Bravúros győzelmet aratott a B. Braun Gyöngyös csapata a bajnoki negyeddöntő második mérkőzésén a Balatonfüred ellen. Az idegenbeli vereséget követően a több alapemberét sérülés miatt nélkülözni kénytelen csapatunk szoros első félidő után lehengerlő második játékrészbeli teljesítményének – no meg a fantasztikus közönségnek – köszönhetően  a Városi Sport- és Rendezvénycsarnokban 28-26-ra legyőzte ellenfelét. Nehéz volt a feladat a B. Braun Gyöngyös csapata számára, ugyanis az elődöntős remények életben tartásához mindenképpen kellett a győzelem. Csapatunk dolgát azonban több sérülés is nehezítette. Szalafai Gábor, Bakos Dávid és Atsushi Mekaru már a szombati, első meccsen sem tudott pályára lépni, a Balaton-parti összecsapáson pedig Frey Tamás térde is megsérült, ő azonban végül mégis vállalta a játékot. A párharc tehát szombaton, Balatonfüreden dől el.

BBraunGy-fured 161

Fotó: Magyari Máté

Férfi kézilabda NB I., negyeddöntő, második mérkőzés
B. Braun Gyöngyös – Balatonfüredi KSE 28-26 (14-14)
Városi Sport- és Rendezvénycsarnok, 800 néző
V.: Bacs József, Bán Tamás

B. Braun Gyöngyös: Hudák, Holló, Tamási – Sándor Á. 6, Frey 3 (3), Iváncsik Á. 1, Varsandán M. 4, Szöllősi Á. 2, Hajdu 4, Debreczeni 5, Koller 3, Temesvári, Divéki

Vezetőedző: Gulyás István

Balatonfüredi KSE: Székely, Komendánt – Nagy 1, Németh 2, Juhász K. 1, Bóka 2 (1), Bánhidi 2, Lelkes 1, Pásztor 2, Kovács 4, Tombor 5 (2), Faluvégi 6, Zdolik, Győri.

Vezetőedző: Sótonyi László

Kiállítások: 6, ill. 4 perc.

Hétméteresből: 3/3, ill. 4/3.

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-1.

Harmadik mérkőzés:

2014. 03. 29. 18:00 Balatonfüred – B. Braun Gyöngyös

Gulyás István: – Nagyon boldog vagyok, hogy életben maradtunk. Óriási megnyugvás, hogy részt veszünk a harmadik meccsen is, és nem nekünk kell izgulnunk. Izguljon a Füred. Támadásban ma sokkal taktikusabban játszottunk, mint szombaton, és minden játékosom az utolsó leheletéig küzdött. Erőnléti problémánk nem volt, mindenki a tudása legjavát adta. Ha védekezésben tudunk egy kicsit taktikusabbak, okosabbak lenni, akkor azt gondolom, még eredményessebek lehetünk. Köszönjük a közönségnek is, ebben a győzelemben nekik is részük volt.

Az első félidő első negyedórája szoros, kiélezett csatát hozott. Nyolc perc alatt mindössze négy gól esett, 2-2-őt mutatott az eredményjelző, amikor Hajdu révén átvettük a vezetést. A vendégek azonban Faluvégi Rudolf vezérletével tapadtak a mieinkre, és egészen a tizenötödik percig lépéselőnyben is voltak, amikor két indításnak, valamint Szöllősi és Iváncsik biztoskezű helyzetkihasználásnak köszönhetően ismét mi kerültünk előnybe (7-6). Sótonyi László időkérése után ismét Faluvégi szerzett gólt, majd egy eredménytelen támadás után a fürediek kétszer is betaláltak, ezzel kétgólos előnyt alakítva ki (7-9). Később Debreczeni zárkóztatta a mieinket, irányító poszton pedig Frey Tamás is pályára lépett, akit addig Sándor Ákos pótolt ebben a pozícióban. Debreczeni révén ismét egyenlítettünk, majd Koller góljának köszönhetően újra nálunk volt az előny (10-9). A következő támadásnál nem volt szerencsénk, Hajdu lövése a kapusról, Sándor Ákos ismétlése pedig a kapufáról jött ki, így Pásztor újra egyenlíthetett (10-10). Nyolc perc volt hátra a játékrészből, amikor Gulyás István is időt kért. Sándor Ákos a rövid szünet után megszerezte a vezetést a mieinknek (11-10). Füredi gól következett, majd emberelőnybe kerültünk, de egy labdaszerzés után ismét a vendégeknél volt az előny, amit gyorsan kétgólosra növeltek (11-13). Szöllősi Ádám második gólja révén újra egy találatra sikerült felzárkóznunk, majd Tamási-védés és Koller-gól után megint egyenlő volt az állás (13-13). Két perccel a félidő vége előtt Sándor Ákos vette vissza a vezetést (14-13). Bánhidi Bence még egyenlített, így az első félidő végén 14-14-nél szólalt meg a duda. Gyakorlatilag semmi sem dőlt el, a második félidő előtt az volt a kérdés, hogy bírni fogjuk-e végig.

BBraunGy-fured 293

A vendégek kezdték a második félidőt, de jól védekeztünk, így Debreczeni gólja volt az első a játékrészben, ezzel pedig újra nálunk volt az előny (15-14). Sokáig nem birtokoltuk, Tombor ugyanis előbb mezőnyből szerzett góllal egyenlített, majd büntetőből a vezetést is megszerzte a füredieknek (15-16). Hajdu távolról egyenlített, majd egy kivédekezett füredi támadás után újra mi jöhettünk. Varsandán került helyzetbe, lövése azonban kijött a kapufáról. Újabb kivédekezett támadás után Debreczeni szerezte vissza az előnyt, hétpercnyi játék után 17-16-ot mutatott az eredményjelző. A folytatásban a mi perceink következtek, előbb Hajdu majd Sándor Ákos is megszerezte negyedik gólját, ezzel pedig 19-17 volt ide. Sótonyi László időt kért. Húsz perccel a mérkőzés vége előtt Tamási Zsolt védett egy nagyot, majd Sándor Ákos büntetőt harcolt ki, amit Frey értékesített. Ezzel 20-17 volt ide, az eddigi legnagyobb különbség a mérkőzésen. Tamási újabb bravúrja után Debreczeni a játékvezetők szerint vonalon belül futott át, így nem született újabb gól. A másik oldalon sem, de ezt Sándor Ákos csak szabálytalankodva tudta megakadályozni, amiért a játékvezetők két percre kiállították. Később azonban a füredi támadó volt szabálytalan, így megkaptuk a labdát. Gólt nem sikerült szereznünk, ellenben Faluvégi betalált, a kiállítás pedig letelt, így megúsztuk egy kapott góllal, Varsandán Milán pedig visszaállította a háromgólos különbséget (21-18). Sőt kicsivel később egy indulás után is eredményes volt, így már 22-18 volt ide. Tombor révén 22-19-re módosult az állás, majd Gulyás István a mérkőzésen másodszor is időt kért. Sándor Ákos egy gyönyörű egyéni akció végén a B. Braun Gyöngyös huszonharmadik gólját szerezte, négy volt közte és tizenkét perc hátra. Tombor büntetőt lőhetett, Hudák pedig nem tudta védeni (23-20). Sándor Ákos és Faluvégi is a sokadik góljánál járt, mindketten betaláltak, ezzel 24-21, mikor bő tíz perc volt hátra a mérkőzésből.

Debreczeni büntetőt harcolt ki, Frey Tamásnak pedig egy kis szerencsére is szüksége volt, de a lényeg, hogy bent volt. A négygólos különbség ekkor már tartós volt, Varsandán állította vissza egy füredi gól után (26-22). Tombor újabb büntetőjére Holló Balázs érkezett a kapuba, és sikerült megbabonáznia a füredi játékost, lövése kipattant a kapufáról. Debreczeni Dávid ötödik gólját szerezte a meccs vége előtt öt perccel, ezzel 27-23 volt az állás, amikor Hajdu kiállítása miatt emberhátrányba kerültünk. Tamási Zsolt órisit védett, Varsandán pedig gólt szerzett. 28-23 volt az állás három és fél perccel a vége előtt, a közönség ekkor már tombolt. Két gyors gólt szerzett a Füred, két perccel a vége előtt 28-25-re módosítva az állást. Nagy volt a rohanás a pályán, amit Gulyás István időkérése állított meg. A végére büntetőből még jutott egy gól a vendégeknek, de 28-26-ra nyertünk, a párharc állása így 1-1, a harmadik mérkőzés dönt Balatonfüreden, szombaton.