sikertelen füredi támadás után Sándor Ákos az átlövő pozíciójából próbálkozik, de Székely kitornássza. A hazai támadás megint eredménytelen, így Freynek alkalma van visszavenni a vezetést. Él vele: 4-5. Sótonyi László kér időt.

0322 bfured 1

16-20. perc: Tamási ziccert véd, de az oldalvonalon megy ki a labda, így újra jöhet a Füred, elég régóta támadnak a kapunk előtt. Grigoriev lő végül, de Tamási véd, mi jöhetünk a plusz kettőért. Kemény a fürediek védekezése, de Frey talpról elengedett lövése csak bent van (4-6). Hosszú percek óta nincs füredi gól, most sem tudnak lőni, Koller azonban a másodikat is belövi, így már hárommal megyünk (4-7).

21-25. perc: Faluvégi töri meg a füredi gólcsendet (5-7). Nem jön össze a válasz, de jól visszazárunk, a Füred nem tud gyors támadást vezetni. Debreczenit két percre kiküldik a játékvezetők, mikor hét perc van hátra a félidőből. Németh váltja gólra a füredi emberelőnyt (6-7). Labdát szereznek a hazaiak, az induló emberrel szemben Freyt látják szabálytalannak a játékvezetők, ő is kiáll két percre. Zdolik lőhet büntetőt, amit Hudák nem tud védeni, megint egyenlő, és egy percig kettős emberhátrányban játszunk. Sándor Ákos szemfüles lövése egy szabaddobás után a kapufán csattan, így Kovács átveszi a vezetést (8-7).

26-30. perc: Bóka lő gólt, kettővel vezetnek, kiegészülünk és büntetőt kapunk. Frey a másodikat belövi (9-8). Három perc van hátra, Faluvégi fölé lövi, mi jöhetünk. Frey Varsandánnak címzett átadását a fürediek lefülelik, így a plusz kettőért támadhatnak. Faluvégi ezúttal belövi, aztán megint elveszítjük a labdát, így Bóka is közé tehet egyet (11-8). Ez a félidő végeredménye.

0322 bfured 2

31-35. perc: Háromgólos előnnyel kezdi a második félidőt a Balatonfüred, és rögtön kiharcolnak egy büntetőt. Zdolik lövi be Hudáknak (12-8). Elveszik a labdát vonal miatt, aztán belemés füredi részről. Koller átadása nem jó Sándor Ákosnak, Nagy indul és gólt lő (13-8). Kettős kiállítás, Kovács és Frey ül le két percre. Hajdu szépít talpról (13-9). Hudák védi a szélről érkező lövést, majd egy füredi indulás is kimarad. Mi is elrontjuk a támadást, jöhetnek a házigazdák.

36-40. perc: Zdolik fölé lövi, aztán támadót fújnak ellenünk. Szöllősi Balázs eredményes, 14-9 az állás. Hajdu megszerzi a tizedik gólunkat (14-10). Bejön a nyitott védekezésünk, a bírók lefújják, Szöllősi Balázs ennek ellenére ellövi. Két percre kiállítják. A mi Szöllősink próbálkozik, de Székely megakadályozza a gólszerzést. Zdolik visszaállítja az ötgólos füredi előnyt, majd egy labdaszerzés után Bóka indul, ezzel 16-10. Gulyás István időt kér. A jobbszélre is balszélső érkezik, Szöllősit Iváncsik váltja. Varsandán lő gólt, 16-11.

41-45. perc: Kovács kiharcol egy hetest, amit Zdolik lő be (17-11). Koller válaszol akcióból (17-12). Grigoriev góljával hatgólos a hazai előny (18-12). Frey büntetőt értékesít (18-13). Zdolik főlé lövi, Hudák indít, de a labda nem jut el Iváncsikig, Székely lehalássza, így Tombor indulhat (19-13). Egymás után két-három lövésünk is elakad a blokkban, az utolsó pedig mellé megy, de amott sincs gól. Zdolik szabálytalan, két percre kiküldik, de a labda a Füredé.

0322 bfured 3

46-50. perc: A két 33-as lő egymás után gólt: előbb Grigoriev, majd Koller (20-14). Grigoriev már a harmadiknál jár (21-14). Koller pedig az ötödiknél (21-15). Szöllősi Balázs révén 22-15. Hajdu válaszol, 22-16. Tombor lövése után mi kihagyjuk: 23-16-nál megint a Fürednél a labda. Tamási áll vissza a kapuba, most véd egyet, aztán Bánhidit kiküldik a játékvezetők. Nem tudunk gólt lőni, marad a 23-16. Iváncsik Ádám révén 23-17. Tombor: 24-17.

51-55. perc: A volt gyöngyösi Juhász Károly is gólt szerez: 25-17. Gulyás István időt kér. Hét percünk van nyolc gólt ledolgozni, nehéz dió. Hajdu lövése mellé száll, Koller pedig kétpercest kap. Sándor Ákos 25-18-ra módosítja az állást, amikor Sótonyi László időt kér. Labdát szerzünk, de indulni nem tudunk, megkezdődik az utolsó öt perc.

56-60. perc: Most sem lőttünk gólt, jöhetnek a hazaiak, de a játékvezetők visszaadják a labdát, így Frey lőhet gólt, majd egy indítást kihagy (25-19). Vonal, nálunk a labda, aztán a Székely helyére beállt Komendánt is véd. Bóka Bendegúz hetesével 26-19 az állás, majd Szöllősi eredményes (26-20). Rossz füredi lövés után Varsandán szépít (26-21). Fél perccel a vége előtt kap még egy büntetőt a Füred, Holló Balázs jön védeni. Bóka belövi (27-21). Ez a vége, összesítésben 1-0 oda, szerdán hazai pályán egyenlíthetünk.