B. Braun Gyöngyös – Orosházi FKSE 29:25

Nagy küzdelemben, fontos pontokat sikerült itthon tartani.

Csapatunk a bajnokság tizennegyedik fordulójában az Orosháza gárdáját fogadta. A Tatabányán elszenvedett vereség után a kötelező győzelem súlya nyomta a játékosok vállát, a célok eléréshez ugyanis nagy szükség volt a két pontra. A vendégek kezdték a találkozót, akik jól kapták el a rajtot: 2:0-ás előnyhöz jutottak, majd kétpercnyi játék után Sándor Ákos révén megszereztük első gólunkat, és a hatodik percre sikerült egalizálni az eredményt. Egy perccel később a vezetést is átvettük, a tizedik percben pedig már 5:3-ra vezetett csapatunk. Az Orosháza két gyors góllal egyenlített, majd a tizenharmadik percben visszavette a vezetést (5:6). Ekkor Nagy Károly vezetőedző időt kért, ismét kiegyenlítettünk, de futottunk az eredmény után, a gólok felváltva estek mindkét oldalon. A huszadik percben 9:9-es állásnál Tamási Zsolt remek védését követően indításból voltunk eredményesek, ismét nálunk volt az előny. Ekkor Füzesi Ferenc, az Orosháza vezetőedzője kért időt, csapata pedig a huszonegyedik percben büntetőből egyenlített (10:10). A mi perceink következtek, Tamási újabb védéseket mutatott be, aminek köszönhetően a játékrészből hátralévő perceket 5:0-ra sikerült lehozni, így megnyugtató, ötgólos előnnyel vonulhattunk az öltözőbe (15:10).

A második félidőt mi kezdtük, Tamási ott folytatta, ahol abbahagyta, és bár a hetedik percben az Orosháza három gólra zárkózott (16:13), a négy-ötgólos előnyt nem engedtük ki a kezünkből. Támadásban az egyaránt hat gólig jutó Bakos Dávid és Gazdag Tibor húzta a csapatot, de kivette a részét a gólgyártásból a négy találatig jutó Frey Tamás és a háromgólos Szalafai Gábor is. Nagy küzdelem zajlott a pályán, a vendégek nem adták könnyen magukat, a félidő huszadik percében ismét feljöttek három gólra (23:20), de egy időkéréssel sikerült rendezni a sorokat, és visszaállítani az ötgólos különbséget. A huszonötödik percben 27:22 volt az eredmény, majd Debreczeni Dávid révén még egyet sikerült közé rakni. A végére két gól leolvadt a hatpontos előnyből, de a 29:25-ös siker magabiztosnak mondható, a játékidő nagyobbik felében mi domináltunk, csapatunknak fontos két pontot sikerült begyűjtenie.

A B. Braun Gyöngyös egy hét múlva a Kecskemétet fogadja, a december 15-i találkozó az utolsó hazai meccsünk lesz ebben az évben.

A végeredmény: B. Braun Gyöngyös – Orosházi FKSE 29:25