B. Braun Gyöngyös – Pick Szeged 35:38

Gólgazdag mérkőzésen állt helyt a B. Braun Gyöngyös a jóval esélyesebb Pick Szegeddel szemben a Magyar Kupa negyeddöntőjének visszavágóján. A találkozón nem kevesebb, mint hetvenhárom gól esett, ebből harmincötöt szerzett a hazai alakulat, míg hárommal többet, harmincnyolcat a szegedi vendégek.

Fotó: Lénárt Márton

Ami a mérkőzés előjeleit illeti, azok abszolút pozitívak voltak. Játékosaink az FTC-PLER felett aratott győzelemből táplálkozhattak, sérülés nem nehezítette a csapat dolgát, és nagy tét sem nyomta senkinek a vállát, hiszen az első mérkőzésen kidolgozott tizennégy gólos szegedi előny – valljuk be – ledolgozhatatlan volt. Ennek ellenére mindenki optimistán készült a találkozóra, annak reményében, hogy színvonalas, szórakoztató mérkőzéssel sikerül kiszolgálni a hazai szurkolókat. Mintegy ötszázan láttogattak ki a csarnokba, ami a kedd esti időpontot tekintve egyáltalán nem rossz, és biztosak vagyunk benne, hogy senki sem távozott csalódottan.
A mérkőzés első gólját Szabó Péter szerezte, majd Buday gyors válaszával egyenlített a Szeged, sőt a vezetést is átvette, azonban tartósan nem tudta megtartani: Debreczeni, Gazdag és Frey találataival tartottuk magunkat, és bár az eredményjelző kétgólos szegedi előnyt is mutatott, tízpercnyi játék után ismét döntetlen volt az állás (7:7). Ekkor Gazdag és Gúnya volt eredményes, a B. Braun Gyöngyös pedig kétgólos előnyre tett szert, ami Skaliczki Lászlót időkérésre kényszerítette. A pihenő után egyenlített a Szeged, elhúznia azonban ismét csak nem sikerült, a motivált és jól küzdő gyöngyösi játékosok folymatosan az ellenfél nyakában loholtak, és egészen 18:18-ig tartották az egyenlő állást. Ekkor már látszott, hogy a mérkőzés nem lesz szegény gólokban, ezek között pedig pár igazán klasszis gyöngyösi találat is szerepelt, a mérkőzés ezen szakaszában Szabó Péter, Gazdag Tibor és Oláh Tamás teljesítményét kell kiemelni. Mindezek ellenére a Pick a félidőre háromgólos előnyt dolgozott ki, 20:23-as eredménynél vonultak az öltözőbe a csapatok.
A B. Braun a második játékrészben is tudta tartani ellenfelét, és nem hagyta elhúzni a Szegedet, végig egy-két-, legfeljebb három gól volt a különbség, és így fordulhattunk a véghajrába is. Az utolsó néhány percben nem csak az egyenlítésre, de a győzelemre is megvolt az esélye a gyöngyösi alakulatnak, a szegediek ugyanis négy emberre fogyatkoztak, mi pedig feljöttünk egy gólra (35:36). A lehetőséget az egyenlítésre azonban elszalasztottuk, de így is jogosan zúgott a mérkőzés végén a „Szép volt, fiúk”, hiszen bőven harminc gól fölött dobtunk a Pick Szegednek, ami jó előjel a pénteki Balatonfüred elleni bajnoki mérkőzésre is. Erre a találkozóra egyébként a Gyöngyösi Kézilabda Klub ingyenes szurkolói buszjáratot indít, amely néhány nap alatt megtelt, így közel ötven gyöngyösi drukker biztosan szorít majd a B. Braunnak Balatonfüreden. A korábbi információkkal ellentétben az autóbusz 14:30-kor indul a Városi Sport- és Rendezvénycsarnok elől. És reméljük, csupa vidám szurkolót hoz majd haza…

Értékelések
Nagy Károly: Jól játszottunk, dinamikában fel tudtuk venni a versenyt a Szegeddel, amiben alulmaradtunk, az a védekezés, ott keményebbnek kellett volna lennünk. Mind a két oldalon halványabb volt a kapusteljesítmény, a Szegeden pedig látszott, hogy egy komoly BL-meccs után jött Gyöngyösre. Úgy érzem, ott volt a lehetőség a kezünkben akár még a győzelemre is, de azt nem adják ingyen, a fiatal játékosainknak még meg kell tanulniuk, hogyan kell egy kiélezett végjátékot megnyerni. Ennek ellenére szerintem a közönség jól szórakozott, jó hangulat volt, remélem, hogy ezt a dinamikát át tudjuk menteni péntekre a Balatonfüred elleni meccsre.
Skaliczki László: Az első félidő a negyvenhárom találattal gólcsúcs, a mi életünkben legalábbis szerintem biztosan. Jól támadtunk, megkomponáltuk a játékunkat, de a helyzeteink kimaradtak, a hibáinkat pedig gyors indításokkal büntette a Gyöngyös. Ellenfelünk igazolta, hogy nem véletlenül nyert a Fradi ellen, láthattuk, hogy ott is sok indításgólt szerzett. A második félidőben már kiegyenlítettebb volt a játék, sok hiba becsúszott, kimaradtak lehetőségek. Azt gondolom, a találkozóra rányomta a bélyegét az első meccsen kidolgozott tizennégy gólos előny, valamint az, hogy mindkét csapat egy kicsit felkészülésnek is tekintette a mérkőzést a későbbi feladatira. A mai meccsel a közönség járt jól, amely sok szép gólt láthatott.