B. Braun Gyöngyös – Pick Szeged 22:32

Néhány pillanatra sikerült közel kerülni a listavezetőhöz, amely azonban végül igazolni tudta a papírformát.

Csapatunk a bajnoki listavezető Pick Szeged alakulatával találta szembe magát az élvonalbeli bajnokság tizenkettedik fordulójában. Rosszul kezdődött számunkra a mérkőzés, az első tizenkét perc után az eredményjelzőn a hazai csapat neve mellett mindössze egyetlen találat szerepelt, amelyet Gazdag Tibor szerzett büntetőből. Hudák Henrik védései aztán erőt adtak a gyöngyösi gárdának, amely Szabó góljainak is köszönhetően hat perccel a félidő vége előtt már csak négygólos hátrányban volt, és a játékrész végét jelző sípszóig még egyet sikerült lefaragni. A második félidő elején tovább csökkent a hátrány, a harmincharmadik percben már csak két góllal vezettek a vendégek (12:14). A hazai szurkolók öröme azonban nem tartott sokáig, a Szeged ellépett a B Braun csapatától, a második félidő tizenegyedik percében már öt gól volt a különbség, majd öt perccel később a vendégdrukkerek rászámoltak a mieinkre (15:25). A mérkőzés végéig a különbség már nem változott, a végeredmény: B. Braun Gyöngyös – Pick Szeged 22:32.

A következő fordulóban, december 5-én a Tatabánya vár a mieinkre, addig pedig a Magyar Kupában a legjobb nyolc közé kerülésért lép pályára csapatunk a Balatonfüred ellen. A mérkőzést hazai pályán játsszuk november 28-án.

A végeredmény: B. Braun Gyöngyös – Pick Szeged 22:32